NK Rijeka: Odigrana prva priprema utakmica

Arhiva

Arhiva

Prvi riječki gol vidjeli smo u 33 – oj minuti nakon dobre akcije Zlomislića i Krstanovića, kad je pogodio Sharbini s desetak metara. Bilo je to za 1:1, dok je drugo izjednačenje došlo u 44 – oj kad je nakon dobre akcije Krstanovića i lijepe asistencije, neometano iz blizine pogodio svoj prvijenac u bijelom dresu – Jahović.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su trećeligaša Stupnik, s 5:2, u prvoj pripremnoj utakmici nove sezone. Susret se igrao u Vratima pred više od 300 gledatelja, a nakon prvog poluvremena koje je završilo neriješeno 2:2, u drugom poluvremenu Rijeka je u potpunosti zagospodarila terenom te s tri gola lagano došla do pobjede.

U prvom poluvremenu Stupnik je imao dvije prilike i oba puta su postigli pogotke. Prvi put u 21. minuti za 0:1 kada je fenomenalno s ruba 16 m pogodio Štulec, a drugi put za 1:2 u 38 – oj, kad je spreman bio Zelenika. Rijeka je u prvom dijelu prijetila uglavnom udarcima Ajayija, Brezovca, Sharbinija, ali i dva centralna napadača Jahovića i Krstanovića…

Drugi dio obilježila je jaka kiša. No pravi ljetni pljusak nije spriječio da se odigra i drugih 45 minuta, iako je teren bio natopljen vodom.

U tim uvjetima bolje se snašla Rijeka. Promijenjena je čitava 11 – orka, a pogotovo su se svidjeli napadači Tadić i mladi Filipović koji su odlično kombinirali te u više navrati stvarali probleme obrani Stupnika.

Prvo je Tadić pogodio u 55′ na dodavanje Okechukwua za 3:2, onda i Kvržić za 4:2 u 68 – oj nakon solo akcije, te na kraju još jednom Tadić nakon odličnog dodavanja Filipovića.

Bilo je još prigoda i lijepih akcija ali je vratar Stupnika zaustavljano udarce Okechukwua, Filipovića i Tadića.

HNK Rijeka – Stupnik 5:2
0:1 Štulec (21′), 1:1 Sharbini (33′), 1:2 Zelenika (38′), 2:2 Jahović (44′) 3:2 Tadić (55′), 4:2 Kvržić (68′), 5:2 Tadić (77′)

HNK Rijeka: Prskalo – Boras, Špikić, Lešković, Leovac – Brezovec, Zlomislić, Sharbini, Ajayi – Jahović, Krstanović

HNK Rijeka (2.pol): Vargić – Tomečak, Bagadur, Mitrović, Bertoša – Brezovec (od 53′ Okechukwu), Kvržić, Ajayi (od 53′ Gerald), Jugović – Jahović (od 53′ Filipović), Tadić

Stupnik: Kovačić, Brebrić, Mickey, Kalamir, Šimić, Dezelić, Šporčić, Domitrović, Puklin, Štulec, Zelenika (još su igrali Požega, Lončarić, De Oliveira)