NK Opatija: Opatijci s Krimeje ”nose“ 3 boda

slaven_opatija_sm…na Krimeji, jučer se je igrao loš nogomet, koji nikako nije mogao zadovoljiti dvjestotinjak gledatelja…

…nastavljen je pozitivni niz, u posljednje 4 utakmice, s tri pobjede i jednim remijem…

Opatija – Dva stara rivala, još iz nekadašnje ”Zonske lige“, odmjerili su jučer snage na lijevoj obali Rječine, u 28. kolu 3.HNL Zapad, s povremenom kišom i prohladnim vremenom, pred 200 gledatelja.

Orijent, klub stare i duge tradicije, danas nije ničim pokazao koliko je to klub bogate i trofejne povijesti. Počevši od travnjaka koji ne priliči jednom trećeligašu, a još manje Gradu Rijeci, zatim od mlade i neiskusne momčadi, pa do domaćih navijača ”Red Fuckersa“ koji su svojim navijanjem u pojedinim trenucima zaslužili da se utakmica prekine, zbog vrijeđanja gostujućih igrača, pa do bacanja staklene boce na klupu s gostujućim rezervnim igračima. Sve u svemu, danas se na Krimeji igrao loš nogomet koji nikako nije mogao zadovoljiti 200-tinjak ljubitelja i poznavatelja najvažnije stvari na svijetu tj. nogometa,.

Gosti su izabrali stranu koja je u prvom poluvremenu imala dodatnu ”pomoć“ u vjetru i već u 2. minuti imali priliku povesti. Vuka ”kralj“ je ispucao dugačku loptu koja je uz pomoć bure doletjela do zadnjeg braniča Orijenta koji ju pak nespretno izbacio u korner. Toni Rudan u svom poznatom stilu ubacuje iz kuta oštru poluvisoku loptu na otprilike 5 m od gola domaćina, tamo je spretno dočekao Dario Mance koji puca glavom, ali nedovoljno jako da bi iznenadio vratara domaćih koji uz malo poteškoća brani i izbija rukama dalje od svojeg gola. Umjesto da gosti iz Opatije iskoriste buru, slijedećih pola sata uglavnom igraju domaći, koji stvaraju neke poluprilike u 11, 20 i 28 minuti, od koje je najizglednija bila ona u 20 minuti kad vratar NK Opatije, Vukić jedan neugodan udarac, s 18 m u sami donji lijevi kut krajnjim naporom, izbija u korner. U zadnjih desetak minuta, gosti iz Opatije ponovo preuzimaju inicijativu, najprije su se u vrlo obećavajućoj situaciji našli T. Rudan i A. Matovina u srazu 2 na 1, no Rudan je izabrao u tom trenutku lošije rješenje i iz okreta s 16 m pucao pokraj gola, iako je A. Matovina kao ”duh“ sam čekao na rubu 16 m, da ga Rudan posluži. No, ova akcija bila je samo uvod u slavlje gostiju, koje slijedi u 43. minuti susreta, kad u jednoj brzoj akciji u čijoj su završnici sudjelovali T. Rudan i D. Mance. Ovaj potonji na jedno lijepo dodavanje Rudana i pomalo nespretne intervencije zadnjeg braniča Orijenta, sam izlazi pred domaćeg vratara i svojom snažnom ljevicom ”para“ mrežu domaćina – 1 : 0 za Opatiju, iako bi neriješen ishod možda ipak bio najrealniji za prvo poluvrijeme.

U nastavku, umjesto lagano ozlijeđenog A. Matovine, trener Opatije, Zoran Bogolin ubacuje Ratka Kremenovića, bura lagano popušta, igra slična onoj iz prvog poluvremena, a to znači blijeda i negledljiva. No, najvažniji trenutak dogodio se u 62 minuti kad je stoper domaćih, Alen Vidmar (inače igrač koji je prošao sve omladinske kategorije u NK Opatiji ) kad je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, te su domaći do kraja utakmice igrali s igračem manje. Tu nadmoć igrači Opatije nisu znali iskoristiti, najzreliju priliku imao je Rudan koji je u 80. minuti nakon jedne lijepe duge lopte Šukera, koja je prešla braniča Orijenta, a koju je Rudan lijepo primio, zatim krenuo sam prema vrataru domaćih no kad je došao na 10-tak metara od gola pucao je tako slabo da ju je domaći vratar s lakoćom ulovio.

Liburnija.net: NK Orijent vs. NK Opatija @ Krimeja

Domaći igrači pokušali su sve što je u njihovoj moći, no jučer je njihova moć bila sasvim jalova, pa nisu uspjeli izraditi niti jednu izgledniju šansu, osim iz jednog kornera kad je netko od domaćih šutirao glavom, a Vukić još jednom (drugoj ukupno) paradom otklonio opasnost. U samoj završnici, u sudačkoj nadoknadi, gosti su izvršili još jednu taktičku zamjenu, umjesto Rudana ušao je Petar Žiković, a ubrzo zatim, danas slabi sudac Ribarić označio je kraj utakmice.

NK Opatija u odnosu na prethodnu utakmicu, nastupila je skoro u istom sastavu, jedina izmjena je Bubnić umjesto Žikovića, a to znači da su danas crno-bijeli dres obukli: Vukić (Bubnić), Tkalčević, Zobić, Coralini (Radomir), Tokić, Mance, Šuker (A. Matovina), Rudan.

Iako im vrijeme i teren, danas objektivno nisu omogućili da prikažu sve što znaju, i iako se ”pobjedi“ ne gleda u zube, ipak su navijači, kojih je danas bilo u nešto većem broju nego inače, očekivali od igrača Opatije možda malo kvalitetnije izdanje, protiv jučerašnje, slabije ekipe NK Orijenta. Nitko se posebno nije istaknuo, isto tako nitko nije ni zakazao, pohvale obrani koja je dvije utakmice za redom sačuvala mrežu netaknutom, a pohvalit ćemo jedan lucidan i znalački potez ”majstora“, Darija Mancea, koji je riješio utakmicu.

Nastavljen je pozitivni niz, u posljednje 4 utakmice, s tri pobjede i jednim remijem, no nadamo se da će se pozitivni niz nastaviti i ove subote kad u goste u Opatiju dolazi još jedan stari rival iz nekadašnje ”Zone“ – Nk Nehaj iz Senja. Vidimo se na tribinama.