Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Sarajeva zaključili su pripreme u Sloveniji

rijeka_sarajevo_kranj

U nastavku je istrčala jedna sasvim druga Rijeka, u prvih 30-ak minuta ozbiljno pritisnula Sarajevo rezultat čega su i dva brza pogotka kojima je Rijeka naplatila nadmoć i uspješno zaključila generalku pred početak službenih utakmica u prvenstvu i Europi.

Rijeka / Kranj – U zanimljivoj utakmici u kojoj su igrači Matjaža Keka u dva poluvremena pokazali dva različita lica pobjeda je ostvarena zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu u kojem Rijeka dobrih pola sata nije dala prvaku Bosne i Hercegovine da se ozbiljno primakne golu Sluge. Preokret je inicirao Anas Sharbini koji je iskosa s lijeve strane izašao sam pred vratara Sarajeva nakon kombinacije Bezjaka i Balaja, pa s desetak metara rutinski pogodio daljnji kut – 1:1.

Samo četiri minute kasnije ponovo je kapetan Rijeke napravio pomutnju u obrani Sarajeva. Uslijedila je povratna lopta prema Tomečaku koji je s 15-ak metara bio neumoljiv i snažnim udarcem poentirao ispod Oštrakovića – 2:1.

Pogodak za 3:1 djelo je Zorana Kvržića. Ubačaj iz kuta izveo je Josip Mišić, a Kvržić s 10-ak metara glavom neobranjivo pogodio ispod spoja grede i vratnice – 3:1.

Prilično izjednačeno prvo poluvrijeme otišlo je na stranu Sarajeva koje je iskoristilo trenutak dekoncentracije u obrani Rijeke i nakon ubačaja iz kuta Stojčeva došlo do vodećeg pogotka. U 33. minuti Puzigaća je ostao sam na 10-ak metara i glavom poentirao iza Vargića – 0:1.
Imala je Rijeka i prije i nakon toga nekoliko obećavajućih pokušaja ali Tomasovu, Balaju i Sharbiniju kao da je nedostajalo malo preciznosti u ključnom trenutku.

Ipak, u nastavku je istrčala jedna sasvim druga Rijeka, u prvih 30-ak minuta ozbiljno pritisnula Sarajevo rezultat čega su i dva brza pogotka kojima je Rijeka naplatila nadmoć i uspješno zaključila generalku pred početak službenih utakmica u prvenstvu i Europi.

Rijeka – Sarajevo 3:1
KRANJ
Igralište Triglava
Sudac: Žnidaršić (Kranj)
Strijelci: 0:1 Puzigaća (33′), 1:1 Sharbini (57′), 2:1 Tomečak (61′), 3:1 Kvržić (79′).
Žuti kartoni: Lešković (Rijeka), Benko (Sarajevo).

RIJEKA: Vargić (od 46′ Sluga), Tomečak, Lešković (od 46′ Mitrović), Samardžić, Leovac, Radošević, Bradarić (od 46′ Močinić), Jugović (od 46′ Kvržić), Sharbini (od 84′ Ajayi), Tomasov (od 46′ Bezjak), Balaj (od 66′ Mišić).

SARAJEVO: Oštraković, Stepanov, Barbarić, Puzigaća, Stojčev, Bekić, Cimirot, Duljević, Radovac, Benko, Velkoski (još su igrali: Plakalo, Protić, Barić, Kovačević, Tatomirović, Stepanov, Mihojević, Berberović, Kallasi, Rustemović, Alispahić, Hebibović, Anđušić, Kobiljar, Bekić, Okić, Ikande).