NK Opatija: Na samom kraju utakmice ispuštena pobjeda – Opatijci u Poreču osvojili samo bod

nk_opatija_seniori_jadran_porec_01

Na dobro natopljenom porečkom travnjaku, igrači u crno-bijelim dresovima, od početka utakmice su se postavili kao ekipa koja je došla po sva tri boda. No, tako nisu mislili igrači Jadrana, koji su u posljednjih 10 minuta “stisnuli” Opatijce na njihovu polovicu i stigli do remija.

Poreč / Opatija – Na gostovanju u Poreču, u sklopu 9. kola 3 HNL Zapad, Opatijci su osvojili samo bod, iako su u posljednjih 10 minuta utakmice ušli s dva zgoditka prednosti. Na dobro natopljenom porečkom travnjaku, igrači u crno-bijelim dresovima, od početka utakmice su se postavili kao ekipa koja je došla po sva tri boda. Imali su i igru i rezultat pod “kontrolom” tijekom cijelog prvog poluvremena, nakon što je Radomir nakon kornera na drugoj stativi ostao usamljen i skrenuo iz poluvoleja loptu u mrežu za vodstvo 0:1, a posebno nakon što je Šuker iz kaznenog udarca povećao na 0:2 (prethodno je Mršić nanizao trojicu igrača i srušen u 16-tercu domaćih).

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, domaćini su u jednoj dugoj akciji u kojoj je lopta išla od jedne do druge strane na visini 16-terca, došla do Banića, koji je iskosa s nekih 10-tak metara opalio više traljavo nego dobro, no niti Cvetković koji je bio u bloku, a niti vratar Raspor, nisu uspjeli spriječiti i lopta je odsjela ispod ruke gostujućeg vratara u mreži za 1:2. Prije smanjenja rezultata, Opatijci su imali priliku “dokrajčiti” domaćina, no udarci Kovačevića i Šukera otišli su iznad ili pored vratiju.

I u prvih pola sata drugog poluvremena, Opatijci su bili ti koji su diktirali tempo i držali sve konce igre u rukama, dok im domaćini jednostavno zbog slabije kvalitete nisu mogli parirati. Nakon jedne akcije Šolića i Klapana, koji je u dubini 16-terca domaćih pronašao usamljenog Mršića, a ovaj rutinski pogodio nebranjeni dio mreže za 1 : 3, činilo se da je utakmica riješena. No, tako nisu mislili igrači Jadrana, koji su u posljednjih 10 minuta “stisnuli” Opatijce na njihovu polovicu, što je rezultiralo najprije njihovim drugim pogotkom ( Šoškić nakon kornera i nespretne reakcije obrane gostiju ), a minutu prije kraja utakmice i trećim, izjednačujućim , Dujanića iz kaznenog udarca, Mogli su Porečani u posljednjoj minuti sudačke nadoknade i do pobjede, ali su iz vrlo izgledne prigode, promašili “zicer”.

3 . HNL ZAPAD
Datum: 15.10.2016.
Kolo: 9
Kategorija: SENIORI
Igralište: Veli Jože ( Poreč )
Suci:Mateo Krešić ( Samobor ), Branimir Milačić ( Zagreb ), Nenad Hendak ( Vrbovec ), 4.sudac; Petar Jerbić ( Velika Gorica )
Delegat: Nina Pavlović ( Zagreb )
Doktor: David Baborski

NK JADRAN – NK OPATIJA 3 : 3 ( 1 : 2 )