NK Opatija: Treća pobjeda u nizu

Slobodan udarac Dunkovića iz kojeg je Erceg poravnao rezultat na 1:1

Do kraja utakmice domaći pokušavaju povećati svoje vodstvo, a gosti iz rijetkih kontranapada još jednom poravnati, no rezultat se nije promijenio. Ovom, trećom pobjedom u nizu, Opatijci su skočili na drugo mjesto na ljestvici, a igra koju su jučer prikazali, daje nadu da će i u slijedećem susretu, s Naprijedom u Hreljinu, nastaviti pobjednički niz.

Opatija – U susretu druge i četvrte momčadi na tablici 3 HNL Zapad, uspješniji su bili domaćini u utakmici koja je u svakom pogledu zadovoljila publiku na opatijskom campu.

Bolje su otvorili gosti iz Fažane, kada je iz kornera, u 6 ‘ ponajbolji igrač gostiju Matija Funčić, iskoristio pad koncentracije obrane domaćih i udarcem glavom doveo goste u vodstvo. Od tada pa do kraja prvog poluvremena domaći, igrači Opatije vežu sitan vez oko vrlo dobro organizirane obrane Fažanaca, no bez izglednijih prilika, dok gosti takoreći nisu prešli centar. U samoj završnici, Opatijci poravnavaju rezultat nakon slobodnog udarca iskosa s 35 m kojeg izvodi Dunković, lopta pada na nekih 6-7 m od vratiju Perkovića, koji nepotrebno izlazi, što koristi najviši u skoku, Deni Erceg koji laganim lobom gađa ispod prečke.

U posljednjoj minuti gosti još jednom prijete no na odmor se odlazi s rezultatom 1:1.
Na početku drugog poluvremena, trener Bogolin ubacuje, pokazalo se kasnije, igrača utakmice, Damira Radomira, koji već u 47’ nakon brze, točne i lijepe akcije Rudana i Krešića po desnoj strani, Krešićev ubačaj, glavom s 2-3 m posprema u praznu mrežu za preokret i prvo vodstvo Opatijaca – 2:1. Slijedi još nekoliko brzih i preciznih akcija domaćina, gosti kao da su prvih 10 ‘ drugog poluvremena “odmarali”, no Rudan, Radomir i Šuker ne uspijevaju zatresti mrežu iako su za to imali dobre prigode. I kako to u nogometu biva, kad ne iskoristiš šanse, protivnik te kazni, što su igrači Mladosti iz naoko jedne neopasne akcije, ponovo preko Funčića i uspjeli. Halilović je ubacio poluvisoku loptu na nekih 15-16 m od gola Opatije, a Funčić pored ponovo zaspale obrane, preciznim volejem smjestio loptu u sami desni kut nemoćnog vratara Peterfaja. No, radost gostiju nije dugo trajala, jer samo 3’ kasnije, skoro ista akcija kao i kod drugog gola, Rudan se lijepo oslobađa svog čuvara, gura loptu za Krešića koji je ubacuje pred vrata gostiju, točno na glavu Radomira koji ju s 5-6 m ubacuje u mrežu za još jedno vodstvo domaćih i konačnih 3:2.

Gledatelja: 100
Suci: Tomislav Frlan ( Podhum ), Zvonko Radić ( Kastav ), Kristijan Radovan ( Rovinjsko selo ), 4. sudac: Igor Rajko ( Tinjan )
Delegat: Vlatko Jovičić ( Pula )
Liječnik: dr Ivan Rosović
Povjerenik za sigurnost: Bojan Planinić

NK OPATIJA – NK MLADOST 3 : 2 ( 1:1 )

NK OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić, Dunković , Rudan, Žgomba, Brajković ( 82′ Udović ), Kolić, Erceg, Čubelić ( 46′ Radomir )
Trener: Zoran Bogolin

NK MLADOST ( Fažana ): Perković, Livović, Racan, Škiljan ( 89′ N.Bogdan ), Tomić, Halilović, L.Bogdan, Peruško (80′ M.Kostešić ), Valčić, Žižak ( 54′ Kaić ), Funčić
Trener: Nenad Kostešić

Strijelci: 0:1 Matija Funčić u 6′; 1:1 Deni Erceg u 44′; 2:1 Damir Radomir u 47′; 2:2 Matija Funčić u 54′; 3:2 Damir Radomir u 57′