Nogometaši Rijeke pobijedili Vrbovec u šesnaestini finala Kupa Hrvatske

ARHIVA

U utakmici odigranoj u teškim, kišnim uvjetima izabranici Matjaža Keka pružili su dobru igru na kraju propustivši nekoliko izglednih prilika da još uvjerljivije slave.

Vrbovec – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Vrbovec 3:1 u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske. U utakmici odigranoj u teškim, kišnim uvjetima izabranici Matjaža Keka pružili su dobru igru na kraju propustivši nekoliko izglednih prilika da još uvjerljivije slave.

Igrala se 84. minuta utakmice kada je Domagoj Pavičić izveo korner, Matej Jelić bio je najviši i svojim drugim pogotkom na utakmici potvrdio pobjedu Rijeke.

Domaćin je odmah uzvratio i samo dvije minute kasnije preko Domagoja Colarića smanjio na 1:3, ali to je u konačnici bio samo počasni pogodak.

Vrbovec je odlično otvorio utakmicu, već u prvoj minuti Domagoj Colarić potegnuo je s desne strane kaznenog prostora, ali Sluga je bio spreman.

U osmoj minuti Pavičić i Jelić nisu uspjeli pronaći put do gola u izglednim pozicijama, dok je na drugoj strani propala izgledna kontra Josipa Colarića.

U 18. minuti Matej Jelić sjajnim prodorom riješio pratnje nekoliko igrača Vrbovca, ali njegov udarac je na kraju završio u bloku, dok je odbijanac Matei poslao preko grede.

Rijeka je otpor domaćina slomila u 29. minuti. Davidson je odigrao za Mateija koji je pronašao Puljića u srcu kaznenog prostora za njegov prvijenac – 0:1. Tri minute kasnije odlični vratar Jendriš zaustavio je udarac Puljića glavom nakon kornera.

I taman prije odlaska na odmor, Rijeka je povećala prednost. Črnic i Mavrias odigrali su dupli pas, Črnic je uposlio Jelića koji je poentirao – 0:2.

U nastavku utakmice Rijeka je ponovo bila kvalitetniji suparnik, a uz pogotke, valja izdvojiti prilike Črnica (63′) i Kvržića (83′) koji su se našli u stopostotnim prilikama, ali vratar Jendriš odličnim reakcijama sačuvao je svoj gol.

Kup, 1. kolo
Vrbovec – Rijeka 1:3

Stadion Gradski stadion
Gledatelja 1500
Sudac: Bruno Marić (Daruvar)
Strijelci: 0:1 Puljić (29′), 0:2 Jelić (44′), 0:3 Jelić (84′), 1:3 Colarić (86′)
Žuti kartoni: Bradić, Ćosić, Jendriš (Vrbovec), Pavičić, Jelić (Rijeka).

Vrbovec: Jendriš, Ćosić, Kokot, Jendriš, Colarić (od 52′ Bojčić), Dimović, Boroša, Gegić (od 64′ Bradić), Colarić, Pluščec, Krizmanić (od 52′ Petak).

Rijeka: Sluga, Mavrias, Elez, Davidson, Zuta, Mišić (od 78′ Maleš), Pavičić, Črnic (od 69′ Kvržić), Puljić, Matei (od 58′ Acosty), Jelić.