Nogometaši Rijeke pobijedili Split – Gorgon i Vešović za novo slavlje

ARHIVA

ARHIVA

Rijeka je ipak uspavanku prekinula u 59. minuti. Bezjak je primio loptu na 18 metara, odigrao za Gorgona koji je odlično gurnuo u prostor za Vešovića. Ovoga puta Duka nije mogao ništa, Vešović je bio precizan i tako otklonio bilo kakvu mogućnost za povratak Splita u utakmicu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Split 2:0 u utakmici 28. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je prednost na prvenstvenom vrhu ponovo vratila na četiri boda nastavivši odličan niz bez poraza u ogledima protiv splitskih suparnika.

Rijeka je kontrolirala igru, prvi pokušaji Župarića i Gorgona iz slobodnog udarca nisu pronašli željeni cilj. U 25. minuti u velikoj prilici našao se Gavranović koji je pokupio jednu odbijenu loptu na 15 metara, ali udarac lijevom nogom zaustavio je Duka.

Uslijedili su udarci Zute i Martića koje je obranio Duka, a u 36. minuti Vešović je jednu dugu loptu sjajno spustio pred gol Splita, ali Andrijašević je bio prekratak.

I onda je u 37. minuti stigao gol. Martić je dugom loptom pronašao Gorgona koji je sjajno prsima smirio loptu, riješio se pratnje braniča i poentirao – 1:0.

Split se u prvih 45 minuta predstavio kao ozbiljan suparnik koji je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio. Prvo je Tomičić u desetoj minuti uspio provući loptu ispod Prskala nakon dodavanja Pešića, ali Elez je izbio loptu u korner.

Pavlovski je pokušao u 25. minuti, a efektan je bio pokušaj Ugrine čiji je udarac otišao iznad grede.

Rijeka je već na otvaranju drugog dijela mogla do novog gola. Bradarić je sjajno pronašao Gavranovića u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio dovoljno precizan i Duka je još jednom izašao kao pobjednik.

– Čestitke igračima na zasluženoj pobjedi i hvala navijačima na potpori. Sretan Uskrs svima, naročito onima kojima je Rijeka u srcu, ustvrdio je Matjaž Kek nakon pobjede protiv Splita.

– Znali smo da je Split organizirana ekipa. Kada smo otključali obranu Splita bilo je lakše. U nekim trenucima bila je prespora lopta, nismo prepoznali situacije kada možemo ići u dubinu i preuzeti rizik. To sada postaju drugačije utakmice, nego one na otvaranju prvenstva, ustvrdio je Kek.