NK Opatija: Kadeti slavili protiv Klane

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…cijela domaća momčad, na ovoj utakmici, pustila je ‘srce na terenu’ što se dakako i isplatilo…
…no, već u 1. minuti drugog poluvremena opet je nastala zbrka u gostujućoj obrani…

Opatija – U prvoj minuti gosti su poveli iz slobodnog udarca s 30-tak metara. Gostujući igrač s brojem 10 upućuje oštru loptu prema golu i lošom reakcijom domaćeg vratara Unia lopta ulazi u mrežu za 0:1.
Poslije primljenog gola, domaći igrači preuzimaju inicijativu što su i okrunili pogotkom u dvadesetoj minuti. Dobar centaršut s desne strane uputio je Ribarić, a lopta je iznenadila obrambene igrače i došla do usamljenog Marinčića koji ju rutinski posprema u mrežu za 1:1.
Gostujući igrači se nisu ni posložili, a već je stigao novi zgoditak. Opet s desne strane dobar ubačaj dolazi do Bečića koji puca glavom, ali mu golman gostiju lošom reakcijom vraća u noge što Bečić najbolje iskorištava i plasiranim udarcem u nebranjeni dio mreže postiže svoj prvi današnji zgoditak – 2:1. Gostujući igrač s brojem 11 radio je probleme domaćoj obrani, ali su s njime ipak izlazili na kraj. U 40 minuti kratko izveden korner, gostujuća 11-tica prolazi Margetića i polu visokim i jakim udarcem zabija izjednačujući gol za 2:2, rezultat s kojim se odlazi na odmor.
U domaćim redovima izvršena je izmjena, izašao je Margetić umjesto kojeg je ušao Kudrić, no već u 1. minuti drugog poluvremena opet zbrka u gostujućoj obrani. Inače, odlični desni bok, sada u glavnoj ulozi Kudrić lijepim i oštrim ubačajem pronalazi pravovremeno utrčalog Marinčića koji kao profesionalac desnom vanjskom šalje loptu u malu mrežu za 3:2. Kratko je trajala radost domaćina. U 48. minuti igrač s brojem 11 prošao je po desnoj strani i izašao oči u oči s domaćim vratarom Uniem i lagano plasirao u donji desni kut gola 3:3 . Nakon primljenog gola domaćini su stisli i nisu dopuštali gostima da im zaprijete i to se isplatilo. U 55. minuti duga lopta koja preskače golmana, Tadić je s korner linije vraća u 5 metara gdje je danas odlični Bečić i preciznim udarcem postiže svoj drugi zgoditak te postavlja konačni rezultat za 4:3.
U 77. minuti još jedna stopostotna šansa za domaće, Uravić je uzeo loptu na centru i nanizao šestoricu do gola te lošim udarcem nije uspio postići svoj prvijenac u dresu Opatije. Cijela domaća momčad, na ovoj utakmici, pustila je ‘srce na terenu’ što se dakako i isplatilo, a igrači utakmice bili su strijelci Bečić i Marinčić.
Opatija : Klana 4:3
Gledatelja: 25
Opatija: Uni, Ribarić (Sinožić 67´), Tominić, Kovačević, Hepp, Bečić (Uravić 73´), Margetić (Kudrić 41´), Marinčić (Draženović 70 ´),Tadić, Periša,Srok
Strijelci: 1:1 Marinčić 20′; 2:1 Bečić 25´; 3:2 Marinčić 42´; 4:3 Bečić 55´

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti