Nogometaši Rijeke nastavili crni niz od četiri uzastopna poraza u prvenstvenim ogledima

…ilustracija…

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli prekinuti negativan niz u prvenstvu. Lokomotiva je, kao i u završnici prošle sezone, na domaćem travnjaku minimalno pobijedila riječku momčad.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su od Lokomotive 0:1 u utakmici 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige, te su produžili crni niz od četiri uzastopna poraza u prvenstvenim ogledima.

Trenutak odluke dogodio se u 18. minuti utakmice. Capan je prošao kroz sredinu između nekoliko riječkih igrača i smjestio loptu od grede u mrežu za 1:0.

U čvrstoj utakmici, zalaganja i trke nije nedostajalo. Međutim, izostalo je pravih prilika kojima bi Rijeka uspjela preokrenuti rezultat i doći do bodova.

U drugom dijelu najbliže pogotku bio je Josip Mišić. U 55. minuti je pucao sa sedamnaest metara, a njegov udarac Šemper je izvadio ispod grede i odbio u korner.

U 62. minuti Heber je zaprijetio. Primio je loptu na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac završio je u vanjskoj strani mreže. Nekoliko minuta kasnije Gavranović je primio loptu u kaznenom prostoru, ali se spetljao i nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Šempera.

Pred kraj utakmice još jednom je zaprijetio Gavranović. Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, Gavranović se najbolje snašao u kaznenom prostoru, a njegov udarac glavom je otišao malo iznad grede.

I nogometaši Lokomotive u nekoliko su navrata ozbiljnije zaprijetili riječkim vratima. Najprije se u 50. minuti Karačić prikrao Zuti iza leđa, izašao sam pred Prskala, a njegov udarac iskosa otišao je visoko iznad gola.

U 77. minuti Majer je pucao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali Prskalo je sjajno obranio.

– Lokomotiva je zabila, mi ne i mogu im samo čestitati. Dobro da je reprezentatvina stanka sada, da se stvari poslože. Dobili smo još jedan naivan gol u nizu. Moramo razmišljati kako se konsolidirati i prekinuti crni niz. Problem je u klubu, navijači su pokazali da stoje iza kluba, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke, nakon poraza protiv Lokomotive.

– S radom i poštenim odnosom doći će i bolji dani, i ja sam u to uvjeren. Ne razmišljam o odlasku. U razgovoru s klubom tražit ću rješenje. Ako sam imao neki udio u tome kako je Rijeka izrasla, kakav bi bio čvojek i karakter prema navijačima, ljudima u klubu i prema samom sebi. Moj motiv, želja i srce za Rijeku nisu upitni. Nisam takav karakter da se sada okrenem i odem u Sloveniju. U Opatiji ću ostati živjeti, to je odlučila moja obitelj, samo da se zna, zaključio je Matjaž Kek.