NK Opatija: Pobjedom osigurali drugo mjesto na ljestvici

Liburnija.net: Seniorska ekipa NK Opatija...

Današnjom pobjedom, NK Opatija popela se na drugo mjesto ljestvice, iza NK Zeline, koja je u derbiju kola pobijedila Nk Vrapče. Ovo je bila utakmica 19. kola, obzirom da je 18. Kolo, koje se trebalo odigrati prošle subote prebačeno za utorak, 20.03.2012.
Opatija – Proljetni dio sezone 2011./2012., u 3 HNL Zapad, igrači NK Opatije otvorili su uvjerljivom gostujućom pobjedom kod domaćina NK Vrbovec.
Iako su na put krenuli bez bolesnih Radomira, Mancea i trenera Bogolina, nedovoljno oporavljenih Šimića i Brajkovića, kao i bez požutjelog kapetana Dalibora Zobića, igrači u crno-bijelim dresovima, u prvih pola sata riješili su utakmicu s tri zgoditka.
Najprije se Kolić najbolje snašao iz dvostrukog odbijanca nakon kornera ( 1:0 ), potom je Vlatković presjekao jednu kratku povratnu loptu domaćem vrataru, zaobišavši ga i plasirao loptu u praznu mrežu za 2:0, a točku na i, stavio je Kremenović nakon lijepog prodora Šukera po lijevoj strani i preciznog poluvisokog ubačaja kojeg je “Krema“ rutinski pospremio u mrežu za konačni rezultat – 3:0.
Postigli su Opatijci još jedan gol, kod rezultata 0:0 ( Vlatković ), ali ga je sudac Krneta poništio zbog navodnog igranja rukom (?). Domaćini smanjuju pred kraj prvog poluvremena, nakon odbijene lopte iz 16-terca gostiju, koju s 20-tak m prizemnim udarcem Vrbovčani šalju u mrežu Luke Jakopovića.
U drugom poluvremenu, domaćini imaju još dvije poluprilike, ali se igralo uglavnom na sredini terena, te pobjeda Opatije nije dolazila u obzir. Posebnost ove utakmice je što se igrala na umjetnoj travi, kako bi se glavni teren čuvao za nastup ženske nogometne reprezentacije Hrvatske.
U odsutnosti trenera Bogolina, pomoćni trener Pavinčić izveo je slijedeći sastav: Jakopović, Krnjatić, Kolić, Tkalčević, Corallini, Lazić, Tokić, Šuker, Saleš, Kremenović, Vlatković, a u igru su još ušli Iskra, Rukavina i Samaržija.
S ovom današnjom pobjedom, NK Opatija popela se na drugo mjesto ljestvice, iza NK Zeline, koja je u derbiju kola pobijedila Nk Vrapče.