Nogometaši Rijeke pobijedili su Đakovo Croatia u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske

nogomet_rijeka_dinamo_potop_2016_kek_kranjcar_derbi_1_01

Trebalo je dočekati prvu minutu sudačke nadoknade kada je Handžić gurnuo loptu za Gorgona koji se sjurio prema golu i poentirao – 0:1. Bio je to trenutak koji je uvelike olakšao Rijeci nastavak utakmice jer silna terenska dominacija sve do posljednjih trenutaka prvog dijela nije dala željeni učinak.

Đakovo – Današnje gostovanje u Đakovu donijelo je očekivano slavlje riječke momčadi, iako je domaćin odlično parirao, posebice u prvom poluvremenu.
Trebalo je dočekati prvu minutu sudačke nadoknade kada je Handžić gurnuo loptu za Gorgona koji se sjurio prema golu i poentirao – 0:1. Bio je to trenutak koji je uvelike olakšao Rijeci nastavak utakmice jer silna terenska dominacija sve do posljednjih trenutaka prvog dijela nije dala željeni učinak. Udarci Handžića u 1. i 25. minuti koji su otišli pored vratnice bile su najbolje prilike Rijeke u prvom dijelu, uz pokušaj Gorgona glavom u 40. minuti.

U drugom dijelu Rijeka je stvorila niz prilika, a na kraju je dominaciju okrunila s dva gola. Prvo je u 52. minuti Šofranac dugom loptom pronašao Matica koji je izbio sam pred vratara Đakova – 0:2.

Uslijedili su pokušaji je Matica i Handžića koje je zaustavio vratar Đakova, a zatim je u 57. minuti stigao treći gol. Tek što je ušao u igru, Gavranović je iskoristio ubačaj Zute i glavom pospremio loptu u mrežu – 0:3.