NK Opatija: Nedjelja u znaku mlađih uzrasta

Nogometnim travnjakom prodefiliralo je ni manje ni više nego 123 igrača u četiri odigrane utakmice, koje su, privukle i zamjetan broj gledatelja.
Opatija – Nedjelja je bila pravi nogometni dan na igralištu NK Opatije. U četiri odigrane utakmice, nogometnim travnjakom prodefiliralo je ni manje ni više nego 123 igrača u četiri odigrane utakmice, koje su, privukle i zamjetan broj gledatelja odnosno poklonika najvažnije sporedne stvari na svijetu – nogometa.
Osim igrača i trenera, kao glavnih aktera i sudionika nogometnih priredbi (utakmica), posebnu zahvalu, za jučerašnju organizaciju cjelodnevnog nogometnog događanja, treba odati domaru NK Opatije, Bojanu Planiniću, kao i zapisničaru na sve četiri utakmice, Rajku Planiniću. Bez njih, odnosno bez ovakvih ljudi u sportskim klubovima, teško da se može organizirati korektnu organizaciju ovolikog broja utakmica u jednom danu. A takvih ljudi, je nažalost sve manje…
2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište : NK Opatije
Suci: Robi Stojaković (Lovran), Đulijano Kulaš (Mošćenička Draga), Davor Tadić (Rijeka)
Delegat: Mate Parlov (Rijeka)

NK OPATIJA – NK ORIJENT 1 : 4 (1 : 1)
Jakopović, Marinčić, Tominić, Hasičić, Benčan ( 67′ Pejić), Šaina, Kovačević, Francetić, Gačanin, Tadić, Dijanić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Paulo Maršanić u 29′; 1:1 Andrej Gačanin u 30′; 1:2 Paulo Maršanić u 57′; 1:3 Sanel Kuši u 70′; 1:4 Ivica Kurilić u 75′
Gosti s Krimeje, NK Orijent, ovu nedjelju na gradskom stadionu Opatija uzeli sva 3 boda. Opatijci su opet imali malen broj igrača, tek njih 12 – odnosno jednu zamjenu. Osim malog broja igrača za ovaj dvoboj treneru na raspolaganju nisu bili Smolčić i Srok, inače standardni dvojac srednjih veznih. Već na samom početku inicijativu su preuzeli gosti dok su Opatijci pokušavali igrati čvrstu defanzivnu igru i iznenaditi na brze kontre i polukontre.To im je polazilo za nogom sve do sredine prvog poluvremena kada su crveni s Krimeje uputili nezgodan udarac sa 20 metara kojeg vratar Opatije nije uspio zaustaviti – Orijent vodi 0:1.
Ali slavlje gostiju je trajalo vrlo kratko jer je već nakon minute, preko desnog boka probijena gostujuća obrana od strane Gačanina koji nakon driblinga ulazi u kazneni prostor i u manirama vrhunskog strijelca vrlo lako zabija pogodak i vraća nadu Opatijcima – rezultat 1:1.
Do kraja prvog poluvremena možemo izdvojiti još nekoliko propuštenih prilika Opatije. Naime, preko lijeve strane Francetić upućuje dobar nabačaj prema Tadiću koji je ostao zamalo kratak te mu lopta prolazi preko glave, te odličan volej Gačanina koji je gostujući vratar ipak uspio zaustaviti.
U drugom poluvremenu Opatijci se otvaraju i pokušavaju ostvariti neku priliku i pogodak, ali takva igra je bila kažnjena od strane gostiju koji uspijevaju vrlo brzo zabiti za 1:2.Upravo taj pogodak odveo je utakmicu u potpuni drugi smjer i domaći su potpuno psihički pali nakon njega što je rezultiralo daljnjim razvojem utakmice, pa su tako gosti do kraja zabili još 2 pogotka i postavili konačni rezultat 1:4, iz kojega bi se pomislilo da su Opatijci uništeni i da nisu imali nikakvu šansu za pobjedu iako to nije bilo tako. Nakon ovog poraza Opatija ostaje na trećem mjestu ispred Orijenta, ali samo s jednim bodom prednosti, a sljedeće kolo odlaze na gostovanje u Hreljin gdje ih dočekuje NK Naprijed i sve osim pobjede ne bi bilo poželjno.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Suci: Đulijano Kulaš (Mošćenička Draga), Robi Stojaković (Lovran), Davor Tadić (Rijeka)

NK OPATIJA – NK ORIJENT 2 : 1 (1 : 0)
Uni, Ciceran (55′ T.Sinožić), J.Kovčalija (41′ Ribarić), Mahulja, Vuković, Martinčić, Margetić, D.Mrđenović (61′ M.Mrđenović), Pribanić ( 71′ Ružić), Bojić, Mrzlić (52′ Rigović)
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Stefan Pešut u 5′ – autogol; 1:1 Dino Donadić u 41′; 2:1 David Mrđenović u 59′
Rezultatski neizvjesnu, a samim time i zanimljivu za gledanje, pravu prvenstvenu utakmicu odigrali su po lijepom i sunčanom vremenu (optimalnom za odigravanje utakmice) kadeti Opatije i Orijenta. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su od prve minute krenuli odlučno s očitom željom da poprave svoj bodovni saldo. I ta odlučnost, isplatila im se već nakon 5 min igre, kad je Filip Margetić s ruba 16-terca, uputio jedan oštar udarac na gol, lopta je na svom putu pogodila stopera Orijenta Stefana Pešuta, koja je iznenadila vratara Perkovića kojemu je lopta izmigoljila iz ruke i prešla gol crtu, dovoljno da pomoćni sudac Tadić, glavnom sucu Kulašu signalizira da je zgoditak regularan – 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije domaći imaju priliku povećati svoje vodstvo, no udarac Margetića, vratar gostiju uspijeva obraniti i sačuvati svoju mrežu. Do kraja prvog poluvremena gledali smo obostrano izjednačenu igru u kojoj je svaka ekipa imal još nekoliko polu prilika, ali rezultat se nije mijenjao.
A kako su domaći počeli prvo, tako su gosti s Krimeje počeli drugo poluvrijeme, te su lijepim zgoditkom Dina Donadića poravnali rezultat i vratili utakmicu na ”egal“ – 1:1.
Od tog trenutka pa do kraja utakmice gledali smo pravu sportsku borbu u kojoj nije nedostajalo htijenja i želje s obje strane, redali su se napadi pred oba gola, a utakmica je odlučena u 59 min kad su domaći iz jednog auta kojeg je izveo T. Sinožić, preko Bojića i Pribanića doveli u situaciju Davida Mrđenovića u izglednu poziciju i kojem nije bilo teško s 16 m prizemnim udarcem u nebranjeni dio mreže pogoditi za 2:1.
Svi pokušaji gostiju da do kraja utakmice promijene rezultat nisu dali konkretnog efekta. Na kraju zaslužena pobjeda igrača NK Opatije.

NK Opatija - Kadeti

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: STARIJI PIONIRI
Suci: Tomislav Jukica (Viškovo )

NK OPATIJA – NK POMORAC 2 : 1 (1 : 1)
Peruč, Rupnik (55′ Mataija), Vrdoljak, Selimović (36′ Šaina), Tercolo, Kružić (36′ Klarić), Antolović (70′ Blašković), Nikčević, Žic (36′ Cetin), Mohorovičić, Poljak
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 1:0 Vito Tercolo u 6′; 1:1 Armando Osmani u 23′; 2:1 Dominik Mohorovičić u 66′

Prava prvenstvena utakmica, dviju ravnopravnih momčadi, u kojoj je na kraju domaća ekipa odnijela pobjedu. Pioniri trenera Brajkovića bolje su se snašli na otvaranju utakmice i preko Vita Tercola iz slobodnog udarca poveli s 1:0. Igrače Pomorca to očito nije previše pogodilo pa su u 23 min preko Armanda Osmanija izjednačili na 1:1. U drugom poluvremenu gledali smo žustru utakmicu u kojoj su obje momčadi tražile put do pobjede, a to je za ”rukom“ pošlo domaćim igračima, preko kapetana Dominika Mohorovičića pred sam kraj utakmice . Pobjedonosni zgoditak domaćeg kapetana, kod gostujućih igrača izazvao je burnu reakciju, no sudac Jukica, unatoč brojnim prosvjedima pokazao je na centar, a to se pokazalo i konačnu pobjedu igrača u crno-bijelim dresovima. Ostaje dojam da je pobjedonosni zgoditak upitan (igranje rukom), ali po istom kriteriju još je upitniji poništeni zgoditak domaćina nekoliko minuta prije kojeg je sudac poništio zbog navodnog zaleđa.

NK Opatija - Stariji pioniri

Kategorija: MLAĐI PIONIRI
Suci: Tomislav Jukica (Viškovo)

NK OPATIJA – NK POMORAC 4 : 0 (2 : 0)
NK OPATIJA: Uzelac, Gerčer (43′ Vlah), Kozina, Srok (43′ Sušanj), Smolica, M.Jukičić (43′ Brckan), Paro (43′ Marinković), Škarica, Tešić (43′ Bogolin), Flego, T.Jukičić (43′ A.Džaja)
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Marijan Jukičić u 10′; 2:0 Tomislav Jukičić u 24′; 3:0 Toni Srok u 42′; 4:0 Marko Marinković u 53′
Utakmica u kojoj su dečki trenera Igora Tkalčevića u svim segmentima igre nadvisili svoje vršnjake iz Kostrene s četiri pogotka, po dva u svakom poluvremenu, efektno i glatko riješili današnju utakmicu, koju su po lijepom i sunčanom vremenu, po tradiciji, pratili brojni gledatelji (roditelji). Dobar rad na treninzima, k tome i dodatni individualni rad, kod mlađih pionira NK Opatije, očito pokazuju i konkretan efekt.