NK Rijeka – Sjajni Andrej Kramarić s pet pogodaka deklasirao Lokomotivu

Andrej Kramarić

S 35 postignutih pogodaka Kramarić je preskočio Leona Benka (34), Radomira Đalovića (33) i Anasa Sharbinija (33). Izvještaj s utakmice pročitajte u nastavku teksta…

Rijeka – Večerašnji sraz Rijeke i Lokomotive, u posljednjem susretu 16. kola Prve HNL, donio je potpunu dominaciju domaćih igrača. Prvih pet pogodaka za domaćine zabio je fantastični Andrej Kramarić, dok je jednog dao Josip Ivančić, samo nekoliko minuta nakon ulaska u igru.

U odnosu na utakimcu u Rotterdamu trener Rijeke Matjaž Kek napravio je točno tri zamjene. U zadnjoj liniji umjesto Mirala Samardžića zaigrat će Matej Mitrović, u veznom redu mjesto Gorana Cvijanovića zauzet će Ivan Močinić, dok će Vedrana Jugovića zamijeniti Zoran Kvržić. Nakon nesretnog poraza u Rotterdamu, igrači Rijeke, svjesni svoje snage odlučno su krenuli u susret. Prvi gol, u 8 minuti, postigao je Anas Sharbnini no isti je bio poništen zbog zaleđa. U 22′ Anas Sharbini projurio je poput brzog vlaka po lijevoj strani i odlično ubacio na drugu vratnicu gdje Andrej Kramarić podmeće nogu i matira Slugu za 50 pogodak u dresu Rijeke. Samo minutu nakon vodećeg pogotka sijevnulo je preko desne strane gotovo preslikanom akcijom. Ovoga puta ulogu asistenta imao je Zoran Kvržić koji je sjajno ubacio prema Kramariću koji s pet metara rutinski pogađa iz Sluge.

Sjajna akcija Rijeke koju su započeli Sharbini i Močinić, koji sjajno podvaljuje loptu Kramariću. Napadač Rijeke iskosa je izašao pred Slugu i sjajnim lobom pogodio za 3:0.Trećim pogotkom protiv Lokomotive Andrej Kramarić popeo se na treće mjesto Rijekinih strijelaca u HNL-u. S 35 postignutih pogodaka Kramarić je preskočio Leona Benka (34), Radomira Đalovića (33) i Anasa Sharbinija (33). Vodeći na listi Rijekinih strijelaca u HNL-u je Ahmad Sharbini (54) dok je drugi Admir Hasančić (46).

U 49′ Anas Sharbini je povukao kontru po lijevoj strani i sjajno uposlio Kramarića koji isprve s 15-ak metara matira Slugu za svoj četvrti pogodak na današnjoj utakmici. Nakon petnaestak minuta igre, Moises je povukao loptu po lijevoj strani i kroz noge Mrčele proigrao Kramarića koji postavlja nogu za peti pogodak. Nakon manje od minute na travnjaku Josip Ivančić postigao je prvijenac u dresu Rijeke. Veliki dio posla napravio je Moises koji je prošao po desnoj strani i odlično ubacio na drugu vratnicu gdje Ivančić postavlja nogu za šesti pogodak Rijeke.

Prva HNL – 15. kolo
RIJEKA – LOKOMOTIVA 6:0 (3:0)

Rijeka, Stadion Kantrida
Gledatelja: 4500
Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)
Žuti kartoni: Tomečak, Kvržić (Rijeka), Begonja (Lokomotiva)
Strijelci: 1:0 Kramarić 22′, 2:0 Kramarić 23′, 3:0 Kramarić 38′, 4:0 Kramarić 49′, 5:0 Kramarić 63′, 6:0 Ivančić 84′

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Jajalo, Močinić (od 74′ Cvijanović) – Kvržić (od 79′ Vešović), Moises, Sharbini – Kramarić (od 83′ Ivančić)

LOKOMOTIVA: Sluga – Prenga (od 51′ Doležal), Mrčela, Ćalušić, Musa – Bručić, Leko, Pavičić (od 65′ Mišić), Šovšić – Marić (od 28′ Begonja), Rukavina.