NK Rijeka: Slavlje kadeta, poraz juniora

kadeti_juniori_nk_rijeka_2014

U utakmici koja je mogla odlučiti prvaka juniori su poraženi 6:0, dok su kadeti pobijedili 1:0.

Rijeka – Juniori i kadeti Rijeke imali su polovičan učinak u zaostalim utakmicama 26. kola Prve HNL u kojoj je na igralištu Robert Komen gostovao Hajduk. U utakmici koja je mogla odlučiti prvaka juniori su poraženi 6:0, dok su kadeti pobijedili 1:0.

Juniorska utakmica prelomila se već nakon prvih 35 minuta igre kada je obrana Rijeke dva puta kardinalno pogriješila i Hairlahović još jednom sjajnim udarcem s 25 metara matirao Bilandžića za 3:0 na poluvremenu. U nastavku bijeli su krenuli na sve ili ništa, stvorili nekoliko obećavajućih prilika ali nisu uspjeli matirati vratara Hajduka. Splićani, s druge strane, nisu opraštali pogreške i s nova tri pogotka potvrdili pobjedu (6:0).

U ogledu kadeta, Rijeka je minimalnu pobjedu ostvarila pogotkom na samom otvaranju utakmice kada je Edin Fatić proigrao Matka Budana a ovaj dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao vratara Hajduka. Mogla je pobjeda Rijeke biti i znatno uvjerljivija, u drugom dijelu odlične prilike imali su Belobrajdić, Cvetković i Nakić, ali Hajduk se izvukao samo s minimalnim porazom.

JUNIORI
Rijeka – Hajduk 0:6
Igralište Robert Komen
Gledatelja 800
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 0:1 Prskalo (15′), 0:2 Hairlahović (23′), 0:3 Prskalo (35′), 0:4 Balić (73′), 0:5 Vlašić (77′), 0:6 Bašić (84′)
Žuti kartoni: Brdar, Matešković (Rijeka), Žile, Prskalo, Prce, Šimić (Hajduk)