NK Opatija: Orijent zaustavljen na opatijskom ‘campu’

Uspješan proljetni učinak momaka u crvenom dresovima, zaustavljen je u Opatiji, koji osim borbenosti, jučer nisu pokazali puno od igre, a kao najbolji dokaz tome jest činjenica da u 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac prema vratima.

Opatija – Igrala se 86′ kad je Tokić u jednoj od mnogih brzih polukontri u drugom poluvremenu s desnog boka lijevom nogom ubacio pred vrata gostiju, lopta preskače Tkalčevića, ali je spremno dočekao Kremenović i nogom zakucao u mrežu nemoćnog Hasanbegovića – za minimalnu, ali potpuno zasluženu pobjedu Opatijaca.

Utakmica je odigrana po toplom i sunčanom vremenu, na za opatijske prilike sasvim solidnom travnjaku i pred dobro popunjenim tribinama. U prvom poluvremenu gledali smo čvrstu i borbenu utakmicu ali s malo prilika za postizanje zgoditka. Opatijci su ozbiljnije zaprijetili samo tri puta, najprije u 26′ Kolić nakon kornera Mancea dobro puca glavom, ali vratar Orijenta još bolje brani, u 35′ Šuker ubacuje s desne strane, točno na volej Manceu na drugoj stativi no njegov udarac od zemlje odbija se malo iznad prečke i u 55′ Kolić iz slobodnog udarca puca točno u vratara Orijenta. Igrači Orijenta u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac na vrata domaćih.

U drugom poluvremenu igrači u crno-bijelim dresovima bili su puno aktivniji i bolji suparnici, i stvorili su nekoliko izglednih prilika. Već u 46′ najprije Šuker dobro puca s 20 m, ali njegov udarac Hasanbegović lijepom paradom skreće u korner. Iz kornera kojeg izbodi Šuker, Kolić dobro puca glavom s 7-8 m, ali je vratar Orijenta ponovo na mjestu i nogom, sa same crte gola odbija i otklanja opasnost.

U 55′ Mance iskušava svoju ljevicu s 20 m, ali snažni udarac prolazi tik kraj lijeve stative. U 60′ Kolić iz slobodnog udarca gađa živi zid igrača Orijenta koji skreće loptu za malo preko grede. U 66′ Šuker iz kornera za samog Lazića na drugoj stativi no njegov udarac glavom odbija jedan obrambeni igrač Orijenta. Dvije minuta kasnije Šuker u svom karakterističnom proboju po lijevom boku, povratna prizemna lopta na 20-tak m točno na natrčalog Kolića čiji snažni udarac pogađa Vidmara koji je udarac obranio s dvije ruke, sto za suca Brusića nije bilo za najstrožu kaznu!?

U 81′ još jednom Šuker s lijevog krila preciznom povratnom loptom pronalazi Brajkovića, koji se lažnjakom oslobađa svog čuvara i snažno poluvolejom gađa s 10 m suprotni kut, ali Hasanbegović još boljim refleksom lijevom rukom odbija loptu koju su domaći navijači već vidjeli u mreži. I nakon svih tih prigoda, Opatijaca stigla je na kraju i nagrada, akcija opisana na početku izvještaja i zgoditak iskusnog “jokera” s klupe – Ratka Kremenovića.

Uspješan proljetni učinak momaka u crvenom dresovima, zaustavljen je u Opatiji, koji osim borbenosti, jučer nisu pokazali puno od igre, a kao najbolji dokaz tome jest činjenica da u 90 minuta nisu uputili niti jedan udarac prema vratima, danas nezaposlenog Jakopovića. Opatija s ova 3 boda i dalje ostaje u borbi za vrh tablice 3. HNL Zapad.

NK OPATIJA – NK ORIJENT 1:0