NK Opatija: Poraz od jesenskog prvaka prije zimske pauze

Nisu igrači niti jedne ekipe mogli pokazati raskoš svojeg nogometnog znanja, osim borbenosti i obostrane velike želje za pobjedom. Jednostavno, uvjeti za igru im to nisu dozvoljavali.

Opatija – Po teškom za igru, blatnjavom i vodom natopljenom opatijskom travnjaku, Opatijci su u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva ugostili, jesenskog prvaka, ekipu NK Halubjan i doživjeli prvi domaći poraz u ovoj natjecateljskoj sezoni.

Nisu igrači niti jedne ekipe mogli pokazati raskoš svojeg nogometnog znanja, osim borbenosti i obostrane velike želje za pobjedom. Jednostavno, uvjeti za igru im to nisu dozvoljavali. Stoga i nije bilo puno prilika, a i jedini zgoditak pao je iz prekida. U prvom poluvremenu, gosti su prvi imali prigodu za vodstvo, no Josipoviću koji se u 19′ našao u izglednoj prilici, lopta je malo pobjegla što je domaći vratar Milenković iskoristio te vješto i brzo ju prigrabio u svoje naručje. A domaći su svoju jedinu prigodu u prvom poluvremenu imali u 23′ kad su uspjeli povezati nekoliko točnih dodavanja, da bi na kraju lopta došla do Radana, kojem je u zadnji trenutak u blok ušao Pinjuh i oslabio udarac kojeg je vratar gostiju lagano obranio.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 62′ kad je Dadić napravio (nepotreban) faul na nekih 35 m od svojeg gola, a Miletić iz slobodnog udarca pogodio desne rašlje Milenkovićevih vratiju. Opatijci su do kraja utakmice stvorili nekoliko dobrih prilika, a najbolju u 64′ kad je Šuker iz poluvoleja s 15 m snažno opalio, vratar gostiju kratko odbio do Jospia Rudana, koji iskosa sa 7-8 m pogađa stativu od koje se lopta po gol liniji šetala i izašla na drugoj stativi izvan gola. U 85′ je Toni Rudan opalio s 16 m iz voleja, no i njegov udarac vratar Halubjana izbija preko vratnice. Na kraju, veliko slavlje gostiju, popraćeno pjesmom njihovih navijača, koji su tijekom drugog poluvremena na travnjak ”ispalili“ poveću ”municiju“.

Utakmicu je obilježio i izrazito slabi sudac Vasiljević koji od početka utakmice nije imao ujednačeni kriterij i svojim brojnim (pogrešnim) odlukama iznervirao i igrače i navijače obiju ekipa. Takvim sucima, jednostavno, nije mjesto u ovakvim ligama,..

Opatijci će ovu polusezonu, vjerojatno pokušati brzo zaboraviti, obzirom na sastav i kvalitetu ekipe i ostvareni učinak (4. mjesto i veliki zaostatak za vodećim Halubjanom). Jedine dvije svjetle ”točeke” su kup utakmice – pobjeda protiv prvoligaša Zagreba i nesretan poraz od GNK Dinamo.