hnk_rijeka_nk_osijek_2015_kantrida

Rijeka je vrlo brzo preuzela konce u igri i nakon desetak minuta pritiska u 18. minuti stigao je i prvi gol. Navijači su se od Kantride za ovu sezonu oprostili uz “Najdraža Rijeko”. Veliku fotogaleriju s Kantride pogledajte na ovom linku

hnk_rijeka_nk_osijek_2015_kantrida_3

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek (3:0) u 35. kolu MAXtv Prve lige u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na Kantridi te su bez većih problema upisali 22. prvenstvenu pobjedu. Rijeka je vrlo brzo preuzela konce u igri i nakon desetak minuta pritiska u 18. minuti stigao je i prvi gol. Ivan Tomečak sjurio se po desnoj strani i odigrao povratnu loptu. Anas Sharbini je natrčao i potegnuo, lopta se dvaput odbila i došla do Balaja koji ju je s deset metara pospremio u mrežu – 1:0.

U 22. minuti Balaj je bio neprecizan glavom, deset minuta kasnije Tomasov je pobjegao obrani i pucao preko grede. Drugi gol stigao je u 34. minuti. Sharbini je sjajno progirao Tomečaka u kaznenom prostoru kojega je s leđa pokosio Bralić. Sharbini je uzeo zalet i pri udarcu s bijele točke se okliznuo, ali lopta je završila u mreži – 2:0! Osijek u prvom poluvremenu nije ozbiljnije zaprijetio.

hnk_rijeka_nk_osijek_2015_kantrida_2

Rijeka je drugo poluvrijeme otvorila lijepom minijaturom Balaja, ali završnica nije bila precizna. Osijek je u nekoliko navrata stigao pred kazneni prostor, ali bez prave prilike. Ako je postojala nada u povratak za goste, ona je nestala kada je Slavko Bralić u 60. minuti srušio Vedrana Jugovića na centru i zaradio drugi žuti karton.

Treći gol Rijeke stigao je u 66. minuti. Jugović je proigrao Sharbinija u kaznenom prostoru. Vratar Osijeka je istrčao, a Sharbini uspio prebaciti loptu za Tomasova koji ju je gurnuo u prazan gol – 3:0. Rijeka je do kraja utakmice imala još nekoliko prilika. Mikulić je obranio pokušaj Ajayija, dok je Balaj s 18 metara zatresao gredu. Navijači su se od Kantride za ovu sezonu oprostili uz “Najdraža Rijeko”.