NK Opatija: Seniori zabilježili još jedan poraz

nk_opatija_sto-1…trener gostiju, Zoran Bogolin, odlučio je na porečki travnjak izvesti pomlađenu ekipu…
…kako se utakmica bližila kraju, gosti iz Opatije su popuštali…

Opatija – Još jedno gostovanje u Istri, u samo pet dana, uz još jedan minimalni poraz, ovaj put bez ”pomoći“ djelitelja pravde.
Utakmica je odigrana u vrlo korektnom i sportskom ambijentu, pa sudac nije imao potrebe pokazivati kartone. Vrijeme je bilo idealno za igru, sat vremena prije početka utakmice pao je jedan kraći pljusak, što je donijelo malo osvježenja.
Trener gostiju, Zoran Bogolin, odlučio je na porečki travnjak izvesti pomlađenu ekipu, obzirom da se sastav NK Opatije na tablici, ne može više puno pomaknuti niti na gore – niti na dolje, ali i da odmori neke od standardnih igrača prve momčadi, kako bi utakmicu finala Kupa, dočekali što spremniji.
Prvo poluvrijeme odigralo se u jednom mirnijem ritmu u kojem su domaći imali nešto više od igre, ali bez neke konkretnije i izglednije prilike za zgoditak.
U 12′ brza kontra Adlera i Šukera, ali Adler daje zamalo previsoku loptu za samog Šukera na drugoj stativi, nakon ove akcije, u 19′ domaći napadač B. Čabraja izbija sam pred gol gostiju, ali je uputio vrlo slab udarac kojeg mladi Luka Jakopović s lakoćom brani. U 26′ i 31′ upućena su dva ozbiljnija udarca Sertića i Adlera no obje lopte završavaju u rukama golmana. Nekoliko minuta kasnije, Adler puca iz slobodnjaka (uz samu aut liniju s nekih 30 m) i lopta u nezgodnom luku odlazi nekoliko centimetara iznad spoja stative i prečke, a samo minutu kasnije, iz slobodnog udarca puca Belušić, ali Jakopović opet lagano hvata loptu. Pred sam kraj poluvremena Čabraja je ponovo u šansi, dosta iskosa, puca po zemlji, Jakopović brani i odbija kratko loptu, ali nema nikog od domaćih igrača i gostujuća obrana lako otklanja opasnost. Nekoliko prilika zaredale su se u samoj završnici B. Čabraja puca glavom, a Kinkela glavom skreće loptu u korner, nakon čega slijedi brza kontra u kojoj se našao J. Matovina, ali njegov udarac, krajnjim naporom u korner skreće domaći branič. Posljednja situacija u prvom poluvremenu se dogodila u 45′, kad ispucana lopta, iz kornera, pogađa Radomira u ruku, ali za suca T. Koceka to nije za kazneni udarac
I tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, ključni trenutak utakmice, domaći u prvom napadu, gosti izbijaju loptu na nekih 30 m od svojeg gola, koju dočekuje Adler, nepotrebno se upušta u dribling, gubi loptu, koja dolazi do usamljenog Sertića na 15 m udaljenog od vratiju, a Sertić je rutinirano, prizemno šalje neobranjivo u sami donji lijevi kut gostiju – 1 : 0 za Jadran.

Liburnija.net: Povijesni trenutak – Vukić ulazi umjesto Radomira

Samo minutu kasnije, novi igrač domaćih, Kepčija, lijepo prolazi lijevom stranom, Kremenović ga ruši na samom rubu 16-terca, a iz slobodnog udarca, domaći kapetan Bonaca upućuje jaki i rezantan poluvisoki udarac kojeg Jakopović krajnjim naporom izbija u korner. U 48′ uzvratili su gosti, iz jedne polukontre, Žiković lijepo prlazi po desnoj strani, upućuje dobar centaršut, no udarac Adlera odlazi preko gola domaćih. Jedan od agilnijih domaćih igrača, u 60′, Belušić prolazi po desnoj strani i iskosa dolazi sam pred vratara Jakopovića, ali njegov udarac golman gostiju brani. U 74′ lijepa akcija domaćih, koja završava jakim udarcem B.Čabraje s nekih 15-tak metara, lopta udara u prečku, odbija se u zemlju i završava u rukama Jakopovića. Sve se dogodilo tako brzo, da je ostalo ”u zraku“ da li se lopta od prečke možda odbila iza, ili ispred, gol crte. No, niti pomoćni, niti glavni sudac nisu reagirali.
Kako se utakmica bližila kraju, gosti iz Opatije su popuštali (bez snage?), domaći su još malo više stisnuli, no osim udarca Belušića u 77′ kraj gola i B.Čabraje u 82′ kojeg je Jakopović obranio, drugih prilika za zgoditak nije bilo. Iz tog razdoblja, jedino treba zabilježiti ”povijesni“ trenutak za ”kralja“ Vukića, koji je u jučerašnjoj utakmici nastupio kao igrač, kad je u 81′ zamijenio napadača Radomira i do kraja utakmice ubilježio nekoliko solidnih nogometnih poteza.
Sve u svemu solidna trećeligaška utakmica u kojoj su domaćini zasluženo pobijedili, a gosti nisu razočarali. U redovima NK Opatija, najbolji pojedinac bio je mladi vratar Luka Jakopović koji je sve situacije ispred svojih vratiju, osim kod gola kad je bio nemoćan, uspješno riješio.
3. HNL Zapad, 33. kolo; NK JADRAN – NK OPATIJA 1 : 0
Opatijci su nastupli u slijedećem sastavu: Jakopović – Žiković, Kinkela, Kremenović, Krnjatić – Kirigin, Corallini, Adler, Šuker – J.Matovina, Radomir – Vukić, uz napomenu da se formacija tijekom utakmice mijenjala iz 4-4-2 u 3-5-1-2.
Na klupi su ostali: Vukić, Zobić, Tokić i Rudan, a nedostajali su Tkalčević, Mance, Bubnić i A.Matovina