NK Opatija: Radomir za pobjedu

NK Opatija: Korner za Opatiju

ono što mu nije uspjelo u 4’, Radomir je “naplatio” u 11’, kad je dugu i preciznu loptu Corralinija lijepo primio, krenuo prema vrataru Nemecu, te kad mu je vratar krenuo u susret snažnim poluvisokim udarcem pogodio suprotan desni kut za vodstvo Opatije 1 : 0.

Opatija – Danas su na opatijskom “campu” (nešto zelenijem nego inače, ali još uvijek prilično neravnim) igrači trenera Bogolina ugostili igrače Novalje, u sklopu 22. kola 3 HNL zapad.
Po prekrasnom vremenu 150 poklonika nogometa nije imalo prilike gledati neku posebno kvalitetnu nogometnu predstavu, iako su igrale, trenutno, 3 i 4.-ta momčad s ljestvice.
Djelomično opravdanje za nešto slabiju predstavu od očekivane, imale su obje ekipe (posebno gosti iz Novalje) zbog izostanka nekolicine standardnih igrača. U domaći sastav vratio se nakon odslužene kazne,“fantazista” Mance, a izostao još uvijek neoporavljeni Šuker.
Utakmicu su bolje otvorili gosti, kad je Datković lijepo prošao po desnoj strani i vratio upotrebljivu povratnu loptu pred vrata domaćih, ali tamo nije bilo nikog od njegovih suigrača. Uzvratili su igrači Opatije minutu kasnije (4’), kad je Radomir sam izašao pred vratara gostiju, ali se spetljao što je gostujuća obrana iskoristila i otklonila opasnost.
No, ono što mu nije uspjelo u 4’, Radomir je “naplatio” u 11’, kad je dugu i preciznu loptu Corralinija lijepo primio, krenuo prema vrataru Nemecu, te kad mu je vratar krenuo u susret snažnim poluvisokim udarcem pogodio suprotan desni kut za vodstvo Opatije 1 : 0, a pokazalo se i za konačan rezultat ove utakmice.
Slijedi razdoblje u kojem nije bilo opasnih situacija niti pred jednim niti pred drugim golom, a zabilježili smo dvije polukontre Novalje, koje je pokrajnji sudac zaustavio dizanjem zastavice (zaleđe), što je kod gostujućih igrača izazvalo burne proteste, te snažan i precizan udarac Mancea u 40’, iskosa s desne strane s 20-tak metara kojeg je vratar Nemec još ljepšom paradom i obranom skrenuo u korner.
U nastavku, po uhodanoj tradiciji domaći uvode dva nova igrača (Erceg i Krnjatić umjesto Matijevića i Corralinija), što donosi nešto otvoreniju igru domaćih, koja je u drugom poluvremenu stvorila nekoliko izglednih prilika. Odmah na početku druge dionice u izglednoj prilici našao se Erceg, koji se na 5 metara pred golom Novalje nije dobro snašao i pucao preko gola, potom je Krnjatić sredinom poluvremena opalio snažno i prizemno s 16 m, no vratar Nemec, (danas najbolji igrač gostiju), brani, kao i slobodnjak kojeg je izveo Kolić, da bi u završnici susreta u sličnoj situaciji bio i Iskra, ali njegov udarac odlazi pokraj gola, te u sudačkoj nadokandi Radomir ponovo sam izlazi pred gostujućeg vratara, ali ne uspijeva promijeniti rezultat. Gostujući igrači, tijekom cijelog susreta, uputili su samo jedan udarac i to pokraj vratiju, što dovoljno govori koliko su danas bili opasni takmac domaćinu. Najviše će ostati zapamćeni po djelomično preoštroj igri i tri žuta kartona.
Opatijcima, nakon tri utakmice, konačno pobjeda te učvršćena treća pozicija na ljestvici, a gosti nastavljaju svoj negativni proljetni niz. Slijedeće subote Opatija gostuje u Senju kod NK Nehaja.
Opatija – Novalja 1:0