NK Opatija: Lider “pao” u Opatiji

Ratko Kremenović hat-trickom slomio lidera iz Zeline. Na kraju i oproštaju s ovogodišnjom sezonom, igrači Opatije obilježili su slavljeničkom pjesmom na sredini igrališta uz veliki pljesak svojih vjernih navijača.

Opatija – Lijepo vrijeme, optimalno za igru, u goste stigao lider 3. HNL Zapad, teren također u njegovom optimalnom stanju, oko 150 gledatelja i utakmica koja je u svim elementima mogla zadovoljiti ukus publike.

Krenulo se žustro, prva minuta Zobić šalje njegovu poznatu dugu loptu za svoje napadače, obrana Zeline odbija ali samo na natrčalog Kremenovića koji iz prve s 18m puca prizemno ali lopta se od stative odbija u gol-aut. Uzvraćaju gosti, u svom prvom ozbiljnijem napadu, igrala se 5 minuta, lopta dolazi do najboljeg strijelca lige, Maroševića, na 15 metara od gola, na leđima mu domaći kapetan Zobić, gura si loptu malo u lijevo i iz okreta lobom preko nemoćnog Jakopovića gađa malu mrežu – 0:1. Gol koji se viđa na ligama “petice”, pravo majstorstvo! Zbog ovakvih poteza, nogomet je najpopularniji sport.

Samo minutu kasnije, domaći imaju priliku za izjednačenje, Šuker prolazi po lijevoj strani, ubacuje jaku loptu na 5 m, ali Samardžija umjesto da samo postavi nogu i skrene loptu u mrežu, odlučuje se na udarac , no lopta odlazi tik iznad grede. U 22′ Vlatković ubacuje pred vrata Zeline, Šuker puca no golman brani njegov udarac. U 32′ domaći poravnavaju, Šuker još jednom prolazi po lijevom boku, centrira točno na glavu Vlatkovića, koji gađa pod prečku, no vratar Zeline bravurozno brani, ali na njegovu žalost i kratko odbija loptu koju spremno dočekuje Kremenović i glavom je šalje u nebranjeni kut nemoćnog vratara Zeline – 1:1. U 43′ gosti su mogli ponovo povesti no vrlo lijepi ubačaj Šuškovića s lijeve strane Đurđek na drugoj stativi puca malo kraj vratiju domaćih.

I kad se očekivalo da će na poluvrijeme ekipe otići s neodlučnim rezultatom, domaći su poveli, na vrlo sličan način kao i kod prvog zgoditka. Razlika je samo u tome što je inicijator akcije bio Kolić koji je ovaj put s desne strane uputio idealan centaršut, Vlatković ponovo iz blizine dobro puca glavom, vratar Zeline ponovo odlično brani, ali opet na glavu Kremenovića koji je s 2-3 m ubacuje u mrežu – 2:1. Sudac Manojlović iz Vrsara je odsvirao kraj poluvremena, čim su gosti krenuli s centra.

Na samom početku drugog poluvremena utakmicu je, svojim trećim današnjim pogotkom riješio najbolji pojedinac na terenru, Ratko Kremenović, kad je u 48′, još jedan proboj po lijevom boku i još bolji centaršut Šukera, na drugoj stativi spremno dočekao i rutinski loptu pospremio u mrežu – 3:1. Do kraja utakmice, gosti z Zeline, bili su nešto agilniji, stvorili nekoliko poluprilika, ali do promjene rezultata nije došlo. Domaćini su još jednom ozbiljnije zaprijetili u 75′ preko Matovine, kojeg je lijepo uposlio Lazić, no njegov udarac iskosa s 15-tak metara završio je kraj vratiju.

Na kraju i oproštaju s ovogodišnjom sezonom, igrači Opatije obilježili su slavljeničkom pjesmom na sredini igrališta uz veliki pljesak svojih vjernih navijača. I ova utakmica pokazala je da Opatijci s kvalitetnijim protivnicima uvijek odigraju dobro, a u današnjoj utakmici svi igrači zaslužuju visoku ocjenu, za igru koju su pokazali.

NK Opatija – NK Zelina 3:1 (2:1)
Igralište Opatije
Gledatelja: 150
Sudac: David Manojlović (Vrsar)
Strijelci: 0:1 Marošević (5′), 1:1 Kremenović (32′), 2:1 Kremenović (45′), 3:1 Kremenović (48′)

NK Opatija: Jakopović, Samardžija (od 46′ Matovina), Zobić, Tokić, Corallini (od 57′ Šimić), Šuker, Lazić, Kolić, Vlatković, Kremenović (od 73′ Iskra), Erceg

NK Zelina: Kranjčec, Ivanušić (od 46′ Peco), Melnjak, Krišto, Mladiček, Đurđek (od 46′ Dominović), Šušković, Gluhak, Juroš, Mesec (od 81′ Rihtar), Marošević