NK Opatija: Rutinska pobjeda za oproštaj s domaćom publikom

nk_opatija_osijek-1…sve do 34. minute prvog poluvremena gledali smo ravnopravnu utakmicu…
…zaslužena i rutinska pobjeda domaćina, nastavak supješnog niza i lijepi završetak jesenske sezone…

Opatija – Po lijepom, sunčanom I djelomično prohladnom vremenu, pred 100-tinjak najvjernijih navijača, igrači NK Opatije rutinski su odradili posljednju utakmicu jesenskog dijela prvenstva 3. HNL Zapad.
U goste je Opatijcima stigla momčad NK Buje, znatno oslabljena izostankom čak osmorice svojih standardnih igrača (kao posljedica oštrije igre suparnika iz Stupnika u prethodnom kolu). U domaćim redovima izosato je jedino Niko Vlatković, zbog ozljede prsta.
Sve do 34. minute prvog poluvremena gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj su domaći nešto više napadali, ali bez izrazitije prilike za postizanje zgoditka, a gosti su se uspješno branili i preko dvojice svojih isturenijih napadača dva puta zaprijetili prizemnim udarcima koje je vratar domaćih, Luka Jakopović, zaustavio bez veće muke.
I onda u 34′, Zobić svojom poznatom dugom i preciznom loptom na desnom krilu pronalazi Rudana, koji ulazi uz rub 16-terca gostiju i kad dolazi do korner linije lukavo vraća prizemnu povratnu loptu za nadolazećeg Mancea, koji je krasnim poluvisokim udarcem svojom “slabijom” desnom nogom šalje u dalji gornji kut vratara gostiju. Lijepa akcija, još ljepši gol – 1 : 0.
Samo 4. min kasnije još jedan opasni napad domaćina, kojeg gosti prekidaju izbacujući loptu u korner. Korner izvodi Šimić, i gađa točno u glavu Tkalčevića na desetak metara udaljenog od vratiju, koji loptu šalje u sami suprotni kut nemoćnog vratara Buja – 2 : 0. Imali su domaći još nekoliko izglednih prilika , uglavnom po lijevoj strani preko danas raspoloženog Šukera koji je s lijevog boka poslao nekoliko upotrebljivih centaršuteva, no rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.
Nastavak susreta odvijao se po sličnom scenariju kao i prvo poluvrijeme, domaći nešto agilniji, a gosti polako iz obrambene formacije pokušavaju preći u napad i u razdoblju od 55. do 70. min imaju više od igre i stvaraju nekoliko prilika u kojima su se našli Šendula i Katalenić, ali bez promjene rezultata. Slijedi ponovo razdoblje igre u kojem su igrači u crno – bijelim dresovima dominantni i u kojem Radomir dva precizna centaršuta Šukera iz blizine ne uspijeva realizirati. No,ono što je propustio Radomir, ne propušta Kremenović, koju jednu skoro već izgubljenu loptu koju je Šimić uputio pred gol gostiju, klizećim udarcem smješta u donji lijevi kut vratara Buja i postavlja konačan rezultat – 3 : 0.
Zaslužena i rutinska pobjeda domaćina, nastavak supješnog niza i lijepi završetak jesenske sezone. Bez nekog istaknutijeg pojedinca, snagom kolektiva i majstorskim pogocima Mancea, Tkalčevića i Kremenovića, igrači NK Opatije, i dalje ostaju pri vrhu ljestvice 3. HNL Zapad i mirno čekaju nastavak proljetnog dijela prvenstva.
NK OPATIJA – NK BUJE 3 : 0
Sudac: Krešimir Sokolić (Novi Golubovec)
Pomoćnici: Rončević (Zaprešić) i Mrkoci (Poznanovec).
Strijelci: 1:0 Mance (34′), 2:0 Tkalčević (38′), 3:0 Kremenović (85′).
Žuti kartoni: Zobić, Krnjatić, Šuker (Opatija), Kapular, Trevišan, Uran (Buje).

NK OPATIJA: Jakopović, Tkalčević, Zobić, Tokić, Krnjatić (od 70′ Kremenović), Corallini, Šuker, Mance, Rudan, Noval (od 50′ Radomir), Kolić (od 19′ Šimić)
NK BUJE: Perković, Bartolić (od 80′ Horvat), Patner, Valenta, Peculić, Pucar (od 86′ Đuga), Šendula, Uran, Trevišan (od 46′ Katalenić), Kapular, Krizmanić

Liburnija.net: Seniorska ekipa NK Opatija...