NK Opatija: Kraj pobjedničke serije seniora no jesenski naslov ostaje u Opatiji

nk_opatija_seniori_kraj_2013

Gledatelji, koji su ponovo pohodili opatijski campo u većem broju imali su prilike gledati vrlo zanimljivu i kvalitetnu utakmicu dostojnu trećeligaškog ranga u kojoj su Grobničani bili efikasniji od svojih suparnika i na kraju zasluženo slavili.

Opatija – Pobjedničkoj seriji Opatijaca došao je kraj i time pomalo pokvario raspoloženje domaćina koji je unatoč porazu osvojio naslov jesenskog dijela 3. HNL Zapad.

Sve je krenulo uobičajenim scenarijem kad su utakmice Opatije na domaćem terenu ove jeseni u pitanju. Domaći krenuli ambiciozno i napadački, no gosti su u iz prva dva dolaska pred gol domaćina i dva udarca na gol postigli dva zgoditka. U 10′ jedna “ničija” lopta završila je u autu u blizini korner zastavice, iako je domaći stoper Erceg glasno prosvjedovao (i za to dobio usmeno upozorenje glavnog suca) i tražio aut za svoju ekipu.

Gosti izvode aut, kratko do Miculinića koji iz prve šalje loptu pred vrata domaćina, gdje na vrhu peterca Sertić skače s Kolićem, lopta je samo okrznula jednog od dvojice igrača (Kolić je poslije utakmice kazao da je lopta njega dodirnula) i završila u suprotnom kutu nemoćnog domaćeg vratara za vodstvo gostiju 0:1. Domaći i dalje napadaju preko opasnog Šukera, čiji udarac u zadnji čas blokira gostujući vratar, a potom i Rudan izlazi sam pred vratara Milića kojeg prebacuje no gostujući kapetan Jukić uspijeva otkloniti opasnost i izbija loptu s 3 m ispred svoji praznih vratiju, u polje. U 20′ prvi pomoćni sudac Zvonko Radić, svom kolegi glavnom sucu sugerira jedan prekršaj na nekih 30 m udaljenosti za domaću ekipu, što je jako razljutilo gostujućeg trenera Gajslera kojeg sudac Mijatović šalje u gledalište. No samo 3′ kasnije Grobničan nakon slobodnog udarca Miculinića i nespretne intervencije Žgombe u vlastitom 16-tercu, preko Augustinovića koji iz blizine samo skreće loptu u mrežu povećava vodstvo na 0:2, iako je domaćin po igri u svemu bio bolji suparnik. Rano i veliko vodstvo dalo je Grobničanima dodatni polet, a domaćinima je samopouzdanje naglo palo, što su gosti preko brze i precizne akcije u 34′ iskoristili krasnim volejem Sertića kojeg je uposlio Sobotinčić za novi zgoditak – 0:3.

Arhiva

Arhiva

Na poluvremenu trener domaćih Bogolin vrši sve tri izmjene i već u prvoj akciji u drugom poluvremenu Bjelanović lijepo petom spušta za Dunkovića koji iskosa s 15 m snažno puca no lopta pogađa spoj prečke i stative. Nekoliko minuta kasnije na ubačaj Šukera s lijeve strane Mance nakon duela s Miculinićem ubacuje loptu u mrežu no glavni sudac Mijatović svira (opravdano) prekršaj domaćeg igrača. Skoro cijelo drugo poluvrijeme igralo se na polovici gostiju, s vrlo rijetkim pokušajima gostiju da iz obrane pređu u kontre ili polukontre, pa su gosti u drugom poluvremenu samo jednom uspjeli ozbiljnije zaprijetiti no tu jedinu opasnost otklonio je domaći vratar. Pritisak domaćih mogao je uroditi nečim konkretnijim da je sudac Mijatović u 65′ pokazao (a trebao je) na bijelu točku kad je u 65′ Dunković naočigled svih prisutnih na opatijskom campu srušen (sapleten) u gostujućem 16-tercu.

No, danas Opatijci očito nisu bili miljenici sreće, jer kad te lopta neće, onda ti ni sudac ne svira ono što u normalnim situacijama svira. Jedino što je domaćima uspjelo dogodilo se u 72′ kad je Rudan ubacio s desne poludistance a Dunković iako rastom najniži sam na drugoj stativi glavom pospremio loptu u mrežu za 1:3. Do kraja utakmice Opatija je ozbiljno zaprijetila preko Bjelamovića čiji je udarac glavom pogodio suprotnu stativu nakon čega se lopta šetala po gol liniji da bi metar od druge stative, na žalost domaćina a na sreću gostiju, skrenula u polje a ne u mrežu. Prijetili su domaći i preko Radomira dva puta, no njegovi udarci završili su ili u rukama vratara Milića ili otišli preko vratiju.

U samoj završnici gosti su koristili svaku prigodu za otezanje i izležavanje na travnjaku no to su poznati “alati” koje koriste sve momčadi kad imaju rezultatsku prednost.
Gledatelji, koji su ponovo pohodili opatijski campo u većem broju imali su prilike gledati vrlo zanimljivu i kvalitetnu utakmicu dostojnu trećeligaškog ranga u kojoj su Grobničani bili efikasniji od svojih suparnika i na kraju zasluženo slavili. Opatijcima ostaje žal što su svoju seriju bez poraza koja traje od 3. kola (07.09.2013.) i utakmice s NK Krk prekinuli i doživjeli prvi ovosezonski poraz na domaćem travnjaku. No, bez obzira na današnji poraz ipak će slijedeći tjedan, po uzoru na prvoligaša HNK Rijeku, jesenski naslov proslaviti u Zalukima.

3.HNL ZAPAD
Igralište: NK Opatije
Datum: 30.11.2013.
Kolo: 15
Kategorija: SENIORI
Gledatelja: 150
Suci: Zoran Mijatović ( Pula ), Zvonko Radić ( Kastav ), Ivan Matić ( Kastav )
Delegat: Robi Fonović ( Potpićan )
Liječnik: dr Ivan Rosović
Povjerenik za sigurnost: Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 1 : 3 ( 0:3 )
NK OPATIJA:
Ramović, Tkalčević, Francetić (46′ Radomir), Šuker, Krešić , Dunković, Rudan, Kolić, Erceg, Žgomba, (46′ Mance), Čubelić (46′ Bjelanović)
Trener: Zoran Bogolin

NK GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Grbac (81′ Sertić), Sertić (52′ Prtenjača), Ćufta (72′ Cianci), Sobotinčić, Augustinović

Crveni karton:
Trener Goran Gajsler (lic.92) odstranjen s klupe u 20 minuti zbog vrijeđanja prvog pomoćnog suca riječima: “kao da sudiš ligu prvaka, nabijem te na k…c!”. Trener je mirno napustio teren za igru.