NK Opatija: Remi s Krkom

Pokušali su igrači u crno-bijelim dresovima u završnici susreta iz nekoliko prekida, no gostujuća obrana je uspješno otklonila sve opasnosti. Gosti, u drugom poluvremenu nisu opasnije zaprijetili domaćem vrataru. Današnjim remijem Opatija je zadržala četvrtu poziciju na ljestvici 3HNL Zapad. Slijedeće kolo odlazi u goste drugoplasiranoj momčadi u Vrapče.

Opatija – Optimalni uvjeti za igru , koji su danas imali igrači Krka i Opatije, umjesto da djeluju motivirajuće, izazvali su suprotnu reakciju – gledali smo proljetnu “uspavanku”! Sve sto je bilo interesantno , dogodilo se u prvom poluvremenu. U 4′ Lazić bespotrebno gubi loptu na centru, “krade” ju Pejanović koji se sjurio uz desni bok i iskosa ulazi u 16-terac sam pred vratara Jakopovića, puca, ali vratar domaćih skreće loptu u korner.

U 16′ Opatijci dolaze u vodstvo, slobodan udarac iskosa s desne strane na nekih 35 m, Mance svojom ljevicom šalje neku “frnjoku” koju Šuker spašava da lopta ne ide u gol aut, okreće se i ubacuje nisko i mlako na prvu stativu gdje ju usamljeni Rukavina s tri metra šalje ispod vratara Zmajle u mrežu 1:0!

U 28′ Radomir je u prilici, nakon ubačaja Mancea, no s 10-tak metara puca preko vratiju. U 38′ gosti su zaprijetili preko Pejanovića koji na upotrebljiv ubačaj Avdića glavom puca preko vratiju. Samo 4 min kasnije Krcani napadaju preko desnog boka, domaći igrači nekoliko puta pokušavaju izbaciti loptu iz svog 16-terca, ali im to nikako ne uspijeva, lopta dolazi do Pejanovića koji ju snažnim i preciznim poluvolejem s 15 m šalje u mrežu nemoćnog Jakopovića -1:1.

U drugom poluvremenu vidjeli smo dvije izglednije prilike domaćina, prvu u 48′ nije iskoristio Tokić na dobru povratnu loptu Mance (puca preko vratiju), a drugu u 58′ ponovo Tokić kojeg ovog puta povratnom loptom pronalazi Radomir, a ljevica Tokica opet loptu šalje iznad vratnice. Pokušali su igrači u crno-bijelim dresovima u završnici susreta iz nekoliko prekida, no gostujuća obrana je uspješno otklonila sve opasnosti. Gosti, u drugom poluvremenu nisu opasnije zaprijetili domaćem vrataru.

Današnjim remijem Opatija je zadržala četvrtu poziciju na ljestvici 3HNL Zapad. Slijedeće kolo odlazi u goste drugoplasiranoj momčadi u Vrapče.

NK OPATIJA – NK KRK 1:1