NK Opatija: Kadeti remizirali, juniori upisali novu pobjedu

Odgođenu utakmicu juniora i kadeta, protiv ekipe Rijeka II, odigrat će se ove srijede. Izvještaje s odigranih utakmica protiv Grobničana pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – Proteklog vikenda, što zbog odgode (seniori), što zbog natopljenog terena (mlađi i stariji morčići te mlađi i stariji pioniri), nastupili su samo kadeti i juniori. Juniori su
u zanimljivoj i utakmici s puno golova zasluženo slavili, dok su kadeti usprkos pravoj opsadi gola svojih suparnika od prve do posljednje minute i mnoštvo propuštenih prilika, na kraju samo remizirali.

II HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Ante Matić ( Rijeka )
Delegat: Robert Maršanić ( Podhum )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 0 : 0 ( 0 : 0 )
Peruč, Ciceran, J. Kovčalija (67′ Pavešić ) , Trošelj, Martinčić, Mohorovičić (75′ Rupnik), Kurti, Antolović (63′ Tercolo), Mrzlić, Bojić, Nikčević (63′ Jenuš)
Trener: Đani Sinožić

Nakon dva tjedna pauze (prošlo nedjeljna utakmica protiv ekipe Rijeka II odgođena na zahtjev domaćina), kadeti u crno-bijelim dresovima ugostili su svoje vršnjake iz Grobnika. Gosti su u svojem sastavu imali većinu igrača rođenih 1997.g, što se na terenu pokazalo kao jedan od uzroka tj razlike u kvaliteti. Igrači Opatije krenuli su od prve minute sa željom da čim prije postignu pogodak, no to im na ovoj utakmici, unatoč brojnim više nego izglednim prilikama jednostavno nije uspjelo. Igralo se uglavnom bila na polovici gostiju, vrlo često u 16-tercu , prilike su se redale jedna za drugom, a udarci ili su odlazili kraj i preko vratiju ili ih je vrlo dobri vratar Grobničana, Karlo Kukić, hvatao i branio. Svi napadači Opatije (da ih poimence ne nabrajamo) našli su se po nekoliko puta u više nego povoljnim prilikama, no za razliku od prethodne utakmice (s Naprijedom), kad su kadeti Opatije osam puta ubacili loptu u mrežu, danas im je efikasnost i preciznost nije bila na visini. Šteta, za izgubljena dva boda, jer ako je netko u ovoj utakmici zaslužio pobjedu onda je to bila Opatija. S druge strane, treba na kraju odati i priznanje dečkima u crvenim majicama, koji su se hrabro i svojski branili, vrlo rijetko prelazili u polovicu suparnika i sačuvali svoju mrežu. Odgođenu utakmicu s Rijeka II, kadeti Opatije odigrati će u srijedu, 17. listopada 2012.

NK Opatija – Kadeti

Kategorija: JUNIORI
Suci: Davor Majnarić ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Ante Matić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 5 : 3 ( 1 : 0 )
Uni, T.Sinožić ( 46′ Klarin ), Juraga, Šaina , Kovačević, Hasičić, Kovačević, Srok (58′ Hepp) Paravić, Carrera (58′ Kudrić), Francetić, Tadić

Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Antonio Tadić u 18′; 2:0 Antonio Tadić u 47′; 2:1 Marko Conjar u 47′; 3:1 Antonio Tadić u 52′; 4:1 Habib Sokoli u 70′ – ag; 4:2 Habib Sokoli u 82′; 4:3 Marko Conjar u 86′; 5:3 Erik Paravić u 87′

Još jedna utakmica juniora u crno-bijelim dresovima, s puno golova i na kraju zaslužena pobjeda i upisana nova tri boda. Kao i kadeti i juniori su imali neplaniranu pauzu od dva tjedna, samo su za razliku od kadeta, uspjeli zadržati svoju “normu” u postignutim zgodicima. U posljednje tri utakmice “zabili” su 15 golova. I kao što je u prethodnoj utakmici efikasan bio Marko Francetić, u utakmici s Grobničanom briljirao je Antonio Tadić, koji je tri puta ubacio loptu u mrežu, a najzaslužniji je i za autogol Sokolia, koji je posljedica oštrog i snažnog udarca Tadića nakon kojeg je lopta pogodila Sokolia a vratar gostiju bio nemoćan. U prvom poluvremenu gledali smo zanimljivu utakmicu s više prilika pred vratima Grobničana, i samo jedan zgoditak, kada je Kovačević dugom loptom uposlio Tadića, koji je bio brži i od obrane i od vratara Kutije, kojeg je zaobišao i potom iskosa s 10 m uputio loptu u praznu mrežu za 1:0. Drugo poluvrijeme puno zanimljivije, osim sedam golova, vidjeli smo i nekoliko prigoda za postizanje pogodaka ( na obje strane ), ali i dva crvena kartona, svaka ekipa po jedan. Već u drugoj minuti nastavka Šaina je najprije oduzeo jednu loptu gostima, a potom lijepo uposlio Tadića, koji malo iskosa, neometan s 15 m šalje loptu kraj nemoćnog vratara Grobničana. Gosti samo što se krenuli s centra, dugom loptom pronalaze Conjara, koji je pobjegao Klarinu i kraj nemoćnog Unija smanjuje na 2:1. Mogli su Opatijci ubrzo i povećati svoje vodstvo kad je Carrera sam išao na golmana gostiju, no na 18 m sustiže ga Marino Perković, koji ga poteže za dres i zaustavlja u izglednoj situaciji, a sudac Majnarić pokazuje mu crveni karton. Nije trebalo puno čekati za novo vodstvo domaćih, kada još jednu brzu i lijepu akciju svojim trećim zgoditkom završava Antonio Tadić za 3:1. Slijedi period kojeg pamtimo po dva prekršaja domaćeg braniča Klarina, kojemu sudac pokazuje put u svlačionicu, pa su ekipe ponovo brojčano ravnopravne. Danas, najbolji igrač utakmice, u 70′ iskušava svoj udarac s 20 m, lopta na svom putu pogađa Sokolia i ulazi pod prečku – 4:1. I kad se činilo da će domaćin mirno privesti utakmicu kraju, gosti iz Grobnika, u razdoblju od 82′ do 86′ koriste dvije nesmotrene i nepotrebne greške domaće obrane i preko Habib Sokolia i Marka Conjara smanjuju na 4:3, čime je završnica susreta postala još zanimljivija i neizvjesnija. No, tako nije mislio Erik Paravić, koji je u 87′ namjestio loptu na nekih 35 m od gola Grobničana i iz slobodnog udarca pogodio sami gornji desni “kantun” vratiju gostiju za konačnih 5:3. Udarac je bio toliko snažan da se vratar Kutija nije ni pomaknuo – rijetko viđen zgoditak – “eurogol”. Do kraja utakmice gosti su imali još dvije prilike, no jednu je vratar Uni, nakon udarca iz daljine, rukama odbio u vratnicu, a u drugoj je loptu i udarac iz neposredne blizine uspio uhvatiti.

Odgođenu utakmicu juniora ekipe Rijeka II i Opatije odigrat će u srijedu, 17.10.2012.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija – Juniori