NK Opatija: Težak poraz seniora u Rovinju

Liburnija.net: Trenutak iz 9′ kad je T.Barlecaju poništen zgoditak

Gosti iz Opatije otvaraju utakmicu na najbolji mogući način, no drugo poluvrijeme je bilo presudno.

Rovinj – Na petom gostovanju ove natjecateljske sezone, seniori Opatije doživjeli su svoj četvrti poraz, čime su još jednom pokazali da su rado viđen gost. Za one koji nisu bili na utakmici, po rezultatu (4:1 za domaćine) dalo bi se zaključiti da je Rovinj lako i glatko pobijedio, no utakmica je mogla vrlo lako krenuti i u drugom smjeru.

Gosti iz Opatije otvaraju utakmicu na najbolji mogući način, kad već u 3′ u brzoj kontri koju je povukao Šuker, produžio na desni bok za Rudana, koji upućuje prizemni i oštri centaršut pred vrata domaćina, kojeg Mance na drugoj stativi iz prve povratnom loptom pronalazi Šukera a ovaj sa 7-8 m zakuca loptu pod prečku za vodstvo Opatije – 0:1.

Samo dvije minuta kasnije slična situacija, Rudan ubacuje s desne strane Šuker ponovo puca, ali ovaj puta golman Orbanić je na mjestu i brani udarac iz blizine. U 9′ T. Barlecaj glavom s 3-4 m ubacuje loptu u mrežu, nakon ubačaja s lijeve strane, no drugi pomoćni sudac Zvone Radić označava nedozvoljenu poziciju napadača Rovinja, a glavni sudac Vučkov poništava zgoditak. Po mokrom i skliskom terenu, domaćini naoko aktivniji, no njihovi napadi su jalovi i bez ikakvih opasnosti po vrata Opatije. S druge strane, vrlo dobro organizirani gosti, svaku priliku iskorištavaju za brze i opasne kontranapade, pa je tako Mance u 17′ povukao po lijevoj strani i kad je došao na nekih 15-tak metara od gola Rovinja snažno odapeo svojom ljevicom, lopta je na putu okrznula jednog braniča Rovinja, promijenila zamalo smjer, no na putu do gola spriječila se vratnica. A u 43′ mogli su (i trebali) Opatijci , možda i riješiti pitanje pobjednika utakmice, no Šukerov bijeg i izlazak pred golmana Rovinja umjesto laganog poentiranja, završio je udarcem preko gola.

I kako to obično biva, tko ne iskoristi svoje šanse, biva kažnjen. Igrala se sudačka nadoknada, kad se na sredini igrališta domaći igrač uz pomoć lakta oslobodio Rudana, Rudan pada na travnjak, domaći nastavljaju akciju koja završava odbijanjem lopte u korner. I dok igrači Opatije traže od suca Vučkova da prekine utakmicu ( igrač leži na sredini terena ), gosti izvode korner iz kojeg T. Barlecaj glavom postiže zgoditak za 1:1. Neobična situacija, u kojoj je, sudac s liste Prve HNL morao i trebao prekinuti utakmicu. Samo što su gosti krenuli s centra, sudac je označio kraj prvog poluvremena, poluvremena u kojem su gosti bili bolja i puno opasnija i konkretnija momčad, za razliku od domaćina koji se predstavio u vrlo blijedom izdanju.

Liburnija.net: Detalj iz drugog poluvremena, slobodnjak iz kojeg je Rovinj poveo 3:1

U drugom poluvremenu, kao da su na dobro pripremljen travnjak, izašle potpuno druge ekipe. Žuti ( Rovinj ) su bili ti koji su diktirali tempo i stvarali šanse, a gosti kao da su danas došli odigrati samo jedno poluvrijeme. Svoju agresivniju igru domaći su “naplatili” već u 52′ , brzom i preciznom akcijom po njihovoj lijevoj strani u kojoj je sudjelovalo nekoliko igrača, a koju je završio Batelić preciznim i prizemnim udarcem iskosa s 15 m u suprotan kut vratara Jakopovića – 2:1.

Samo nekoliko minuta kasnije, domaćini opet probijaju desni bok gostiju, kojeg Erceg zaustavlja prekršajem. Slobodan udarac ( skraćen korner ) izvodi Puh, snažna i prizemna lopta na prvu stativu, koju obrana Opatije izbija, ali samo do 16 m gdje je osamljeni i nečuveni Baša snažnim udarcem u sami donji desni kut pogađa stativu, a od stative lopta završava u mreži za novo vodstvo Rovinježa – 3:1. Trećim golom Rovinja, utakmica je praktički bila riješena, jer u posljednjih pola sata vidjeli smo nekoliko pokušaja Opatijaca da se vrate u utakmicu, a najbolju prigodu imao je Radomir kada ga je u 66′ Šuker lijepo pronašao ubačajem s lijeve strane na prvoj stativi, no udarac Radomira završio je u autu. U samoj završnici susreta, A,Barlecaj presijeca jednu loptu koju je vratar Jakopović namjeravao rukom dobaciti do Tokića, i u srazu s vratarom gostiju lagano poentira za konačnih 4:1.

NK ROVINJ – NK OPATIJA 4:1
Igralište Valbruna
Gledatelja: 100
Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)
Strijelci: 0:1 Šuker (21′), 1:1 T. Barlecaj (45′), 2:1 Batelić (51′), 3:1 Baša (58′), 4:1 A. Barlecaj (87′)
Žuti kartoni: A. Barlecaj, T. Barlecaj (Rovinj), Erceg, Tokić, Udović (Opatija)

NK Rovinj: Orbanić, Budicin, Načinović, T. Barlecaj, Puh, A. Barlecaj, Tanković, Škiljan, Pavić, Batelić, Baša

NK Opatija: Jakopović, Samardžija (od 63′ Vlatković), Tkalčević, Zobić, Tokić, Šuker, Mance (od 46′ Udović), Rudan, Zgomba, Šimić (od 55′ Radomir), Erceg