NK Opatija – Pobjeda seniora u vaterpolo uvjetima @ Kantrida

U posljednjem kolu Opatijci odlaze na svoje najkraće putovanje, na Krimeju , na ogled s lokalnim rivalom, Orijentom.

Rijeka – Po uvjetima na granici regularnosti Opatijci su zasluženo pobijedili goste iz Dugog sela, koji se osim stalnih kritika na račun glavnog suca, po ničem drugom nisu posebno istaknuli na dobro natopljenom travnjaku Kantride. Utakmica je riješena i odlučena u prve 24 minute, kad je najbolji igrač utakmice, Bogolin postigao svoj drugi zgoditak, iako su po prigodama Opatijci mogli i puno uvjerljivije svladati svoje današnje goste. Veznjak crno-bijelih, Krešić u 3′ izašao je sam pred gostujućeg vratara ali njegov udarac blokira Bagarić, a gostujuća obrana loptu izbacuje izvan igrališta. Nakon ubačaja iz auta, lopta opet dolazi do Krešića koji je snažno opalio s 18 m, no tik preko vratnice. U 5′ Šolić gura Boglina u prigodu, no njegov udarac malo iskosa vratar Bagarić brani.

U 7′ nakon slobodnog udarca najviši pred vratima gostiju Lazić, no njegov udarac pogađa vratnicu, iako su malobrojni gledatelji loptu već vidjeli u mreži. Do zasluženog vodstva Opatijci dolaze nakon što je u 16-tercu gostiju lopta udarila u lakat Filipovića, a sudac Bezelj pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac za vodstvo Opatijaca – Bogolin. Samo tri minute kasnije, nespretna reakcija nekog iz gostujuće obrane, koji jednu dugu loptu zbog krive procjene, glavom umjesto prema naprijed, vraća prema svojim vratima, točno u noge usamljenog i neometenog Bogolina, kojem nije bilo teško s 14 m zaparati gostujuću mrežu, za, pokazalo se, konačnih 2:0. Do kraja prvog poluvremena još dvije dvojbene situacije, jedna u domaćem, a druga u gostujućem 16-tercu, koje su puno više „mirisale“ na kazneni udarac, nego situacija iz 19′,no glavni sudac ih nije okarakterizirao kao prekršaje za kazneni udarac.

U drugom poluvremenu, igrači obje ekipe svojski su se trudili u sve težim uvjetima za igru, no do promjene rezultata nije došlo, iako su prigode T.Rudana iz 56′, Pekčeca iz 66′ i Rašića iz 75′ bile vrlo izgledne.

3. HNL ZAPAD
Datum: 24.11.2018.
Kolo: 16
Kategorija: SENIORI
Igralište: Kantrida
Suci: Matej Bezelj (Pula), Diego Biljuh (Marčana), Ivan Jakičić (Poreč),4.sudac: Igor Rajko(Poreč)
Delegat: Mladen Crnojević (Novska)
Doktor: Vanja Rebić

NK OPATIJA – NK DUGO SELO 2 : 0 ( 2 : 0 )
NK OPATIJA: Lovrić, J.Rudan, M. Jukičić, Krešić, Flego (59′ Cvetković), Šolić (66′ Matovina), Furijan, P.Kovačević, Lazić, Vlatković, B.Bogolin (53′ T.Rudan)
Trener: Zoran Bogolin

NK DUGO SELO: Bagarić,Perišić, Salatović, Filipović, Pekčec, Batarilo-Čerdić (59′ Stjepanović), Žabec, Pranjić, Dadić, Darojković, Drčić (74′ Rašić)
Trener: Damir Biškup