NK Opatija: Pobjedom i porazom, kadeti i juniori, zaključili sezonu

Arhiva Liburnija.net

Kadeti su na kraju zauzeli treće mjesto na ljestvici iza HNK Rijeke i NK Vinodola. Unatoč porazu, juniori NK Opatije ostaju na drugom mjestu tablice, ali ostaje žal što se kraj sezone nije obilježio pobjedom.

Opatija – Nakon morčića i pionira svoju natjecateljku sezonu 2012/2013. zaključili su kadeti i juniori. U posljednjem kolu, umjesto na opatijskom travnjaku koji je u fazi redovne godišnje “rekonstrukcije”, svoje suparnike iz NK Nehaja, ugostili su na travnjaku NK Draga u Mošćeničkoj Dragi. I dok kadetima, promjena igrališta nije puno poremetila njihov pobjednički niz, juniorima draška Slatina očito nije dobro “legla”, pa su svoj posljednji nastup završili porazom.

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Kolo: 7
Kategorija: KADETI
Igralište: Slatina ( M.Draga )
Suci: Ivan Jakovac (Mrkopalj), Bojan Sobol ( Rijeka ), Emil Ružić ( Permani )
Delegat: Zdravko Jurinjak ( Lovran )
Liječnik: dr Ivan Rosovič

NK OPATIJA – NK NEHAJ 2 : 0 ( 0 : 0 )
Alibašić (47′ Peruč), Ciceran , Pavešić, Mahulja, Trošelj (47′ Brubnjak), Mohorovičić, Antolović, Martinčić, Nikčević, Bobinac, Tercolo (11′ Poljak)
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Niko Nikčević u 56′; 2:0 Jan Ciceran u 76′

Iako osjetno oslabljeni, bez svoja dva najbolja strijelca, Matea Mrzlića i Dorijana Bojića (ostali na čelu liste strijelaca s po 20 postignutih golova), kadeti su smogli snage i u svojem posljednjem ovosezonskom nastupu ostvarili svoju 15-tu pobjedu. Gosti su preko brzog i vižljastog Pejanovića mogli u prvih 20 minuta utakmice dva puta povesti, no jednom je njegov udarac zaustavila stativa, a drugi put je vratar Alibašić sjajno reagirao i odbio loptu u korner. S druge strane, Opatijci su svoju najbolju priliku za vodstvom, propustili u prvom poluvremenu kad je Bobinac srušen u 16-tercu gostiju, a kazneni udarac s 11 m vratar Alen Alibašić koji je, umjesto izostalog Bojića, preuzeo odgovornost izvođača penala, nije uspio realizirati. Njegov udarac pročitao je i obranio vratar Senjana. Osim izostanka dva najbolja strijelca, igru je zbog ozljede već u 11′ morao napustiti i treći klupski strijelac, Vito Tercolo što se također osjetilo u igri. I tko zna kako bi ova utakmica završila, da sredinom drugog poluvremena obrana Senjana nije reagirala nespretno (sudar vratara i braniča), lopta je došla do Nike Nikčevića kojem nije bilo teško s 10-tak metara ubaciti loptu u nebranjenu mrežu. Pobjedu je potvrdio Jan Ciceran zgoditkom u samoj završnici susreta. Kadeti su na kraju zauzeli treće mjesto na ljestvici iza HNK Rijeke i NK Vinodola.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kolo: 7
Kategorija: JUNIORI
Suci: Bojan Sobol ( Rijeka ), Ivan Jakovac (Mrkopalj), Emil Ružić ( Permani )
Delegat: Zdravko Jurinjak (Lovran )

NK OPATIJA – NK NEHAJ 0 : 2 ( 0 : 0 )
Uni, Hasičić, Šaina, Srok, Paravić, Francetić, Đ.Kurti (64′ Kovačević ), Klarin, Pribanić, T.Sinožić, Ismaili (46′ J.Kovčalija)
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Petar Prpić u 67′; 0:2 Andrija Tomljanović u 86′

U posljednjem kolu prvenstva juniori Opatije nisu pokazali onu igru koju su pokazali u prethodnim utakmicama što je rezultiralo porazom od 0:2. Ipak, u prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko dobrih prilika Opatijaca koje se, nažalost, nisu pretvorile u pogotke, dok su gosti iz Senja bili čvrsti, li bezopasni za vrata Opatije. U drugom poluvremenu, nastavila se mlaka igra domaćih, dok su se gosti postupno dizali i postajali sve opasniji.
Zatim, sredinom drugog poluvremena loša reakcija nakon ubačaja iz kuta s desne strane i odbijenu loptu na dvadesetak metara od vratiju odlično je iskoristio igrač NK Nehaja te pogodio odličnim i snažnim udarcem u lijevi gornji kut vratara Unija. Nakon primljenog pogotka Opatijci su se pokušali vratiti u utakmicu te su stvorili nekoliko vrlo dobrih prilika, ali na koncu ni jedna prilika ni udarac nije našla svoj put u mrežu. Udarac glavom Pribanića zaustavila je vratnica, a udarac Francetića sa desetak metara vratar. Napadačku igru Opatije iskoristili su Senjani pa su nakon brze kontre pred kraj utakmice zabili pogodak za konačnih 0:2. Unatoč porazu, momčad NK Opatije ostaje na drugom mjestu tablice, ali ostaje žal što se kraj sezone nije obilježio pobjedom.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem