Nogometaši Rijeke izborili prolaz u četvrt finale Kupa RH

Ždrijeb četvrtfinala Kupa bit će održan 4. studenog, a utakmice su na rasporedu 11. veljače i 4. ožujka.

Dubrovnik – Nogometaši Rijeke uspješno su odradili gostovanje u Dubrovniku i pobjedom protiv GOŠK-a (3:0) plasirali se u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Iako su napadači tresli vratnice (Ivančić) i propustili još nekoliko obećavajućih prilika (Kvržić, Zec, Krstanović), bila je to pobjeda Rijeke na ”stražnji“ pogon budući da su sve pogotke postigli igrači iz zadnje linije.

Već u šestoj minuti nakon duge akcije Rijeke Zoran Kvržić je ostavio povratnu loptu Mateu Bertoši koji je s 18 metara, malo iskosa s lijeve strane, lijepim udarcem pogađa suprotni kut za prvijenac u dresu Rijeke i rano vodstvo na Lapadu – 0:1.

Potpuna dominacija Rijeke dovela je do povećanja vodstva u 24. minuti nakon što je Mato Jajalo izveo udarac iz kuta, a Marko Lešković na drugoj vratnici glavom pogodio mrežu domaćina – 0:2.

I nakon povećanja vodstva redale su se prilike pred golom Dubrovčana koji su odolijevali pokušajima Rijeke sve do 54. minute. Ponovo je pogodak stigao iz zadnje linije, i ponovo nakon prekida. Ovoga puta u nastavku akcije poslije udarca iz kuta pucao je Samardžić i postavio konačni rezultat – 0:3.

– Bila je dobra utakmica, koju smo od početka kontrolirala i ranim golovima je usmjerili kako smo željeli. Zadovoljni smo svi, odradili smo glatko gostovanje i okrećemo se dalje. Raspored je gust i okrećemo se onome što slijedi. Golovi iz zadnje linije? Na kraju je i Vešović imao dobru priliku i baš smo komentirali da smo sva četvorica iz zadnje linije mogli postići po pogodak. Drago nam je što smo nas trojica pomogli da upišemo ovu pobjedu – rekao je Marko Lešković.

GOŠK – Rijeka 0:3