NK Opatija: Sve uzrasne kategorije ostvarile pobjede…

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…pobjednički vikend otvorili su seniori pobjedom nad Bujama s 3 : 0…
…kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Tek zadnji natjecateljski vikend dočekali smo da sve natjecateljske kategorije NK Opatija u dva dana tj. jednom vikend ostvare sve pobjede.
Pobjednički vikend otvorili su seniori pobjedom nad Bujama s 3 : 0, a niz je nastavljen slijedećim pobjedama:
Igralište NK Klana – Klana
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Goran Šajina ( Jurdani )
Delegat: Boris Caput ( Praputnjak )

NK KLANA – NK OPATIJA 0 : 2 – prekid u 39 minuti
Jakopović, Tominić, Mužić, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Carrera, Francetić, Tadić, Marinčić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Carrera u 15′; 0:2 Tadić u 31′
Domaći sastav započeo je utakmicu s 9 igrača, u 13′ igru je zbog ozljede napustio jedan, u 31′ drugi, a kada je u 36′ igru zbog ozljede napustio i treći domaći igrač sudac Janković morao je odsvirati kraj utakmice zbog nedovoljnog broja igrača NK Klane koji su ostali na igralištu (6).

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ),Zoran Janković ( Rijeka ), Goran Šajina ( Jurdani )

NK KLANA – NK OPATIJA 0 : 1 (0:0)
Chaoui, T.Sinožić, Ciceran (63′ J.Kovčalija), Mahulja, Martinčić, Dj.Kurti, Bojić, Mrzlić (57′ M.Mrđenović), Vuković, Rigović, D.Mrđenović
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 0:1 Djerdj Kurti u 52′ iz 11 m
Po lijepom vremenu gledali smo pravu prvenstvenu utakmicu između dviju ekipa sa začelja tablice. Nakon početnog ispitivanja snaga domaći su prvi došli u priliku, iz jedne brze kontre Saratlija je izašao sam pred vratara Opatijaca, ali šalje loptu malo pokraj gola. Opatijci uzvraćaju s dvije izgledne prilike u kojoj su se našli Mrzlić i Rigović, zatim domaći ponovo u povoljnoj prilici, ali na odmor se otišlo s rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu, gledali smo nogomet uglavnom na polovici domaćina, kadeti Opatije stvarali su bezbroj prilika, no uspjeli su realizirati samo jednu. U 52′ lijepa akcija po lijevoj strani D. Mrđenović lijepo upošljava Mrzlića, koji ulazi u šesnaesterac, gdje ga domaći branič objema rukama ruši i sucu Šušnjaru, iako iz Klane, ne preostaje drugo nego pokazati na bijelu točku. bijele točke precizan je Djerdj Kurti koji snažno i neobranjivo gađa sami desni kut vratara domaćih. Do kraja utakmice gosti iz Opatije nastavljaju s napadima i redanjem šansi, od kojih je najbolju imao M. Mrđenović kad je pogodio stativu, no rezultat se ipak nije mijenjao. Teška, ali zaslužena pobjeda kadeta Opatije, koja možda navještava bolje rezultate na proljeće.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: STARIJI PIONIRI
Igralište NK Opatije
Sudac: Marko Tićak ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 3 : 0 (3:0)
Peruč, A.Zelenika (36′ Mandić), Tercolo (46′ Augustinović ), Antolović (46′ Mataija ),Bačvarov (36′ Žic), Brubnjak (36′ Kružić), Mohorovičić, Poljak, Šaina (36′ Selimović), Klarić (36′ Čurić), Nikčević
Trener: Igor Tkalčević, Kristijan Brajković
Strijelci: 1:0 Viti Tercolo u 13′; 2:0 Niko Nikčević u 27′; 3:0 Niko Nikčević u 35′
S tri postignuta zgoditka u prvom poluvremenu, dječaci trenera Tkalčevića riješili su sve dvojbe oko pobjednika susreta, te time omogućili svim svojim kolegama s klupe za pričuve da u drugom poluvremenu pokažu i oni svoje nogometne vještine.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji pioniri

Kategorija: MLAĐI PIONIRI

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 5 : 0 (0:0)
Uzelac, Josipović (31′ Smolica), Varljen (39′ Pobar), Srok, Zovko (39′ Memeti), M.Jukičić , Kozina (31′ Gerčer), Škarica (39′ Sušanj), A.Džaja ( 31’Gecaj), Flego, T.Jukičić (31′ Paro)
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 1:0 Kristijan Flego u 31′; 2:0 Marijan Jukičić u 41′; 3:0 Antonio Gerčer u 51′; 4:0 Borna Paro u 57′; 5:0 Borna Paro u 60′
Ono što su propustili realizirati u prvom poluvremenu, stariji pioniri Opatije, dobro su naplatili u drugom. I na kraju slavili zasluženu visoku pobjedu i poput svojih kolega, mlađih pionira, uspješno zaključili jesenski dio prvenstva.
LIGA MORČIĆA
Kategorija: MLAĐI MORČIĆI
Igralište NK Grobničan – Mavrinci
Sudac: Nikica Zupčić ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 2 : 7 (2:4)
Diković, Uljanić, Kaftanić, N.Džaja, Pozderac, Čule, Perić, Kumičić, Peruč, Traub, Ajanović, Buršić
Trener: Boris Petrovčić, Stipe Mikulić
Strijelci: 1:0 Lovro Randić u 2′; 1:1 Din Pozderac u 8′; 1:2 Din Pozderac u 12′; 1:3 Dominik Traub u 20′; 2:3 Karlo Valjan u 22′; 2:4 Dominik Traub u 24′; 2:5 Dominik Traub u 30′; 2:6 Din Pozderac u 32′; 2:7 Din Pozderac u 49′
Nakon što su u prijepodnevnom terminu mlađi morčići odigrali 2 kolo zimske lige u dvorani u Kastvu (i doživjeli poraz od MNK Fantina 1:3), poslijepodne produžili su do Grobnika i odigrali zaostalu utakmicu 9, kolo Prvenstvene Lige morčića. I dok je u prvom poluvremenu utakmica rezultatski bila djelomično neizvjesna, u drugom poluvremenu su dječaci Borisa Petrovčića i Stipe Mikulića pokazali da su danas u Mavrincima bila bolja i efikasnija ekipa od svojih domaćina iz Nk Grobničan. U internom nadmetanju igrača u crno-bijelim dresovima Din Pozderac (4) bio je za jedan postignuti zgoditak bolji matador od Dominika Trauba (3). Ovom pobjedom mlađi morčići završili su jesenski dio Lige vrlo impresivno, obzirom da im je to bila sedma pobjeda u nizu.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: STARIJI MORČIĆI

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 3 (0:0)
Bezinović, M.Zelenika, Bilajac, Nikolac, A.Sikirica, Šepić, Šimić, Horvatinčić, Radošić
Trener: Zoran Cofer Kliner
Strijelci: 0:1 Filip Šimić u 28′; 1:1 Fran Fučak u 30′; 1:2 Filip Šimić u 36′; 1:3 Alen Sikirica u 42′
I stariji morčići su poput svojih mlađih sportskih kolega imali dupli program. U subotu u dvorani Gorovo poraz od vršnjaka iz NK Zamet, 1:3, u Zimskoj ligi morčića, a u nedjelju gostovanje na Grobniku. Za razliku od dvoranskog, ovaj “veći” nogomet i na otvorenom, očito im više paše. U pravoj prvenstvenoj utakmici u kojoj u prvom poluvremenu nije bilo golova, u drugom poluvremenu su dječaci trenera Cofera pokazali maštovitiju i efikasniju igru od svojih domaćina i zasluženo slavili s 3:1. Posebno treba istaknuti prvi zgoditak kojeg je postigao Filip Šimić, u akciji u kojoj su sudjelovali skoro svi igrači u crno-bijelim dresovima i koja je izmamila pljesak svih gledatelja na tribinama grobničkog stadiona.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići