NK Opatija: Mlađi uzrasti otvorili nogometno proljeće

Stariji pioniri posebno će pamtiti posljednji susret protiv vršnjaka iz Crikvenice – obzirom da ga nije ni bilo. Neobična utakmica tj. preciznije rečeno, neobičan zapisnik (bez rezultata) – obzirom da netko od odgovornih nije odradio svoj posao.
Opatija – Mlađi pioniri su pobijedili Crikvenicu 3 : 1, dok stariji pioniri nisu odigrali službenu utakmicu protiv svojih vršnjaka iz NK Crikvenice, jer nekolicina dječaka/igrača Crikvenice u iskaznicama nisu imali pečat liječnika koja ih je pregledao, pa će utakmica vjerojatno biti registrirana 3:0 za Opatiju.
Nakon pionira, prijateljsku utakmicu odigrali su polaznici škole nogometa NK Opatije i Gornje Vežice u kojoj su gosti ”deklasirali“ domaćine uvjerljivom pobjedom 10:1, a jedini zgoditak za domaće postigao je slavljenik – Kiko Kurti.
U Viškovu su gostovali kadeti i juniori NK Opatije kod svojih vršnjaka iz NK Halubjana. Kompletne rezultate i izvještaje s utakmica pročitajte u nastavku…
1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: Ml. pioniri
Igralište: NK Opatije
Sudac: Igor Bahun ( Rijeka )
NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 4 : 1 (3 : 0)
NK Opatija:
Vrkić, Gerčer (31′ Kozina ), Paro, T.Srok (38′ Marinković), Smolica, M.Jukičić, A.Džaja (38′ Matulja), Škarica (31′ Memeti ), Tešić (38′ Flamur), Flego, T.Jukičić (38′ Marelja)
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Dino Tešić u 9′; 2:0 Tomislav Jukičić u 20′; 3:0 Kristijan Flego u 27′; 3:1 Marcel Juretić u 43′; 4:1 Borna Paro u 48′
Nakon prošlotjednog, minimalnog, poraza od jedine neporažene ekipe u ligi, NK Rijeke, mlađi pioniri trenera Igora Tkalčevića vratili su se svojim starim dobrim navikama tj. pobjedama. Utakmica u kojoj nije bilo rezultatske neizvjesnosti, dječaci u crno-bijelim dresovima, pred uobičajenom dobro popunjenim tribinama, odigrali su rutinirano, postigavši tri zgoditka u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme, nešto siromašnije s golovima, ali na, kraju rezultatski i igrom uvjerljiva pobjeda domaćih igrača.

NK Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: St. pioniri
NK OPATIJA – NK CRIKVENICA : ( : )
NK Opatija:
Peruč, Rupnik, Vrdoljak, Klarić, Tercolo, Antolović, Nikčević, Šaina, Mohorovičić, Brubnjak, Poljak
Trener: Goran Brajković
Neobična utakmica tj. preciznije rečeno, neobičan zapisnik (bez rezultata), jer utakmice (službene) zapravo nije ni bilo. Glavni sudac utakmice, koji u ovoj kategoriji obnaša istovremeno i funkciju delegata, prije utakmice, kod uobičajene i propisane provjere natjecateljskih iskaznica i identifikacija gostujućih igrača, utvrdio je da uredne registracije ima samo 6 igrača NK Crikvenice, što nije dovoljno da se započne nogometna utakmica (minimum je 7 igrača). Kod preostalih iskaznica, utvrđeno je da nisu ovjerene od strane liječnika (nisu imale pečat liječnika ), pa automatski ti igrači, prema propozicijama natjecanja nemaju pravo nastupa. I tako je propust u administraciji (navodno igrači su pregledani, i liječnica od roditelja naplatila pregled, ali je zaboravila u iskaznice staviti svoj pečat !?), onemogućio starijim pionirima NK Crikvenice da odmjere snage s našim dečkima. A već kad su potegli iz Crikvenice do Opatije, prema dogovoru oba trenera odigrali su prijateljsku utakmicu, pa iako rezultat nije bio važan, zabilježili smo da su pioniri NK Opatije pobijedili.
A za pretpostaviti je, da će povjerenik lige, ovu utakmicu registrirati rezultatom 3 : 0 (b.b.) u korist NK Opatije.

NK Opatija - Stariji pioniri

2 HNL Zapad – Podskupina A
Kategorija: Kadeti
Igralište: Brnasi ( Viškovo )
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Milan Kukuljan ( Jelenje ), Zoran Martinović ( Zavidovići – BiH)
Delegat: Zdravko Jurinjak ( Lovran )
NK HALUBJAN – NK OPATIJA 2 : 1 (2 : 1)
NK Opatija:
T.Sinožić, Ciceran, J.Kovčalija (28′ Ribarić), Vuković, Mahulja, Martinčić, Margetić, D.Mrđenović (62′ Đ.Kurti), Pribanić (76′ Ružić), Bojić, M.Mrđenović
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Igor Trivanović u 26′; 1:1 Igor Pribanić u 34′; 2:1 Igor Trivanović u 36′
Svoju prvu proljetnu utakmicu kadeti NK Opatije odigrali su po oblačnom, ali ugodnom vremenu za igranje i na izvanrednom i dobro pripremljenom travnjaku na igralištu u Brnasima.
U prvih 25 minuta gledali smo ravnopravnu igru koja se odvijala uglavnom između dva 16-terca, bez izrazitijih prilika ( i udaraca ) na gol. I, u 26′, jedna bespotrebno izgubljena lopta gostiju na polovici domaćina, koji dugom loptom upošljavaju, danas najboljeg igrača utakmice, Trivanovića koji prima loptu na 30-tak m od gola gostiju, potpuno sam (?), te neometan kreće prema vrataru gostiju, koji mu izlazi u susret, ali Trivanović prizemnim udarcem u sami donji desni kut zakucava za 1:0.
Po sličnom receptu, gosti iz Opatije, 8 min kasnije dolaze do izjednačenja. Vuković ispucava dugačku loptu iz svojeg peterca, koja prelazi zadnje obrambene igrače domaćih, dolazi do prisebnog Pribanića, koji sve to prati , izlazi sam pred domaćeg vratara i šalje loptu u nebranjeni kut – 1:1.
Slavlje gostiju trajalo je jako kratko, jer samo 2 min kasnije, nakon kornera gostiju, domaći izbijaju ponovo dugu loptu za svog jedinog napadača Trivanovića, koji se lako oslobađa svoje pratnje (Mahulja), ponovo izlazi sam, malo iskosa, pred vrata gostiju i ponovo šalje prizemnu loptu u suprotni kut nemoćnog T. Sinožića, koji je danas silom prilika (u odsutnosti bolesnog vratara Unija) obukao golmanski dres.
S ovim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme, a kako u drugom poluvremenu, nije više bilo prilika za postizanje zgoditka niti na jednoj strani, pokazalo se da je to i konačan rezultat današnje utakmice. Sve u svemu, jedna zanimljiva, prava prvenstvena utakmica primjerena ovoj kategoriji, u kojoj su gosti pogriješili dva puta, a domaći jednom, što je dvojici Igora omogućilo da se upišu u strijelce, a danas je uspješniji Igor iz Viškova.
Posebna zanimljivost ove utakmice da je u službeni zapisnik upisano da je drugi pomoćni sudac iz Zavidovića ( BiH ), pa bi se moglo reći da je ovo bila ”međunarodna“ utakmica, kao i da je danas vrlo neuvjerljivi, nezainteresirani i slabi glavni sudac, nakon završetka utakmice gostujućem igraču Đ. Kurtiju pokazao crveni karton zbog navodnog vrijeđanja? Što se stvarno događalo nakon utakmice, riješiti će Disciplinska komisija, obzirom da po verziji Kurtija, ako je netko nekoga vrijeđao, onda je glavni sudac uvrijedio njega jednom, za djelitelja pravde, neprimjerenom gestom!

NK Opatija - Kadeti

Kategorija: Juniori
Kolo: 14
Suci: Milan Kukuljan ( Jelenje ) Zoran Janković ( Rijeka ), Zoran Martinović ( Zavidovići – BiH)
NK HALUBJAN – NK OPATIJA 3 : 4 (1 : 1)
NK Opatija:
Jakopović, Kovačević, Tominić, Hasičić, Benčan (64′ Mužić), Srok, Šaina (64′ Marinčić), Smolčić, Francetić, Gačanin (83′ Dijanić), Tadić (59′ Carrera )
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Tomislav Mršić u 33′; 1:1 Antonio Tadić u 39′; 1:2 Andrej Gačanin u 49′; 2:2 Armando Begić u 53′: 2:3 Marko Francetić u 60′; 2:4 Andrej Gačanin u 67′; 3:4 Luka Baljak u 83′
Prošle nedjelje, na stadionu u Viškovu održan je susret juniorske lige između Halubjana i Opatije. Naime, to je prvi susret drugog, proljetnog, djela prvenstva 2011/2012.
Opatijci su u goste došli u kompletnom i najjačem sastavu i tako dali do znanja da danas žele doma odnijeti sva 3 boda. Međutim, iako su počeli utakmicu dosta dobro i stvorili par dobrih prilika, prvi zgoditak postigla je ekipa Halubjana iz loše reakcije Opatijske obrane. Vodstvo domaćih nije dugo trajalo zato jer je tek par minuta kasnije udarcem iz kuta poslužen Tadić koji je bio najviši u skoku i izravnao rezultat na 1:1.
Do kraja poluvremena nije bilo nikakvih posebnih prilika i situacija za novi pogodak pa se na odmor otišlo sa izjednačenim rezultatom. U drugom poluvremenu inicijativu preuzima ekipa Opatije i počinje stvarati ozbiljne prilike za prvo vodstvo. I tako nakon par pokušaja loptu na polovici domaćih uzima Francetić i poslužuje odličnim dodavanjem na desnu stranu Gačanina koji se našao sam pred vratarom i bez problema poentirao za prvo vodstvo gostiju (1:2).
Jednakom brzinom kao što su i Opatijci izjednačili u prvom poluvremenu to polazi za nogom i Halubajcima koji postižu svoj drugi, ali ne i posljednji zgoditak na utakmici i to opet iz jedne velike greške gostujućih braniča. Naime, domaći su poslali dugu i visoku loptu sa svoje polovice na gostujuću, Opatijci je puštaju da padne nekoliko puta i dopuštaju da im protivnički napadač dotakne glavom i sasvim lagano i jeftino prebaci vratara i vrati svoje u igru.
Golovi su padali u kratkim razmacima i i bilo ih je dosta, pa tako tek nekoliko minuta nakon što su Halubajci zabili za 2:2; Francetić se nalazi u izglednoj situaciji na 5 metara te uspijeva doći do lopte pokraj svog braniča i zabiti zgoditak i dovesti Opatijce u novo vodstvo (2:3). Zatim, nekoliko minuta kasnije sa šesnaest metara desnom nogom upućuje udarac prema vratima, međutim vratar domaćih odličnom reakcijom sprječava da lopta uđe u mrežu, ali tek za kratko jer na odbijenu loptu stiže Gačanin i posprema je za rezultat 2 : 4, što potvrđuje da je pehar, nakon proglašenja Gačanina za perspektivnog sportaša, došao u prave ruke.
Ali tu nije bio kraj, pred sam završetak utakmice do udarca prema Opatijskim vratima, udarac je bio blokiran, ali se od bloka lopta odbija i skreće u mrežu za konačni rezultat 3:4.
Nova pobjeda i tri boda osigurala su Opatijcima ostanak na 3.mjestu ljestvice ispred Orijenta koji je u zaostatku 4 boda.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori