NK Opatija: Pobjednički niz se nastavlja – seniori učvrstili svoju vodeću poziciju

Slobodan udarac Gorana Brajkovića...

Slobodan udarac Gorana Brajkovića…

Prije samog početka utakmice, prvi i glasni pljesak dobio je predsjednik Športskog saveza Grada Opatije, Fernando Kirigin koji je predsjedniku Nogometnog kluba Opatija uručio 20 lopti u ime donatora, opatijskog nogometnog managera, Damira Jozića.

Opatija – Brojna publika na opatijskom campu, jučer je imala priliku još jednom se uvjeriti u snagu domaće momčadi (unatoč izostanku kartoniranih Kolića i Ercgea), ali i uživati u više nego zanimljivoj i kvalitetnoj nogometnoj predstavi.

Prije samog početka utakmice, prvi i glasni pljesak dobio je predsjednik Športskog saveza Grada Opatije, Fernando Kirigin koji je predsjedniku Nogometnog kluba Opatija uručio 20 lopti u ime donatora, opatijskog nogometnog managera, Damira Jozića. Osim hvalevrijedne donacije, predsjednik Kirigin iskoristio je priliku čestitati Upravi kluba i igračima na izvanrednim sportskim rezultatima koje ove jeseni prva ekipa postiže u 3. HNL Zapad, kao i pohvaliti trenere u omladinskom pogonu na izuzetnom dobrom i kvalitetnom radu u svim mlađim nogometnim kategorijama.

Opatija na prvom mjestu...

Opatija na prvom mjestu…

Nakon uvodnih malih svečanosti, na mokrom i mekom opatijskom travnjaku utakmicu su bolje otvorili gosti koji su dvjema brzim akcijama već na početku opasno zaprijetili domaćinima, no vratar Peterfai je uspio spriječiti obje akcije Crikveničana. Ubrzo, Opatijci preuzimaju stvar u svoje ruke i u 10′ Čubelić je u prilici, no njegov lukav udarac petom iz blizine pogađa malu mrežicu, ali s vanjske strane. Samo dvije minute kasnije Šuker probija lijevu stranu i ubacuje pred vrata gostiju gdje je Čubelić sam na 5 m, no njegov udarac glavom odlazi tik pokraj desne stative vratara Ćučića koji je samo pogledom otpratio udarac napadača Opatije.

Napadi domaćih igrača i dalje se nastavljaju, a posebno su opasni bili slobodni udarci Gorana Brajkovića čiji su ubačaji pred gostujuća vrata unijeli dosta panike. No, ono što su Opatijci promašili u razdoblju od 35′ do 42′ teško da je moglo proći nekažnjeno. Redom, Bjelanović nakon dobrog proigravanja Ćubelića iz neposredne blizine pogađa prečku, Tkalčević nakon kornera i kratkog izbijanja vratara Čučića s 3 m iz poluvoleja puca iznad vratiju, nakon još jednog kornera kojeg izvodi Rudan s lijeve strane Udović pogađa stativu, Rudan još jednom ubacuje ovaj puta s desne strane Bjelanović lukavo propušta do samog Mancea (koji je u 33′ zamijenio ozlijeđenog Lazića) čiji mlaki udarac s 10 m završava u bloku, potom Šuker još jednom probija desnu gostujuću obranu i ubacuje loptu pred vrata Crikvenice gdje ju je Rudan samo okrznuo , umjesto da je “zakuca” u mrežu i lopta lagano odlazi u gol aut.

I kad se očekivalo da sudac Rajko odsvira kraj prvog poluvremena, Pišković odlučuje isprobati svoj udarac s udaljenosti od 25 m a lopta završava u gornjem desnom kutu nemoćnog vratar Peterfaia za vodstvo “Kiraca” – 0:1.

U nastavku gosti odmah na početku upućuju dva udarca koje domaći vratar lagano kroti, a onda ponovo kreću Opatijci. U 52′ dugu nabačenu loptu u sam vrh napada Vlatković glavom prebacuje dva gostujuća stopera do samog Rudana koji vješto i precizno lob udarcem prebacuje vratara Čučića za poravnanje rezultat – 1 :1. Samo tri minute kasnije još jedna brza protuakcija domaćina, ovaj put Rudan lijepim zadnjim pasom iz igre izbacuje gostujuće braniče i upošljava Marka Bjelanovića koji izlazi sam pred vratara Crikvenice i rutinirano pogađa desni nebranjeni kut za vodstvo Opatije – 2:1. Mogli su Opatijci vjerojatno utakmicu riješiti u 60′, kad je Dunković koji je nekoliko sekundi prije ušao u igru i izveo slobodan udarac na način da je lopta išla preko “živog” zida pod samu prečku no vratar Čučić uspio ju je sjajnom paradom izvaditi i kratko odbiti do Bjelanovića koji loptu vraća pred gol gostiju gdje ju usamljeni i neometani Vlatković umjesto u praznu mrežu šalje preko gola. Slijedi period bolje igre gostiju, koji su u 74′ preko Piškovića propustili poravnati rezultat, a najveće zasluge ima domaći vratar koji je iz neposredne blizine oštar udarac gostujućeg napadača uspio skrenuti u korner kad su svi gledatelji već vidjeli loptu u mreži. No, ono što im nije uspjelo iz igre, uspjelo im je iz tog kornera kojeg vratar peterfai kratko prebacuje prema suprotnoj kormer zastavici, no samo do iskusnog Mate Brajkovića koji ju rezantnim i preciznim prizemnim udarcem u prvi vratarev kut, na opće iznenađenje, posprema u mrežu – 2:2.

Konačni rasplet dolazi u samoj završnici, u 87′ kad na centru Rudan i Bjelanović izmjenjuju dupli pas, ovaj potonji potom sjajno pronalazi Vlatkovića na desnoj strani koji se sjurio prema golu Crikvenice i kad je došao sam pred vratara Čučića prisebno prizemnim udarcem gađa suprotni kut i malu mrežicu za konačnih 3:2 i više nego zasluženu pobjedu Opatijaca koji su se s nova tri boda još više odmakli od svojih pratioca i skoro osigurali naslov jesenskog prvaka.

U posljednjim minutama gosti su pokušali doći do još jednog poravnanja no domaći su uspješno otklonili sve opasnosti, a svoje nezadovoljstvo s jednom sudačkom odlukom “platio” je trener gostiju kojeg je sudac udaljio s klupe.

Gledatelja: 150

Suci: Igor Rajko ( Tinjan ), Mato Čavarović ( Buje ), Kristijan Radovan ( Rovinjsko selo ), 4. sudac: Vedran Jelenčić ( Kastav )
Delegat: Mauro Tomišić ( Pazin )
Liječnik: dr Ivan Rosović
Povjerenik za sigurnost: Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 3 : 2 ( 0:1 )
Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić , Rudan, Bjelanović, Žgomba, Udović , G. Brajković (46′ Vlatković ), Lazić (33′ Mance ), Čubelić (59′ Dunković )
Trener: Zoran Bogolin

NK CRIKVENICA: Čučić, Mazzarolli, Perušić, Uremović, Špalj, Smojver (62′ Kuna ), Piškulić, Ivić (56′ M. Brajković ), Jovanović, Butorac, Katnić (46′ Vukić =
Trener: Tomislav Lopac

Strijelci: 0:1 Goran Pišković u 45′; 1:1 Toni Rudan u 52′; 2:1 Marko Bjelanović u 55′; 2:2 M. Brajković u 75′; 3:2 Niko Vlatković u 87′

Žuti kartoni:
NK Opatija: /
NK Crikvenica: Mazzarolli, Butorac, M.Brajković, Špalj, Perušić

Crveni karton: u 88.minuti glavni sudac utakmice udaljio je iz tehničkoga prostora trenera gostiju Tomislava Lopca radi opetovanoga prigovora na odluke suca (trener je mirno napustio teren za igru)