NK Opatija: U derbiju kola Opatijci uvjerljivo porazili Krk

Arhiva Liburnija.net: NK Opatija – NK Krk

Među brojnom publikom na campu našla su se i poznata nogometna lica poput Nenada Gračana, Danijela Šarića, bivšeg direktora HNK Rijeke Maria Rubeše, braće Laser, a u publici je danas bio i trener Opatije, Zoran Bogolin, koji je odslužio jednu utakmicu kazne, dok je na klupi bio pomoćni trener Sanjin Pavinčić koji je nastavio svoj pozitivni niz.

Opatija – Pred dobro popunjenim tribinama opatijskog campa, igrači Opatije, u sklopu 7.kola HNL Zapad, nadvisili su svoje protivnike iz NK Krk i na kraju zasluženo slavili s uvjerljivih 3:0. Gosti su u prvom poluvremenu dobro parirali domaćinu, ali su u nastavku potpuno “nestali” s terena i dopustili domaćim igračima da uvjerljivo slave.

U 4′ još uvijek junior, Juraga je srušen na 17 m od vratiju Krka, no udarac Rudana iz slobodnjaka kraj zida ide točno u vratara Raspora. U 12′ Rudan iz kornera, ali udarac Ercega glavom odlazi preko gola. U 13′ Rudan i Erceg gube loptu na centru, što gostujući igrači koriste i guraju Pejanovića u situaciju ‘1 na 1′ s vratarom Jakopovićem koji sjajnim refleksom brani udarac Pejanovića, no lopta se odbija do Poropata koji s 15 m puca pokraj gola.

U 32′ Zobić dugom loptom pronalazi Rudana koji puca iz okreta s 15 m ali pokraj gola. U 41′ brza akcija po desnoj strani Žgombe i Rudana koji povratnom loptom pronalazi natrčalog Šukera koji ljevicom s 10 m gadja donji lijevi kut ali Raspor nogom odbija.

Drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju domaći i već u 48′ Erceg lijepo upošljava Radomira koji izlazi sam na gostujućeg vratara Raspora, koji Radomirov udarac kratko odbija do Ercega čiji udarac s 15 m Raspor opet brani iako je na nekih 7-8 m ispred svojih vratiju. U 54′ još jedan napad domaćih igrača završava udarcem Tokića koji obrana Krka skreće u korner. Korner izvodi Rudan koji šalje oštru visoku loptu na drugu stativu gdje je Radomir s 3-4 m tijelom ubacuje u praznu mrežu za vodstvo Opatije 1:0.

Samo minutu kasnije Radomir je ponovo u izglednoj šansi, no golman Krka samo kratko odbija ponovo do Radomira koji ubacuje pred gol ali previsoko za samog Sukera i rezultat ostaje nepromijenjen. Jedna od rijetkih prijetnji gostiju dogodila se u 59′ kada je nakon slobodnog udarca odbijena lopta iz 16 m Opatije, na koju je natrčao Brkljaca, ali njegov udarac s 20 m odlazi kraj gola. U 64′ domaćin ponovo prijeti preko lijevog boka, Lazić lijepo upošljava za Šukera, koji jos bolje ubacuje u 16-terac gostiju, gdje Rudan loptu umiruje s desnom, a potom ljevicom zakucava za 2:0. U 77’ Radomir lijepo pronalazi Rudana koji s 16 m puca poluvisoko u suprotan kut za novo vodstvo Opatije – 3:0.

Druga prijetnja gostiju u 80 ‘ kada Duracak iz slobodnjaka s 20 m puca točno u golmana Jakopovića. U sučevoj nadoknadi u 91’ brza kontra Ercega i Rudana koja završava udarcem Rudana koji odlazi tik kraj desne stative. Među brojnom publikom na campu našla su se i poznata nogometna lica poput Nenada Gračana, Danijela Šarića, bivšeg direktora HNK Maria Rijeke Rubeše, braće Laser, a u publici je danas bio i trener Opatije, Zoran Bogolin, koji je odslužio jednu utakmicu kazne, dok je na klupi bio pomoćni trener Sanjin Pavinčić koji je nastavio svoj pozitivni niz.

Već u utorak igrače Opatije čeka utakmica polufinala Županijskog kupa, protiv NK Orijenta, a slijedeće subote na u Mavrincima susret 8. kola 3. HNL Zapad i još jedan derbi s trenutno vodećim Grobničanom.

NK Opatija – NK Krk 3 : 0