NK Opatija: Vikend u znaku derbija, uspješni mlađi uzrasti

nk_opatija_sto-1…domaći su u jednoj izuzetno pozitivnoj seriji…
…domaća momčad očekuje povratak Darija Mancea i Daria Tokića…
…u nastavku teksta pročitajte izvještaje s utakmica mlađih i starijih morčića odigranih u zaostalom kolu…

Opatija – U subotu, 12. studenog s početkom u 14 sati na opatijskom ”Campu“ igra se derbi utakmica 15. Kola 3 HNL Zapad između domaćina NK Opatije i NK Vrapče iz Zagreba, odnosno trenutno drugo i četvrto plasirane momčadi.
Domaći su u jednoj izuzetno pozitivnoj seriji, od posljednjih osam utakmica, čak šest puta su napustili travnjak kao pobjednici, jednom odigrali neriješeno i samo jedanput izgubili. S druge strane gosti iz Zagreba u dosadašnjih 14 utakmica, samo jedanput su poraženi, primili su do sada samo 5 golova i zasigurno domaćim igračima neće biti lako. Još ako se uzme u obzir činjenica, da je NK Opatija većinu svojih pobjeda ostvarila na gostovanju, a da na domaćem travnjaku teško dolazi do pobjede, neizvjesnost subotnje utakmice dobiva još više na težini.
U domaćoj momčadi očekujemo povratak Darija Mancea i Daria Tokića, Radomir se također vratio u trenažni proces, pa trener Pavinčić može računati i na njega, a nije isključeno da svoje prve službene minute u crno-bijelom dresu odigra i prinova iz USA – Bryan Noval, koje je ovog tjedna dobio sve potrebne papire i uredno registriran za NK Opatiju. Utakmicu sudi četvorka iz Istre, a predvodi je David Manojlović uz asistenciju Mađerića, Čavarovića i Krnete.
Evo i izvještaja s utakmica mlađih i starijih morčića odigranih u zaostalom kolu (nadoknada kola kada su igrali turnir u Makarskoj ).
LIGA MORČIĆA
Kolo: 6 ( zaostala utakmica )
Kategorija: MLAĐI MORČIĆI

Igralište: Žuknica u Kostreni
Sudac: Nikica Zubčić ( Rijeka )

NK POMORAC – NK OPATIJA 0 : 5 (0:4)
Bolterstein, Uljanić, Kaftanić,Blečić,J.Sinožić, Pozderac, Čule, Diković, Kumičić, Šafarek, Traub, Ajanović
Treneri: Boris Petrovčić i Stipe Mikulić
Strijelci: 0:1 Juraj Sinožić u 4′; 0:2 Juraj Sinožić u 14′; 0:3 Din Pozderac u 22′; 0:4 Juraj Sinožić u 24′; 0:5 Dominik Traub u 34′
Mlađi morčići nastavljaju svoj uspješni pobjednički niz i s gostovanja u Kostreni donose tri boda. U utakmici odigranoj na “šljaci” i pod reflektorima bolje su se snašli od domaćih dječaka i već u prvom poluvremenu osigurali pobjedu. Dječaci Pomorca imali su kod rezultata 0:2 najveću priliku za smanjenje rezultata ali njihov najbolji igrač Karlo Devčić nije realizirao najstrožu kaznu. Ali zato se s druge strane neumoljivi bili trostruki strijelac Juraj Sinožić i Din Pozderac s jednim pogotkom, ali i s dvije asistencije Jurju.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

Kategorija: STARIJI MORČIĆI

NK POMORAC – NK OPATIJA 1 : 3 (1:1)
Bezinović, M.Zelenika, Bilajac, Juranović, Nikolac, A.Sikirica, Šepić, Šimić, Radošević, Maravić, Čejvanović, Horvatinčić, T.Frlan
Trener: Zoran Cofer-Kliner
Strijelci: 1:0 Karlo Milinović u 20′; 1:1 Mateo Šepić u 22′; 1:2 Toni Frlan u 36′; 1:3 Toni Frlan u 49′
Po uzoru na mlađe i stariji morčići su na tradicionalno neugodnom gostovanju u Žuknici uzeli sva tri boda. Iako su dječaci u crvenim dresovima poveli, njihova je radost trajala samo dvije minute kad je Mateo Šepić poravnao rezultat. U drugom poluvremenu sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta riješio je Toni Frlan s dva postignuta zgoditka.

NK BORAC – NK OPATIJA 1 : 6 (1:1)
Vrkić, Josipović(31′ Cetina), Marelja (31′ Sporiš), T.Srok, Vlah (31′ Smolica), Zovko, Kozina (31′ Sušanj), T.Jukičić (31′ Matulja ), Tešić, Gecaj (31′ Marinković), Paro (31′ Ćurić)
Trener: Igor Tkalčević, Kristijan Brajković
Strijelci: 0:1 Tomislav Jukičić u 13′; 1:1 Luka Gajzler u 28′; 1:2 Toni Srok u 35′; 1:3 Marko Marinković u 38′; 1:4 Marko Marinković u 43′; 1:5 Toni Srok u 50′; 1:6 Toni Srok u 58′
Nešto istočnije od morčića i mlađi pioniri su morali otputovati do Bakra i odigrati zaostalu utakmicu protiv svojih domaćina iz NK Borac. Trener Tkalčević pružio je u ovoj utakmici malo veću minutažu igračima koji su dosadašnjem dijelu prvenstva manje igrali. Što je vjerojatno i razlog što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1:1. U nastavku dječaci u crno-bijelim dresovima uzimaju stvar u svoje ruke i i ponajviše zaslugom trostrukog strijelca i ponajboljeg igrača utakmice Tonija Sroka te Marka Marinkovića s dva pogotka, ostvaruju uvjerljivu i zasluženu pobjedu. Čime su na najbolji mogući način pokazali da su brzo zaboravili nedjeljni poraz u Vinodolu.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi pioniri