Nogometaši Opatije uspješniji od Zagorca

nk opatija nk zagorec 2017

Prikazanom igrom, Opatijci su zadovoljili svoje vjerne navijače i najavili uspješnije i bodovima produktivnije proljeće od “mršave” jeseni.

Opatija – Oblačno i prohladno vrijeme, mokar i klizav travnjak, ali dvije vrlo dobro pripremljene ekipe, priuštili su stotini gledatelja na opatijskom campu vrlo zanimljivu i pravu trećeligašku utakmicu. Domaći su prvu ozbiljniju akciju izveli u 8′ kad je zimsko pojačanje, Pejanović, ušao iskosa u 16-terac i kad mu je vratar Hadžić krenuo u susret, pucao je tik pokraj druge stative. A onda u dvije minute, dvije odlične akcije i dva domaća zgoditka. u 23′ Bjelanović i Pejanović izigrali su gostujuću obranu na vrhu 16-terca, a na Pejanovićevu povratnu loptu Marko Bjelanović ( povratnik u opatijske redove ) na prvoj stativi oštrim udarcem šalje loptu u mrežu za vodstvo Opatijaca – 1 : 0. Samo dvije minute kasnije, Šolić lucidnim pasom gura u matnu poziciju Krešića, koji s 14-15 metara prebacuje istrčalog gostujućeg vratara i pogađa gredu, ali se lopta odbija do Bjelanovića koji ju s 10 m poluvolejem zakucava u praznu mrežu za povećanje vodstva – 2 : 0. Gosti do svoje prve prigode dolaze u 37′, nakon nesmotrene greške vratara Magaša, koji povratnu loptu od svojeg suigrača hvata rukom, što sudac sankcionira indirektnim udarcem u 16-tercu domaćih, Kratko dodanu loptu iz indirekta, Cindrić šalje tik pokraj desne stative. U 40′ Smrekar izmiče pažnji domaće obrane, no njegov prizemni udarac odlazi pokraj lijeve stative.

Marko Bjelanović mogao je u 41′ postići hat-trick, nakon lijepog proboja Petrovića po desnom boku i povratne lopte, no Bjelanovićev oštar udarac, vratar Hadžić instinktivno rukom skreće u korner. Posljednju priliku u prvom poluvremenu, propuštaju gosti, odnosno Postojnjski koji u izglednoj prilici sa 7-8 m glavom šalje loptu preko vratiju.

U nastavku i dalje gledamo živu i dinamičnu igru s obje strane, a nakon odličnog zadnjeg pasa Bjelanovića, Pejanović izlazi sam pred gostujuća vrata, no njegov udarac vratar Hadžić nogom skreće u korner. Gosti uzvraćaju dvije minute kasnije kada Smrekara u izglednoj prigodi u 16-tercu domaćih, u “klinču” ruše Dadić i Petrović, pa sudac Jeleč pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac Smrekara, brani domaći vratar Magaš i sprečava promjenu rezultata. U 68′ glavni sudac Jeleč, ponovo ( opravdano ) pokazuje na bijelu točku, nakon nesmotrenog i nepotrebnog starta Lazića na Postojnjskog, Ovaj put, izvođač Cindrić uz pomoć lijeve stative ipak pogađa mrežu i smanjuje na 2:1. Do kraja utakmice, Opatijci su mogli povećati svoje vodstvo, no Bjelanović ( 73′ ), Krešić ( 75′ ) i Mance ( 88′ ) iz vrlo izglednih prilika umjesto u mrežu pucaju pored ili iznad vratiju.

3. HNL ZAPAD
Datum: 04.03.2017.
Kolo: 16
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK OPATIJE
Suci: Marko Jeleč ( Zaprešić ), Dominik Benković ( Zaprešić ), Nenad Hendak ( Vrbovec ), 4.sudac: Matija Pajvot ( Vrbovec )
Delegat: Rajko Bačko ( Zagreb )
Doktor: dr. Lovro Tkalčić
NK OPATIJA – NK ZAGOREC 2 : 1 ( 2 : 0 )
NK OPATIJA:
Magaš, J.Rudan, Lucić, Krešić, Pejanović ( 74′ Mance ), Bjelanović ( 90+3′ Jug ), Šolić ( 88′ Radomir ), Petrović, Kovačević, Lazić, Dadić
Trener: Zoran Bogolin

NK ZAGOREC: Hadžić, Lešković, Postonjski, Kunštek, Smrekar , Strabić ( 81′ Glavač ), M.Landripet, Čunčić, Cindrić, A.Landripet ( 89′ Mlinarić ), Handžić ( 71′ Kresonja )
Pomoćni trener: Tomica Vincelj

Strijelci: 1:0 Marko Bjelanović u 23′, 2:0 Marko Bjelanović u 25′, 2:1 Hrvoje Cindrić u 69′ iz 11m

Žuti karton: Krešić ( NK Opatija ), Lešković ( NK Zagorec )