NK Rijeka – Remi protiv Intera

Iako je Rijeka propustila niz prilika, sve se činilo riješeno u prvoj minuti sudački nadoknade. Maleš je sjajno proigrao Gavranovića koji je poentirao glavom za veliko slavlje Rijeke – 0:1. Činilo se da je u tom trenutku odlučeno pitanje pobjednika.

Zaprešić – Nogometaši Intera i Rijeke remizirali su (1:1) u 4. kolu MAXtv Prve lige! Rijeka je tako prvi put ove sezone ostala bez maksimalnog učinka iako je sve imala u svojim rukama nekoliko sekundi prije kraja. Inter je tako i treći put zaredom uspio zaustaviti Rijeku na svom travnjaku.

Inter je krenuo na sve ili ništa, Ottochian je pobjegao po desnom boku i ubacio. Ristovski je kratko odbio loptu, koju je primio Danodski. Nogometaš Intera gurnuo je loptu na stranu i nakon kontakta s Martićem pao i Pejin je pokazao na bijelu točku.

Puljić je bio siguran s bijele točke – 1:1. Tek što se krenulo s centra, glavni sudac Pejin odsvirao je kraj i Rijeka je tako još jednom prosula bodove u Zaprešiću.

Rijeka je ponovo bila bolji suparnik, ali kao i prošle godine u ogledima protiv Intera u Zaprešiću, nedostajalo je sigurnosti i preciznosti.

Već u sedmoj minuti Vešović je iz mrtvog kuta testirao vratara Čovića, četiri minute kasnije upornom Bezjaku malo je nedostajalo da presječe ispucavanje vratara Intera. U 14. minuti prva velika prilika za Rijeku. Mišić je sjajno proigrao Ristovskog koji je ušao u 16 metara, ali njegov udarac zaustavila je greda!

Uslijedilo je nekoliko lijepih akcija Rijeke bez završnice, na drugoj strani Inter je u nekoliko navrata stigao pred kazneni prostor Rijeke, ali bez konkretnije završnice.

Dobru igra Rijeka je okrunila u 27. minuti. Mišić je sjajno proigrao Gavranovića koji se lijepo riješio pratnje u kaznenom prostoru i sam krenuo prema vrataru Čoviću. Uslijedio je klizeći start Komorskog i penal za Rijeku.

Gavranović je preuzeo odgovornost, ali Čović je pročitao stranu i ostavio Inter u igri. Rijeka je do kraja prvog dijela bila opasniji suparnik, Vešović je u 30. minuti iskoristio pogrešku vratara Čovića, koji je nespretno izgubio loptu. Nogometaš Rijeke krenuo je prema praznom golu paralelno s gol linijom, ali Čović se uspio vratiti, uklizati i odnijeti loptu.

Rijeka je u odličnom ritmu krenula i u nastavku, Matei i Vešović bili su opasni pri svakom dodiru lopte, nedostajalo je malo sreće i spretnosti u završnici. Na drugoj strani Inter je stigao do prilike u 54. minuti. Šofranac je pao nakon kontakta s Kolarom, sudac je pustio igru, a nogometaš Inter sjurio se u kazneni prostor. Udarac iz izgledne prilike prošao je pored vratnice.

Rijeka je u dvije minute stvorila dvije izgledne prilike. Prvo je Ristovski u 57. minuti iskoristio dodavanje Vešovića i oštro ubacio, ali nije bilo nikoga iz riječkih redova da pospremi loptu u mrežu. Minutu kasnije Gavranović je lijepo primirio loptu u kaznenom prostoru, ali i ovaj pokušaj prošao je uz vratnicu.

Uslijedila su dva pokušaja Bezjaka (60′, 66′), te kontra u kojoj Rijeka nije iskoristila brojčanu nadmoć. Tri minute prije kraja Komorski je odnio loptu ispred Bezjaka i zamalo postigao autogol. Sve se na kraju odigralo u samoj završnici gdje je Rijeka ponovo nesretno izgubila dva boda u Zaprešiću.