NK Opatija: Pobjeda u režiji Dunkovića i Lazića

nk_opatija_orijent_2013_j (3)

Tijekom cijelog prvog poluvremena, akcije su se redale samo pred golom gostiju, dok su gosti s Krimeje, vrlo rijetko uopće prelazili polovicu igrališta.

Opatija – Pod dojmom i utjecajem još uvijek “svježih” dojmova s utakmice HNK Rijeke u Stutgartu i ulaska Rijeke u Euroligu, i nakon što su juniori Opatije prošle nedjelje “deklasirali” Orijenta, danas su navijači Opatije s pravom mogli zapjevati Armadinu pjesmu “…..Dajte Orijent da se igramo,…igramo,…igramo…”.

nk_opatija_orijent_2013_j (2)

Na osnovu zadnje prvenstvene utakmice protiv NK Krka i poraza 0:4, kao i Kup utakmice, protiv NK Lokonotive, najvjerniji simpatizeri domaće momčadi, strahovali su za ishod današnje utakmice, no na terenu , pokazalo se da za to nije bilo pravog razloga. Igrači Opatije, danas u novim bijelim, Adidas, dresovima, od prve minute pokazali su tko je “gazda” na igralištu i u svim elementima igre, a posebno u prvom poluvremenu, nadvisili svoje današnje suparnike.

Tijekom cijelog prvog poluvremena, akcije su se redale samo pred golom gostiju, dok su gosti s Krimeje, vrlo rijetko uopće prelazili polovicu igrališta. Domaći su došli u vodstvo već u 11′ nakon što je Dunković s desne strane izveo slobodan udarac, a Lazić glavom s 7-8 m poslao loptu pod prečku kraj nemoćnog vratara gostiju. Skoro s istog mjesta i na vrlo sličan način Opatijci su povećali svoje vodstvo u 39′, samo što je nakon ubačaja Dunkovića, Lazićev udarac glavom u vlastitu mrežu skrenuo kapetan “crvenih” Inić.

U samoj završnici prvog poluvremena ponovila se još jedna slična situacija, slobodan udarac kojeg je izveo Dunković s desne poludistance točno na glavu Lazića u razini druge stative, no ovaj put lopta odlazi preko vratnice. Osim dvojca Dunković – Lazić, koji su bili najopasniji za vrata Orijenta, u prvom poluvremenu se i Toni Rudan mogao upisati u strijelce, no u dvije vrlo izgledne prilike, najprije je pucao pored vratiju, a potom je iako na 5 m od gola, pokušao s povratnom loptom, no gosti su uspjeli otkloniti opasnost.

Početkom drugog poluvremena, gosti su pokazali nešto više inicijative i u prvih 15 min nastavka bili opasniji protivnik, no domaći su se uspješno branili. Nakon što je gostujuća “ofenziva” prošla, do kraja utakmice gledali smo dobru i kvalitetnu utakmicu s obje strane u kojoj su obje ekipe stvorile nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka.

No, za razliku od gostiju s Krimeje, koji danas nisu uspjeli postići zgoditak ( djelomično i zaslugom domaćeg vratar Peterfaja koji je u dva navrata vrlo dobro reagirao i spriječio ono najgore ), Opatijcima je to uspjelo i u drugom poluvremenu, točnije u 74 min, nakon jedne brze protuakcije po lijevoj strani i ubačaja Šukera, kojeg su gosti samo kratko odbili do natrčalog Marka Krešića, koji je s 16 m sjajnim i preciznim poluvolejem pogodio gornji kut nemoćnog vratara Orijenta za končanih i uvjerljivih 3 : 0.

Na kraju, više nego zaslužena pobjeda Opatije, koja u svojim redovima, danas nije imala slabog pojedinca nad danas očito indisponiranim Orijentom od kojeg se očekivalo puno više. Na radost domaćih navijača, nakon ovakvog izdanja domaće momčadi, za ponadati se, da je period slabih igara i loših rezultata prošlo svršeno vrijeme i da slijedi period dobrih igara i još boljih rezultata. Za potvrdu ovih nadanja, nećemo puno čekati, već u utorak, 24.09.2013. na
opatijskom campu gostuje NK Halubjan u 5.kolu Županijskog Kupa, a slijedeće subote slijedi gostovanje u Vinodolu, i utakmica 6. kola 3 HNL Zapad, protiv istoimenog domaćina.

Treća HNL – 5. kolo
Igralište NK Opatija
Gledatelja: 150.
Sudac: Zoran Mijatović (Pula). Pomoćnici: Čavarović (Buje), Radovan (Rovinjsko Selo)
Žuti kartoni: Kolić (Opatija), Smolić, Inić (Orijent)
Strijelci: 1:0 Lazić (11′), 2:0 Inić (39′-ag), 3:0 Krešić (74′)

NK OPATIJA – NK ORIJENT 3:0 (2:0)
Peterfai, Tkalčević, Šuker, Dunković (od 87′ Brajković), Mance, Rudan (od 71′ Vlatković), Žgomba, Lazić, Kolić, Erceg, Čubelić (od 46′ Krešić)

NK ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Rabar, Inić, Polegubić, Jasprica, Smolić-Ročak, Mikulić (od 31′ Kuši), Škarica (od 57′ Mrvčić), Juničić (od 46′ Žarić)