hnk_rijeka_nk_osijek_2016_rujevica

Roshi je u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepo ubacio s desne strane, Bezjak je ostao sam i glavom matirao Malenicu – 2:1. Fotogaleriju s utakmice možete pogledati na ovom linku

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_rujevica_1

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 2:1 u utakmici 26. kola MAXtv Prve lige. U tvrdoj i teškoj utakmici izabranici Matjaža Keka uspjeli su slomiti otpor gostiju koji su se uspješno branili sve do 52. minute.

Tomasov je pokušao gurnuti loptu u prostor za Bezjaka. Obrana Osijeka spriječila je tu mogućnost, ali lopta se u nastavku odbila do Gavranovića koji se prikrao s desnog boka, ostao sam pred vratarom i poentirao – 1:0. Gavranović je izašao iz igre u 69. minuti uz glasno skandiranje publike.

I utakmica je polako tekla prema završnici koja se pokazala šokantnom. Prvo je kontakt Matea Bertoše i Antonija Peroševića sudac Jović okarakterizirao je kao penal. Perošević je preuzeo odgovornost i poentirao – 1:1.

Ali to nije bio kraj. Rijeka se nije predavala, Roshi je u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepo ubacio s desne strane, Bezjak je ostao sam i glavom matirao Malenicu – 2:1.

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_rujevica_5

Rijeka u prvom poluvremenu nije uspjela okruniti svoju nadmoć, dok se igra Osijeka u napadu svela na nekoliko ubačaja koji nisu opasni. Rijeka je imala nekoliko izglednih ubačaja, ali prva prava prilika stigla je u 21. minuti. Matei je sjajnim solo prodorom izborio slobodan udarac na dvadesetak metara. Rumunjski internacionalac preuzeo je odgovornost, a greda je spasila goste od pogotka.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena Rijeka je sve više pokušavala udarcima s poludistance. Najopasniji je bio Gavranović čiji je udarac s 18 metara efektno obranio Malenica.

Rijeka je odlučno krenula u nastavak utakmice i ujedno iskoristila prvu nepažnju obrane Osijeka koju Gavranović nije oprostio. Uslijedile su minute mirne igre, Rijeka je tražila svoju igru, a Osijek nije bio previše opasan prema naprijed.

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_rujevica_3

Osijek je opasnije zaprijetio u 68. minuti. Špičić je lijepo ubacio, Knežević je ostao sam u kaznenom prostoru Rijeke, ali udarac iz izgledne pozicije išao je ravno u Vargića. Iako je preuzeo nešto više rizika, Osijek do kraja utakmice nije ozbiljnije zaprijetio.

Nakon lijepog pokušaja Samardžića, stigla je velika prilika za Rijeku. U 84. minuti Roshi se lijepo riješio pratnje na desnom boku i pronašao samog Bezjaka u srcu kaznenog prostora, ali udarac glavom slovenskog napadača nije bio precizan.