NK Opatija: Prvi remi opatijskih juniora

nk_opatija_sm_sto-1…gosti iz Opatije teško su dolazili do lopte i kada bi uspjeli ne bi je uspjeli kontrolirati i brzo su je gubili…
…brzim dodavanjima i prebacivanjem lopte s jedne na drugu stranu Riječani su izmorili gostujuću obranu…

Opatija – Juniori NK Rijeke 2 i NK Opatije odigrali su, prošlog tjedna, susret 6. kola druge HNL lige-zapad. U samom početku utakmice gosti iz Opatije teško su dolazili do lopte i kada bi uspjeli ne bi je uspjeli kontrolirati i brzo su je gubili.
Dok su Riječani uspijevali čuvati loptu u svom posjedu i pokušavali preko bokova probiti gostujuću obranu, ali sredinom prvog poluvremena Opatijci su uspjeli preuzeti kontrolu i počeli su igrati baš onako kako znaju.
Kroz par dodavanja brzo su dolazili do domaćih vrata i u par situacija mladi golman je spašavao mrežu od pogotka, ali to mu nije pošlo za rukom u 26 minuti kada je po desnom boku izvrsno probio Gačanin i vratio povratnu loptu na vrh kaznenog prostora gdje se našao Tadić i plasirao loptu u mrežu za 1:0.
Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednih situacija i igralo se po sredini terena. U drugo poluvrijeme Riječani su ušli kao i u prvo dok su Opatijci bili zbunjeni i nisu se mogli sastati sa loptom, ali su u fazi obrane stajali dobro i uspijevali zaustavljati pokušaje domaćina na solidnoj udaljenosti od svojih vrata.
Međutim, svojim brzim dodavanjima i prebacivanjem lopte s jedne na drugu stranu Riječani su izmorili gostujuću obranu i čekali pravi trenutak za prodor i ujedno za neku bolju šansu. I baš kad su se gosti iz Opatije ponadali da će uspjeti očuvati vlastitu mrežu i zadržati sva tri boda u 78. minuti izigrali su ih po desnoj strani i uputili dobar nabačaj na prvu vratnicu gdje se nalazio napadač Rijeke koji je glavom poentirao za 1 naprema 1 i time podijelio bodove.
Do kraja susreta zatvorile su se obje ekipe i trudile se zadrži izjednačen rezultat te uzeti bar po bod.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA ”A“
Stadion: Kantrida ( pomoćno igralište )
Sudac: Robi Stojaković (Lovran), pomoćnici: Davor Majnarić (Rijeka), Josip Trošelj (Rijeka)
Delegat: Robert Maršanić (Podhum)

Kategorija: JUNIORI
NK Opatija: Jakopović, Kovačević, Tominić, Šverko, Benčan, Smolić, Srok, Pejić (46′ Host), Francetić (87′ Morić), Gačanin, Tadić (76′ Šaina )
Trener: Dalibor Starčević
Strijelci: 0:1 Antonio Tadić u 26′; 1:1 Matija Prpić u 78′