Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Goricu

Bijeli su prekinuli niz od devet utakmica i čak 980 dana bez pobjede protiv Gorice…

Velika Gorica – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Goricu 4:3 u utakmici 27. kola Hrvatski telekom Prve lige!

Bijeli su prekinuli niz od devet utakmica čak 980 dana bez pobjede protiv Gorice naplativši sve dosadašnje neuspjehe protiv sastava iz Velike Gorice.

Rijeka je sjajno otvorila utakmicu. U osmoj minuti, nakon kornera Gorice, Rijeka je očistila opasnost. Andrijašević je sjajno gurnuo za Murića koji se sjurio sam kod duh prema vratima Gorice. Nogometaš Rijeke zaobišao je vratara Banića, ali pogodio je vanjsku mrežu!

Gorica je dvije minute kasnije prijetila preko Hamada, ali udarac je otišao uz vratnicu.

Bijele nije obeshrabrio promašaj i gol je stigao u 11. minuti. Andrijašević je odigrao za Murića koji je sjajno podvalio loptu za Andrijaševića. Franko je gurnuo loptu kroz noge vrataru Baniću – 0:1!

Prošle su tek dvije minute, a Rijeka je udvostručila prednost. Murić je sjajno ubacio desnom nogom, a Drmić poentirao glavom na drugoj vratnici – 0:2.

Gorica je pokušala zaprijetiti u 21. minuti. Rijeka je izgubila loptu na 25 metara od gola. Gorica je izvela brzu akciju, lopta se odbila do Kalika čiji je udarac s 18 metara otišao preko gola

U 30. minuti Gorica je izgubila loptu pred svojim kaznenim prostorom, Murić je napravio nekoliko koraka i potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali udarac je otišao uz vratnicu.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje drugog dijela. U 50. minuti Menalo je povukao loptu i odigrao za Murića koji je potegnuo, lopta se odbila od Jovičića i završila u mreži – 0:3.

Već u 53. minuti Murić se sjurio u kazneni prostor, lopta se na kraju odbila do Čerina čiji je udarac blokiran.

Gorica je prijetila u 56. minuti. Sjajan udarac Lovrića iz slobodnog udarca i odlična reakcija Nevistića.

U 73. minuti, nakon kornera lopta se odbila od vratnice, Mitrović se najbolje snašao i smanjio zaostatak – 1:4.

Rijeka je zatim u dva navrata stigla pred gol Gorice, ali nedostajala je završnica, dok je Lovrić bio ponovo opasan iz slobodnog udarca u 82. minuti.

U 83. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Mudrinski je pogodio – 2:4.

Samo dvije minute kasnije Lovrić je opet opasno ubacio, Galović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu – 3:4.

Hrvatski telekom 1. liga, 27. kolo
Gorica – Rijeka 3:4
VELIKA GORICA Stadion Gradski stadion. Gledatelja 0. Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 0:1 Andrijašević (11′), 0:2 Drmić (13′), 0:3 Murić (50′), 0:4 Čerin (64′), 1:4 Mitrović (74′), 2:4 Mudrinski (84′), 3:4 Galović (85′-ag)
Žuti kartoni: Jovičić (Gorica), Štefulj (Rijeka).
Crveni karton: Nimeli (89′-drugi žuti) (Gorica).

Gorica: Banić, Jovičić, Steenvoorden, Hamad (od 71′ Mitrović), Špikić (od 46′ Lovrić), Doka, Martinsson (od 55′ Pršir), Babec, Kalik (od 55′ Nimeli), Krizmanić, Matar (od 71′ Mudrinski).
Rijeka: Nevistić, Galović, Murić (od 88′ Liber), Čerin (od 75′ Mudražija), Menalo (od 88′ Pavičić), Drmić (od 71′ Kulenović), Andrijašević, Štefulj, Tomečak, Capan, Lončar.