NK Opatija: Rutinska pobjeda seniora

Liburnija.net. Mance izvodi korner nakon kojeg Lazić postiže zgoditak za 1:0

Nakon drugog zgoditka, domaći se (nesvjesno) povlače i prepuštaju gostima inicijativu pa se do kraja utakmice najviše igralo na polovici domaćina.

Opatija – Po hladnom i sunčanom vremenu, ali na skliskom i blatnjavom terenu, igrači Opatije su u 19. kolu 3 HNL Zapad upisali svoju osmu prvenstvenu pobjedu. Današnji suparnik, igrači NK Vinodol, nisu im uspjeli opasnije zaprijetiti tijekom cijele utakmice, a domaćini su iskoristili samo dvije od nekoliko izglednijih prilika.

Opatijci su puno bolje otvorili utakmicu i u prvih 25 minuta stvorili četiri prilike. Prvu je zapucao Alen Matovina u 4′ kad je njegov udarac desnicom prošao pored desne stative, potom u 14′ ponovo Matovina puca ovaj puta glavom (nakon kornera Mancea), ali lopta odlazi tik preko grede. U 19′ Radomir iz okreta s 15 m puca ponovo pokraj vratiju, a u 24′ Lazićev udarac glavom, također nakon kornera, opet odlazi iznad vratnice. I onda, u 25′ vodstvo domaćih, Mance izvodi još jedan korner, lopta upućena u peterac gostiju, gdje se u gužvi najbolje snalazi Lazić koji je se 2-3 metra nogom ugurao loptu za 1:0.

Gosti iz Vinodola tek tada, prvi puta prelaze centar igrališta, no bez pravog udarca na vrata domaćih. Iz prvog poluvremena treba još izdvojiti lijepu solo akciju Denija Samaržije koji se u 44′ lijepo varkom oslobodio dvojice gostujućih igrača i iskosa s 20 m uputio oštar i precizan udarac kojeg vratar Vinodola paradom skreće u korner.

Drugo poluvrijeme, ponovo Opatijci agresivniji i opasniji i nakon jedne lijepe akcije u kojoj su sudjelovali Tokić, Šuker i Radomir ovaj potonji iz blizine i nakon što mu je prvi udarac zaustavila greda iz drugog pokušaja , zakucava loptu u mrežu za , pokazalo se, konačnih 2:0. Bilo je to u 60′.

Nakon drugog zgoditka, domaći se (nesvjesno) povlače i prepuštaju gostima inicijativu pa se do kraja utakmice najviše igralo na polovici domaćina. No, osim iz prekida ( slobodni udarci, korneri ), gosti iz Vinodola praktički nisu stvorili niti jednu opasniju situaciju pred vratima domaćeg vratara Milenkovića. Dok su domaćini, iz kontri preko Gorana Brajkovića i dva puta Alena Matovine imali prigode i za povećanje vodstva, no i te prilike su ostale neiskorištene.

Na kraju, zaslužena i rutinska pobjeda domaćina, u utakmici koja je bila vrlo korektna, osim dva žuta kartona domaćem igraču Laziću, koji je u 86′ morao prije vremena pod tuš.

NK OPATIJA – NK VINODOL 2:0