NK Opatija: Pobjeda protiv HAŠK-a izborena u sudačkoj nadoknadi

nk_opatija_nk_hask_2016

U drugoj minuti nadoknade, nakon nešto jačeg pritiska domaćih, Mihovil Klapan, nakon dva udarca koja su otišla daleko preko mreže iza gola, treći put, s nekih 18 m, uspio je pronaći lopti put do mreže za konačnih 2 : 1 i veliko slavlje Opatijaca.

Opatija – U 12′ pomoćni sudac signalizirao je glavnom sucu (koji nije “vidio” iako je bio puno bliže događaju od svojeg pomoćnika) prekršaj domaćih igrača iskosa s nekih 25 m. Gosti izvode slobodan udarac, lopta pogađa Šukera (u živom zidu) u glavu, koji od jačine udarca pada na travu, odbijena lopta ponovo dolazi do gostiju, Zelenika pronalazi Krajačića usamljenog na rubu 16 m, koji iz okreta prizemnim udarcem pogađa desni kut nemoćnog vratara Raspora za vodstvo Zagrepčana 0:1.

Samo tri minute kasnije slobodan udarac za domaće, točno ispred klupe za pričuvne igrače, Mršić ubacuje visoku parabolu, koja na iznenađenje svih igrača, a najviše gostujućeg vratara, završava u mreži gostiju – 1:1. Jako sunce koje je smetalo vrataru Haška, sigurno je imalo ogroman utjecaj na ovaj zgoditak.

U 20′ gosti opasno prijete preko svoje lijeve strane, kad Krajačić nakon ubačene lopte iz blizine pogađa vanjski dio prve stative. I to je sve što je 100-tinjak gledatelja imalo prilike za vidjeti u prvih 45 minuta ove utakmice. No, na njihovu žalost, igra koju su obje ekipe prezentirale, u drugom poluvremenu nije bila gledljiva. Osim tri crvena kartona, sve do druge minute sudačke nadoknade nije vrijedno spomena, jer niti jedna ekipa nije uputila niti jedan udarac u okvir vrata. A u drugoj minuti nadoknade, nakon nešto jačeg pritiska domaćih, Mihovil Klapan, nakon dva udarca koja su otišla daleko preko mreže iza gola, treći put, s nekih 18 m, uspio je pronaći lopti put do mreže za konačnih 2 : 1 i veliko slavlje Opatijaca.
I ova će utakmica brzo u zaborav, samo će se bodovi pamtiti.

3. HNL ZAPAD
Datum: 24.09.2016.
Kolo: 6
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Petar Jerbić ( Nova Gorica ), Dejan Kupres ( Samobor ), Nenad Hendak ( Vrbovec ), 4. sudac: Matija Pajvot ( Vrbovec )
Delegat: Ivica Grgić ( Duga Resa )
Doktor: dr. Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK HAŠK 2 : 1 ( 0 : 1 )
Raspor, J.Rudan, Klapan, Lee, Šuker, Kovačević (46′ Krešić), Lazić, Dadić, Cvetković, Petrović (67′ T.Rudan ), Mršić (56′ Radomir)
Trener: Zoran Bogolin

NK HAŠK: Horvat, Cholevinski, Ivezić, Šugić, Mijoč, Vinković, Kosić, Brlečić, Krajačić, Zelenika (81′ Anić),, Mudražija (64′ Mraković)
Trener: Ratko Ninković