Nogometaši Rijeke pobijedili Rudeš

…ilustracija…

Susret je obilježio događaj iz 80. minute kad se Armada, koja je cijeli susret provela u tišini iz protesta zbog prošlotjednog napada od strane policije, konačno oglasila. Nakon dvije minute glasnog navijanja – najvjerniji su navijači napustili Rujevicu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 4:1 u utakmici drugog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je stigla do druge pobjede u prvenstvu u zanimljivom ogledu u kojem je novopečeni prvoligaš pružio odličan otpor.

Rudeš je dopadljivo krenuo u utakmicu uz nekoliko zapaženih akcija. Već u trećoj minuti Havojić je provjerio budnost Sluge na vratima.

Rijeka je prvu priliku stvorila u 17. minuti. Gorgon je lijepo iznio loptu sa svoje polovice i sjajno gurnuo u prostor za Gavranovića koji se sam sjurio prema golu Rudeša.

Gavranović je htio biti nesebičan i, umjesto udarca, odigrao je loptu za nadolazeće Kvržića. Ipak, Boreković je stigao iz drugog plana i loptu je klizećim startom izbio u korner.

Gol je stigao u 25. minuti. Gavranović je primio jednu loptu blizu kaznenog prostora, ali umjesto da odigra za Gorgona, sačekao je Kvržića koji je došao iz drugog plana i poentirao – 1:0.

Rijeka je prednost udvostručila u najboljem mogućem trenutku. Igrali su se posljednji trenui prvog poluvremena, a nakon slobodnog udarca Župarić je pucao glavom.

Lopta se od Punčeca opet odbila do braniča Rijeke čiji udarac nije uspio zaustaviti vratar Rudeša – 2:0.

Na otvaranju drugog poluvremena Havojić se našao u sjajnoj prilici, ali Sluga je odličnom reakcijom spasio mrežu. I kada se činilo da je Rudeš ispucao svoje prilike u 64. minuti uslijedila je brza kontra.

Lulić je povukao akciju i u završnici odigrao za Aralicu čiji je udarac od Punčeca završio iza leđa Sluge – 2:1.

Rijeka je u 71. minuti zaprijetila preko Mateija i Mišića, da bi dvije minute kasnije udarac Gorgona iz slobodnog udarca prohujao uz vratnicu.

Potvrda pobjede stigla je u 78. minuti. Gorgon je pobjegao obrani Rudeša i izbio sam pred gol. Uslijedio je ubačaj kojega je Mesarić pospremio u vlastitu mrežu – 3:1.

U 87. minuti Heber je pobjegao pratnji obrane Rudeša. Uslijedio je udarac, lopta se od vratnice odbila do Gavranovića koji ju je pospremio u mrežu – 4:1.
Hrvatski telekom 1. liga, 2. kolo
Rijeka – Rudeš 4:1
RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 0. Sudac: Bruno Marić (Daruvar)
Strijelci: 1:0 Kvržić (25′), 2:0 Župarić (44′), 2:1 Aralica (64′), 3:1 Mesarić (78′-ag), 4:1 Gavranović (87′)
Žuti kartoni: Maleš, Vešović (Rijeka), Havojić, Boreković, Ivančić, Lulić (Rudeš).
Rijeka: Sluga, Ristovski (od 78′ Đoković), Punčec, Župarić, Zuta, Mišić, Maleš, Kvržić (od 60′ Vešović), Gavranović, Matei (od 83′ Heber), Gorgon.
Rudeš: Hendija, Mesarić, Boreković, Kamenar (od 53′ Lulić), Turčin, Boršić, Franić, Perić-Komšić, Havojić (od 60′ Aralica), Ivančić (od 69′ Muić), Vuco.