NK Opatija: Preokretom u nastavku do nove domaće pobjede

nk_opatija_porec_2014_sm (2)

Nakon vodstva, Opatijci kao da su stali pa gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko opasnih situacija pred vratima domaćih.

Opatija – Pred gotovo sto gledatelja po krasnom i optimalnom vremenu za igru igrači NK Opatije ostvarili su i treću ovosezonsku pobjedu na svojem travnjaku. Iako igra neće ostati u pamćenju, nakon blijede igre u prvom poluvremenu, Opatijci su u nastavku uspjeli preokrenuti rezultat i na kraju zasluženo slavili.

Osim zgoditka gostiju, u posljednjim trenucima igre, prvo poluvrijeme će brzo u zaborav. Domaći su u stvorili dvije polurpilike koje Radomir i M. Prpić nisu uspjeli realizirati nakon ubačaja Šukera i T. Rudana, dok su gosti svoju jedinu ozbiljniju akciju pred vratima domaćih, preko Šendule u 45′ kad je iz okreta s nekih 13-14 m oštro pucao, a vratar Stjepić uspio samo malo promijeniti smjer, ali ne i spriječiti ulazak lopte u mrežu.

U nastavku, trener Bogolin vrši dvije izmjene, ulaze Matovina i debitant u redovima crno-bijelih, Josip Rudan i u samo 13′ Opatijci od 0:1 okreću na 2:1 u svoju korist. Izjednačujući zgoditak djelo je T. Rudana i Matovine, koji povratnu loptu na 16 m oštrim i prizemnim udarcem šalje u lijevi vratarev kut, a vodstvo stiže 5′ kasnije kad T. Rudan centrira s desne strane a Radomir glavom s 7-8 m pogađa prvi kut nemoćnog vratara gostiju. Nakon vodstva, Opatijci kao da su stali pa gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko opasnih situacija pred vratima domaćih, no što vratar Stjepić, što prečka (Dujanić iz slobodnjaka u 66′), a što nepreciznost napadača Porečana i rezultat ostaje nepromijenjen.

nk_opatija_porec_2014_sm (1)

Sve do 81′ kad se utakmica riješila, nakon brze i precizne protuakcije u kojoj J. Rudan pronalazi Šukera, a Šuker još ljepšom i preciznom loptom upošljava Matovinu, koji iskosa s lijeve strane izlazi sam pred Petrušića i ispod njega šalje loptu u mrežu za konačnih 3:1. Do kraja utakmice, niti jedna ekipa nije više stvorila priliku za postizanje zgoditka.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA
Kolo: 6
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Danijel Trbulin ( Rijeka ), MArko RAguž ( Rijeka ), Robert Barbić ( Rijeka )
Delegat: Marinko Puškarić ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK JADRAN 3 : 1 ( 0:1 )
Stjepić, Juraga (46′ J.Rudan ),Brozović, Krešić, Šuker, T.Rudan, Radomir (62′ Mance ), M.Prpić (46′ Matovina ), Rukavina, Dadić, Erceg

NK JADRAN: Petrušić, Belušić (73′ Krizmanić), Fabijančić, Užila (62′ Devović), Tomić, Šendula, Badrov, Sumić, Đurić, Legović (78′ Tikas), Dujanić

Strijelci: 0:1 Dario Šendula u 45′; 1:1 Alen Matovina u 53′; 2:1 Damir Radomir u 58′; 3:1 Alen Matovina u 81′

Žuti kartoni: Erceg, T.Rudan (Opatija); Fabijančić, Tomić (Jadran)