NK Rijeka: Maleš i Lešković za preokret protiv Lokomotive

Rijeka je sjajno ušla u drugo poluvrijeme. Nakon što su riječki nogometaši tri minute kružili oko kaznenog prostora Lokomotive, stvar je u svoje ruke uzeo Mate Maleš.

Zagreb – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:1 u utakmici 13. kola MAXtv Prve lige. Ključan trenutak dogodio se u 71. minuti. Radošević je dugom loptom pronašao Leškovića koji se zavukao iz obrane Lokomotive i glavom prebacio Zeleniku – 1:2. Bio je to potpun preokret riječkih nogometaša koji su odlično ušli u drugo poluvrijeme.

U prvih deset minuta utakmice obje momčadi imale su po jednu priliku. Zhuta je sjajno prošao po lijevom boku, ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac desnom nogom otišao je pored vratnice. Minutu kasnije odgovorila je Lokomotiva. Fiolić je gurnuo za Doležala koji je sjajno potegnuo s 18 metara, ali i njegov udarac nije bio precizan. Iz otvaranja utakmice treba spomenuti i dalekometni pokušaj Radoševića koji je uz veliku muku ukrotio Zelenika. Lokomotiva je povela u 23. minuti. Nakon kornera Perić je pucao, ali njegov udarac je blokiran. Uslijedio je novi ubačaj s desne strane, a Perić ovoga puta nije imao milosti – 1:0.

Rijeka je nakon primljenog pogotka imala nekoliko izglednih situacija, a najveću priliku izabranici Matjaža Keka propustili su u 36. minuti. U završnici jedne brze akcije, Tomasov je gurnuo loptu za Močinića čiji je udarac odsjeo na vratnici!

Veznjak Rijeke sjajno je potegnuo s 20 metara i matirao Zeleniku za svoj prvijenac za Rijeku i svoj prvi gol u HNL-u – 1:1! Uskoro je pokušao i Močinić s dvadesetak metara, ali Zelenika je bio na mjestu. Pokušao je i Tomasov, prvi udarac s dvadesetak metara u 62. minuti obranio je Zelenika, dvije minute kasnije njegov udarac blokirali su braniči Lokomotive.