NK Opatija: Uvjerljiva pobjeda protiv Orijenta

Na kraju zaslužena pobjeda domaćina, gosti mogu zaliti za svojim propuštenim prilikama u prvih 10 min, a svoju nervozu i pretjeranu agresivnost (grubost) i nesportsko ponašanje “platili” su s dva crvena kartona.

Opatija – Dvjestotinjak gledatelja na opatijskom campu gledali su pravu prvenstvenu utakmicu koju su odigrali domaćini i gosti iz Krimeje, na razini Treće lige. Crveni s Krimeje puno bolje su otvorili utakmicu i po prilikama mogli su povesti s tri gola razlike.

U 5′ duga ispucana lopta Stipanova, obrana Opatijaca slabo reagira (nitko nije skočio na loptu koja je dva puta pala na travu) lopta dolazi do Žarica koji u situaciji 1:1 s vratarom Jakopovićem gađa njegovu nogu a lopta umjesto u mrežu odlazi u korner.

U 7′ Šuker lose reagira u obrambenoj ulozi, odbija kratko do Mikulića koji petom vraća Štanfelu, a ovaj lijepim lobom u suprotni kut dovodi goste u vodstvo 0:1. Krasan zgoditak. Samo 2 minute kasnije brza protuakcija Orijenta po desnoj strani prizemni ubačaj lopta dolazi do samog Žarica u razini druge stative na udaljenosti od 12 m, ali njegov neprecizan udarac odlazi preko gola.

Domaći se malo bude u 16′ Lazić iz slobodnjaka iskosa s 20 m isprobava svoju ljevicu. ali njegov udarac ide točno u golmana. U istoj minuti brza kontra Orijenta. Mikulić ubacio, a Žaric glavom puca preko gola. U 21′ prekršaj na Šukeru iskosa s 18 metara, Rudan ubacuje a Erceg s glavom s 5 m ubacuje u mrežu za 1:1. Slijedi period ravnopravne igre do same završnice prvog poluvremena u kojoj su Opatijci došli do vodstva. Najprije je u 45′ Radomir dobro poslužio Saleša koji izlazi sam na golmana Stipanova, i nogom skreće u korner slabi udarac Saleša. A u sudačkoj nadoknadi brza akcija Rudan-Saleš-Radomir koji prizemnim udarcem s 16 m šalje loptu u desni vratarev kut za vodstvo Opatije 2:1.

Mirni početak drugog poluvremena podsjetio je branič gostiju, Leskur koji zbog psovanja glavnog suca dobiva crveni karton. Od tada na terenu postoji samo jedna ekipa – Opatija. U 53′ Vlatković za Radomira, koji ljevicom iz prve snažno puca ali golman Stipanov brani. U 56′ Lazić iz slobodnjaka, a Šukerov udarac glavom obrana gostiju skreće u korner,

U 60′ Nemetez nespretno rusi Rudana u 16 m, no sudac Vidulin ništa ne svira. U 65′ faul na Rudanu, na 30 metara iskosa Šuker ubacio najviši u skoku Vlatković lagani trzaj glavom i Opatija vodi – 3:1. U .67′ opet prekršaj na Rudanu, Šuker pogodio prečku, a u nastavku akcije Erceg ubacio s lijeve strane, a Lazić sam na 5 m glavom ispod golmana za konačnog 4:1. U 70′ vidjeli smo dvije brze akcije domaćih, preko Rudana, no bez završnice. Jedini udarac Orijenta u drugom poluvremenu uputio je u 75′ Kovačević iz daljine , kojeg vratar domaćih odbija u korner,

U 81′ Šuker iz slobodnjaka pod precku golman Orijenta krajnjim naporom odbija u korner, dok samo pet minuta kasnije, kapetan gostiju Inić zasluženo dobiva drugi žuti, a gosti ostaju samo s 9 igrača. Posljednja izgledna akcija zbila se u .88′ kad je Iskra ubacio s desne strane, a Vlatković na 7 m glavom promašio loptu glavom koju mu je u nenamjerno skrenuo Radomir.
Na kraju zaslužena pobjeda domaćina, gosti mogu zaliti za svojim propuštenim prilikama u prvih 10 min, a svoju nervozu i pretjeranu agresivnost (grubost) i nesportsko ponašanje “platili” su s dva crvena kartona. Igrači trenera Bogolina su na najbolji mogući način zaboravili prošlotjedni poraz u Vinodolu. Utakmicu su obilježili i navijači Orijenta svojim bučnim navijanjem, ali i ubacivanjem istrgnutih stolica na igralište.

NK Opatija – NK Orijent 4 : 1
Igralište Opatije
Gledatelja: 200
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Pomoćnici: Janković (Rijeka) i Čavarović (Buje)
Strijelci: 0:1 Štanfel (7′), 1:1 Erceg (22′), 2:1 Radomir (45′), 3:1 Vlatković (65′), 4:1 Lazić (67′).
Žuti kartoni: Erceg, Iskra (Opatija), Inić, Leskur, Krešić i Škarica (Orijent). Crveni karton: Leskur (50′-vrijeđanje glavnog suca), Inić (86′-drugi žuti karton)

NK Opatija: Jakopović, Samardžija (od 70′ Iskra), Zobić, Tokić, Corallini, Rudan (od 79′ Brajković), Šuker, Radomir, Saleš (od 46′ Vlatković), Lazić, Erceg

NK Orijent: Stipanov, Rabar, Leskur, Kovačević, Inić, Polegubić, Štanfel (od 64′ Čubelić), Krešić, Mikulić, Barišić (od 54′ Škarica), Žarić (od 54′ Nemetz)