NK Opatija: Mlađi uzrasti – Četiri pobjede i jedan poraz

Opatija – Prošlog vikenda kompletan nogometni pogon NK Opatije bio je na travnjaku. Juniori su uzeli sva tri boda na Hreljinu, dok su ostale kategorije svoje pobjede tražile na Podmurvicama. Utakmice II. ekipe mlađih pionira, od ove subote uključena je u 2. Županijsku omladinsku ligu. U spomenutoj ligi natjecati će se šest klubova (momčadi), koji poput NK Opatije imaju velik broj djece u ovoj uzrasnoj kategoriji, te je napravljena jako dobra stvar za tu djecu, omogućivši im da osim što treniraju, te vrlo rijetko dobivaju priliku zaigrati u prvoj ekipi, ipak igraju utakmice u 2. ŽOL. Sve pohvale inicijatorima ove lige.
Dodajmo za kraj malu zanimljivost. Naime, na pomoćnom igralištu NK Opatije prošle nedjelje, trenirali su igrači HNK Hajduk, konkretnije oni igrači koji nisu igrali protiv Dinama. Hajdukovci se za utakmicu protiv Rijeke već nekoliko dana pripremaju u Opatiji.
2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište : Lonja ( Hreljin )
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Goran Šajina ( Jurdani )
Delegat: Zlatko Marijanović ( Vrbovsko )

NK OPATIJA 0 : 3 (0 : 2)
Jakopović, Kovačević ,Tominić, Hasičić, Srok, Šaina (65′ Carrera), Smolčić, Francetić (73′ Dijanić), Gačanin, Tadić, Marinčić (72′ Benčan)
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Andrej Gačanin u 8′; 0:2 Antonio Tadić u 23′; 0:3 Antonio Tadić u 47′
Ove nedjelje na Hreljinu juniori NK Opatije pobijedili su NK Naprijed rezultatom 0:3. Naime, utakmica nije bila baš pretjerano lijepa i gledljiva, ali bilo je nekoliko dobrih akcija i zanimljivih situacija za postizanje pogotka s obje strane pa i ta 3 pogotka.
Već u 2.minuti gosti iz Opatije su se našli u stopostotnoj situaciji, točnije Tadić koji je kao prepreku imao samo vratara, no ipak nije uspio savladati tu prepreku i rezultat u tom trenutku ostaje nula prema nula. Ali desetak minuta kasnije Gačanin krasnim probijanjem obrane dolazi pred vratara i postiže pogodak za 0:1.
I domaći su imali par izglednih situacija za postizanje pogodka, ali dobro raspoloženi Jakopović nije dopustio da lopta uđe u njegovu mrežu i spasio Opatijce u nekoliko navrata odličnim intervencijama. I tako dok su domaći samo prijetili, neuspješno, Opatijci su zabijali pa je tek nekoliko minuta nakon prvog pogodaka pao i drugi, ovoga puta strijelac je bio Tadić za rezultat 0:2 s kojim se otišlo na poluvrijeme. U nastavku Opatijci su htjeli još po koji zgoditak, ali bilo je previše nabijanja i preskakanja igre pa su tako uspjeli zabiti samo još jedan pogodak, strijelac je opet bio Tadić koji je dobio povratnu loptu na desetak metara i lagano plasirao za konačan rezultat 0:3.
Sljedeće kolo NK Opatija dočekuje protivnike iz Delnica – NK Goranin.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Zoran Janković ( Rijeka ), Goran Šajina ( Jurdani )

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 1 : 3 (1 : 2)
Uni, Ciceran (47′ T.Sinožić), J.Kovčalija (47′ Ribarić), Mahulja, Martinčić, Jenuš, Margetić, D.Mrđenović (58′ M.Mrđenović), Pribanić ( 64′ Ružić), Bojić, Mrzlić (55′ Rigović)
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 0:1 Jan Ciceran u 6′; 1:1 David Kovačević u 11′; 1:2 Igor Pribanić u 22′; 1:3 Igor Pribanić u 55′

Kadeti Opatije zabilježili su drugu pobjedu u nizu, što im već dugo vremena nije pošlo za nogom. U utakmici s vršnjacima iz Hreljina bili su puno bolji takmac i pobjeda nije dolazila u pitanje, već samo krajnji rezultat. Već na samom početku utakmice došli su u vodstvo preko Cicerana koji je iz slobodnog udarca, iskosa s nekih 25 m udaljenosti, iznenadio sve (najvjerojatnije i sebe samog) pogodio suprotan kut domaćeg vratara – 0:1. U rijetkim napadima domaćih, iz prvog kornera, kadeti NK Naprijed dolaze do izjednačenja, kad je najviši u skoku pred vratima Unija bio David Kovačević i udarcem glavom pod prečku zabio za – 1:1. Svoju izrazitu nadmoć, gosti iz Opatije, su preko snalažljivog Igora Pribanića, koji se vješto oslobodio dvojice braniča domaćih i s 16m uputio ne previše jak, ali vrlo precizan udarac u sami lijevi kut vratara domaćina – 1:2, igrala se 22 minuta. S ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme koje je sudac Šušnjar ”skratio“ za 5 min ( bez obrazloženja ). U drugom poluvremenu, igrači Opatije nastavljaju sa stvaranjem izglednih situacija za postizanjem pogotka, ali im to uspijeva samo jednom, u 55′ kad je Mrzlić lijepo uposlio danas najboljeg igrača Opatije, Igora Pribanića, kojem nije bilo teško, s glavom, na prvoj stativi skrenuti loptu u prvi nebranjeni kut domaćeg vratara. I drugo poluvrijeme glavni sudac odsvirao je 2-3 minute prije regularnog isteka utakmice!?
Zaslužena pobjeda kadeta Opatije u utakmici u kojoj im suparnik nije ozbiljnije zaprijetio, a kao zanimljivost, ekipa NK Naprijed na utakmici, na klupi nije imala pričuvnih igrača.

NK Opatija - Kadeti

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: Stariji pioniri
Igralište: SRC PODMURVICE
Sudac: Marin Rožman ( Rijeka )

NK ZAMET – NK OPATIJA 0 : 7 ( 0:6 )
Peruč, Rupnik (36′ Kružić), Vrdoljak (36′ Brubnjak), Klarić (36′ A.Zelenika), Tercolo, Antolović (36′ Mataija), Nikčević (39′ Blašković), Šaina (36′ Selimović), Cetin (36′ Žic), Mohorovičić, Poljak
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 0:1 Dominik Mohorovičić u 5′; 0:2 Vito Tercolo u 16′; 0:3 Niko Nikčević u 19′; 0:4 Niko Nikčević u 27′; 0:5 Dominik Mohorovičić u 29′; 0:6 Marin Antolović u 33′; 0:7 Niko Nikčević u 38′
Za razliku od mlađih, stariji pioniri pioniri, su u utakmicu ušli odlučno u namjeri da brzo otklone eventualne nedoumice oko krajnjeg ishoda ove utakmice, te su u prvom poluvremenu doslovce ”demolirali“ svoje protivnike i domaćine iz NK Zamet. Golovi su padali kao na tekućoj traci, domaći vratar potpuno nemoćan kod svakog postignutog zgoditka, a svoje realizatorske vrline iskazali su Niko Nikčević s tri i Dominik Mohorovičić s dva zgoditka. Nakon što su u prvom poluvremenu igrom i rezultatom riješili pitanje pobjednika, trener gostiju, u drugom poluvremenu, dao je priliku svim igračima iz pričuve. Ovom pobjedom, stariji pioniri Opatije vratili su se na drugu poziciju na ljestvici (iza NK Rijeke koja je u derbiju kola pobijedila NK Orijent).

NK Opatija - Stariji pioniri

Kategorija: Mlađi pioniri

NK ZAMET – NK OPATIJA 3 : 1 ( 2:0 )
Uzelac, Gerčer (31′ Srok), Paro, Marinković (35′ Škarica), Smolica, M.Jukičić, A.Džaja (50′ Bogolin), Kozina (50′ Memeti), Tešić, Flego, T.Jukičić (31′ Varljen)
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Igor Dželalija u 18′; 2:0 Igor Dželalija u 24′; 2:1 Dino Tešić u 40′; 3:1 Luka Kovačić u 53′
U utakmici dviju ravnopravnih ekipa (prema položaju na ljestvici), mlađi pioniri Zameta odnijeli su zasluženu pobjedu. Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kad su dječaci Zameta, preko svojeg najboljeg igrača utakmice, Igora Dželalije, iskoristili dvije greške gostiju i u razmaku od 6 minuta poveli s 2:0. U drugom poluvremenu, trener Opatije ubacio je u igru dvojicu povratnika (Srok, Škarica), što je ubrzo rezultiralo smanjenjem vodstva na 2:1, no snage za preokret igrači u crno-bijelim dresovima nisu imali (a niti sreće). Do kraja utakmice gledali smo ravnopravno nadmetanje u kojem je svaka ekipa imala svoje prilike, a domaćini su jednu od svojih iskoristili, za pobjedu i konačan rezultat – 3:1.

NK Opatija - Mlađi pioniri

2. ŽUPANIJSKA OMLADINSKA LIGA
Sudac: Nihad Mehinović (Rijeka )

NK ZAMET – NK OPATIJA 1 : 6 (0 : 4)
NK Opatija:
Vrkić, Brckan, Vlah, Gerovac, Zovko, Josipović, Ćurić, Bogolin, Paro, Kozina, Varljen, (Sporiš)
Strijelci: 0:1 Baltazar Anton Bogolin u 2′; 0:2 Ivan Ćurić u 8′; 0:3 Petar Zovko u 11′; 0:4 Petar Kozina u 25′; 1:4 Tin Jurica u 34′; 1:5 Petar Kozina u 43′; 1:6 Borna Paro u 45′
U prvoj utakmici novoformirane lige, dečki trenera Tkalčevića i Kristijana Brajkovića odmjerili su snage sa svojim vršnjacima iz NK Zamet. Na igralištu na Podmurvicama, svladali su ekipu NK Zamet s uvjerljivih 6 : 1. U ekipi Opatije, nastupili su igrači koji redovito treniraju, ali, koji u jesenskom dijelu prvenstva nisu imali puno prilika zaigrati u početnoj jedanaestorici. U utakmici s mlađim pionirima Zameta, iskoristili su svoju priliku i pokazali svo svoje nogometno umijeće. Na radost sebe i njihovih roditelja.

Liburnija.net: Opatijci u gostima @ Hreljin