NK Opatija: Pobjedom u proljetni nastavak prvenstva

Sve u svemu, rekli bi jedna rutinska pobjeda igrača u crno-bijelim dresovima, no igra će brzo u zaborav. U domaćem sastavu, u odnosu na jesenski dio, dvije promjene, na vratima Moreno Milenković, a u napadu povratnik Alen Matovina.

Opatija – U 17. kolu 3 HNL Zapad, domaći nogometaši ugostili su trenutno posljednje plasiranu ekipu – NK Jedinstvo Omladinac. U svom prvom proljetnom nastupu , nakon što su sve utakmice 16. kola zbog vremenskih prilika odgođene za utorak, 05. ožujka, igrači trenera Zorana Bogolina, ostvarili su svoju ukupnu sedmu pobjedu, za koju je najzaslužniji “joker” s klupe, Niko Vlatković koji je postigao dva zgoditka.

Početak utakmice nagovijestio je da bi danas malobrojni gledatelji mogli gledati zanimljivu utakmicu. Domaći su u prve dvije minute dva puta opasno zaprijetili, no najprije Tokićev udarac glavom iz neposredne blizine vratar gostiju bez problema brani, a potom udarac glavom, Alena Matovine odlazi kraj gola. Uslijedio je jedan duži period igre bez ikakvih prilika, da bi u 25′ gosti prvi put opasnije zaprijetili, nakon lijepog dodavanja Trajkovskog, Miletićev poluvolej, s 15-tak metara odlazi preko vratiju domaćih. U samoj završnici prvog poluvremena, stoper gostiju potpuno bespotrebno prigovara glavnom sucu Vidulinu, koji prigovor kažnjava žutim kartonom i indirektnim udarcem na nekih 40 m udaljenosti od gola gostiju. Slijedi uigrana kombinacija, Zobić šalje visoku loptu u 16-terac gostiju, gdje ju dočekuje Šuker i ubacuje pred vrata gdje je najprisebniji Igor Tkalčević koji s 5 m ubacuje loptu u mrežu – 1 : 0.

Igor Tkalčević – strijelac 1. pogotka

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, jedan start Samaržije na Trajkovskom na samom kantunu domaćeg kaznenog prostora, danas ne baš uvjerljivi ( iako prvoligaški ) sudac Vidulin procijenio je da je to prekršaj za najstrožu kaznu. Jedanaesterac izvodi Sandi Dobrić i poravnava rezultat na 1 : 1.

Nakon izjednačenja Opatijci vrše dvije izmjene ( Vlatković umjesto Radomira, Corallini umjesto Samaržije ) i kreću nešto agresivnije, što se u 64′ isplatilo, nakon kornera kojeg je izveo Šuker najprisebniji u skoku i u gužvi na prvoj stativi bio je Niko Vlatković koji domaće ponovo dovodi u vodstvo – 2 : 1.

Sedam minuta kasnije ( 71′ ), jednu polukontru gostiju na kratko prekida Erceg , lopta ide prema granici igrališta koju pokušava graditi igrač Jedinstva, Pavinčić, no uporni Alen Matovina uspijeva mu oteti loptu na samoj crti, ulazi u 16-terac i jakim i preciznim dodavanjem pronalazi Vlatkovića na prvoj stativi kojem nije bilo teško zakucati loptu u mrežu za konačnih 3 : 1.

Do kraja utakmice, domaći su imali prilike i za povećanje vodstva, gosti su se poptuno predali, no rezultat se nije više mijenjao. Sve u svemu, rekli bi jedna rutinska pobjeda igrača u crno-bijelim dresovima, no igra će brzo u zaborav. U domaćem sastavu, u odnosu na jesenski dio, dvije promjene, na vratima Moreno Milenković, a u napadu povratnik Alen Matovina.

OPATIJA – JEDINSTVO OMLADINAC 3:1
Igralište Opatije
Gledatelja: 100
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 1:0 Tkalčević (44), 1:1 Dobrić (48-11m), 2:1 Vlatković (64), 3:1 Vlatković (71)
Žuti kartoni: Zobić (Opatija), Mohorović, Pavinčić, Rudela, A. Fornažar (Jedinstvo Omladinac)

NK Opatija: Milenković, Samardžija (62′ Corallini), Tkalčević, Zobić, Tokić, A. Matovina, Mance (79′ J. Matovina), Šuker, Radomir (53′ Vlatković), Lazić, Erceg

NK Jedinstvo Omladinac: Funčić, Mohorović Dobrić, Pavinčić, Klapčić, Kurtić, Imširević (22′ Trajkovski), Rudela (46′ A. Fornažar), Vale, Miletić, S. Fornažar