Nogometaši Rijeke pobjedom zaključili jesenski dio sezone

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U šestoj minuti Gavranović je odlično proigrao Acostyja koji se s centra sjurio prema golu Rudeša i matirao vratara Čondrića – 1:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 3:0 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je tako na najbolji mogući način, četvrtim slavljem zaredom, okončala jesenski dio sezone.

Rijeka je nastavila dominirati, ali bez pravih prilika. Na drugoj strani udarac Fazlija u šestoj minuti blokirao je Župarića, a pokušaj Kamenara (18′) otišao je preko gola.

U 21. minuti nova prilika za Rijeku. Acosty je ubacio oštru loptu, Gavranović se odlično snašao i pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

U 32. minuti Maleš je lijepo odigrao za Kvržića, koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Čondrić je uspio skrenuti loptu u korner.

S poludistance pokušali su Puljić (34′) i Mišić (42′), a zatim je Rudeš u posljednjim trenucima stigao do najveće prilike. Nakon jednog ubačaja obrana Rijeke nije najbolje reagirala, Fazlji je silovito potegnuo, a okvir gola spasio je Rijeku.

Rijeka je bolje krenula u nastavak, a premoć je naplatila u 63. minuti. Prvo je u 62. minuti Kvržić spasio jednu loptu na desnom boku. Uslijedio je ubačaj, Gavranović je pucao glavom, ali vratnica je spasila Rudeš. Lopta se od leđa Čondrića odbila u korner.

Nakon kornera lopta je došla do Vešovića koji je preciznim udarcem s 18 metara zatresao mrežu Rudeša – 2:0.

Rijeka je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi, Puljić je pobjegao obrani, zaobišao vratara i poentirao – 3:0.