NK Opatija: Mladi Nigerijci remizirali sa seniorima

Utakmica koja će se pamtiti po vjerojatno prvom gostovanju jedne ekipe iz Nigerije u Opatiji, upamtiti će i dvojica kadeta, koji su upisali svoj debi u seniorima Opatije.

Opatija – Zanimljivu nogometnu predstavu imali su priliku gledati 50-tak nogometnih znatiželjnika u subotu prijepodne na opatijskom campu. Mladi Nigerijci, polaznici nogometne akademije Abuja pokazali su zavidno nogometno znanje i opatijskoj publici predstavili se u vrlo dobrom izdanju obzirom na njihovu mladost (većina igrača još uvijek su kadeti i juniori, a ima i igrača rođenih 1997. g).

Iako su gosti poveli, Opatijci su u prvom poluvremenu bili puno bolja momčad, te su osim dva pogotka (Radomir i Mance) stvorili još nekoliko izglednih prilika koje nisu iskoristili u čemu je prednjačio Radomir. U drugom poluvremenu, Nigerijci kao da su ubacili u brzinu više, te počeli diktirati tempo utakmice, koji je rezultirao mnogim prilikama za gol.

Plod takve igre je i pogodak Theophilusa za poravnanje rezultata. Domaći su tek u posljednjih 10 minuta utakmice ponovo bili bolji no tu svoju premoć nisu znali iskoristiti.

Utakmica koja će se pamtiti po vjerojatno prvom gostovanju jedne ekipe iz Nigerije u Opatiji, upamtiti će i dvojica kadeta, Pino Kovačević i Tino Sinožić, koji su upisali svoj debi u seniorima Opatije.

NK OPATIJA – FA ABUJA. 2 : 2 (2:1)
Prijateljska utakmica
Igralište : NK Opatije
Suci: Danijel Trbulin ( Rijeka ), Paolo Jakovašić ( Pobri ), Marino Šabanović ( Matulji )

NK Opatija: Jakopović,( 46′ Vukić) Samaržija, Corralini, Mance, Rukavina , Radomir ( 55′ T. Sinožić ), Količ, Matovina (46′ Saleš ) Lazić, Kremenović (57′ Kovačević ), Erceg

Strijelci: 0:1 Obinwanne David u 22′; 1:1 Damir Radomir u 34′; 2:1 Dario Mance u 37′; 2:2 Solomon Theophilus u 63′