NK Opatija: Nastavak pozitivne serije i ostanak na vrhu ljestvice

nk_opatija_nk_jadran_2013

Sve do 20′ gledali smo jednu uspavanku u kojoj niti jedna ekipa nije stvorila ozbiljniju prigodu pred suparničkim vratima. Ostale detalje provjerite u nastavku teksta.

Opatija – Igrači trenera Bogolina nastavili su svoj pozitivni niz i izborili petu pobjedu uz dva remija u posljednjih sedam utakmica, iako se po igri u prvom poluvremenu ne bi dalo zaključiti da će utakmica završiti s ovakvim ishodom.

Sve do 20′ gledali smo jednu uspavanku u kojoj niti jedna ekipa nije stvorila ozbiljniju prigodu pred suparničkim vratima, kada su domaći brzom akcijom po desnoj strani u kojoj su sudjelovali Vlatković i Rudan koji je ubacio loptu na 5 m gdje je za sekundu Dunković bio brži i ispred gostujućeg vratara, vrhom kopačke malo skrenuo smjer lopte koja je završila tik pored lijeve vratnice.

I nakon te akcije gledali smo usporeni nogomet, da bi u 33′ nakon kornera Jadrana, domaći brzo krenuli u kontru u koju je Dunković gurnuo Šukera koji je u svom prepoznatljivom trku prošao po lijevom boku i ubacio pred gostujuća vrata, no Rudan kasni koju sekundu i prilika odlazi u nepovrat. Samo 2′ kasnije gostujuća obrana poklanja loptu Vlatkoviću koji se iznenada našao u izglednoj poziciji iskosa s 12-13 m, dobro opalio no lopta odlazi pokraj desne vratnice. Pred kraj poluvremena domaći još jednom ozbiljnije prijete, opet Šuker prolazi lijevom stranom i ubacuje prizemnu loptu koju porečka obrana kratko izbija do Dunkovića, koji iz prve, puca, iz poluvoleja no na 3 m ispred gola pogađa jednog gostujućeg braniča u nogu i umjesto u mreži lopta se odbija izvan 16-terca.

U drugom poluvrijeme gosti ulaze nešto aktivniji, obzirom da u prvom nisu uputili niti jedan udarac na domaća vrata, pa je prvu priliku, nakon solo akcije, izborio Abuselyana, no njegov udarac iskosa s 15 m odlazi pokraj prve vratnice. I u periodu kad su gosti bili nešto agilniji, u 55′ domaći postižu pogodak. Šuker se odlučio na ubačaj s poludistance gdje je na 10-tak m od vratiju pronašao najnižeg igrača na utakmici, Antuna Dunkovića koji udarcem glavom šalje loptu u nebranjeni kut istrčalog (u prazno) vratara Petrušića – 1:0.

3_hnk_z_opt_1

Tri minute kasnije gosti iz Poreča umalo poravnavaju, Dujanić je s lijeve strane uputio oštar centaršut kojeg na drugoj stativi prima Baša, a potom i snažno puca no Lazić dobro ulazi u blok i sprečava ono najgore za svoju ekipu. I u 67′ rasplet , jedna naoko neopasna visoka lopta pada na 25 m od vratiju gostiju, na nju su krenula dva braniča Jadrana i Toni Rudan, koji je najspretniji i gura Bjelanovića u u dobru priliku, no Bjelanović pronalazi još bolje postavljenog Vlatkovića na 10-11 m kojem nije teško, iz prve, prizemno pogoditi lijevi donji kut nemoćnog Petrušića, za 2:0.

Do kraja utakmice gledali smo nešto življu utakmicu u kojoj su gosti još dva puta opasnije zaprijetili (najprije Kepčija iz slobodnog udarca kada Peterfai izbacuje loptu u korner, a potom Baša zamalo kasni na dobar ubačaj Dujanića s lijeve strane), a domaći preko Radomira čiji udarac s 18 m odlazi zamalo pored desne vratnice. U 77′ su brojni i relativno bučni navijači gostiju burno reagirali na jedan duel u 16-tercu domaćih u kojem su sudjelovali Lazić i Dujanić, no glavni arbitar Brusić koji se nalazio u neposrednoj blizini samo je odmahnuo rukom.

Na kraju, rutinska pobjeda Opatijaca, no igra će zasigurno brzo u zaborav.

3.HNL ZAPAD
Igralište: NK Opatije
Datum: 02.11.2013.
Kolo: 11
Kategorija: SENIORI
Gledatelja: 100
Suci: Goran Brusić ( Čavle ), Tomislav Frlan ( Podhum ), Zvonko Radić ( Kastav ), 4. sudac: Zoran Janković ( Rijeka )
Delegat: Robert Maršanić ( Podhum )
Liječnik: dr Ivan Rosović
Povjerenik za sigurnost: Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK JADRAN 2 : 0 ( 0:0 )

NK OPATIJA: Peterfai, Francetić (46′ Bjelanović ), Šuker, Krešić, Dunković ( 83′ Radomir ) , Rudan, Žgomba, Vlatković, Kolić ( 52′ Udović ), Erceg
Trener: Zoran Bogolin

NK JADRAN ( Poreć ): Petrušić, Čabraja (58′ Krizmanić )), Sumić (71′ Užila ), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Abuselyana (79′ Temaj ), Dujanić
Trener: Dean Mostahinić

Strijelci: 1:0 Antun Dunković u 55′; 2:0 Niko Vlatković u 66′

Žuti kartoni: Francetić (NK Opatija), Đurić, Udovičić (NK Jadran)
Crveni karton: Udović ( NK Opatija ) u 86 ‘ zbog dva žuta kartona ( dva preoštra starta u 84′ i 86’)